Atsisveikinimo su parodomis savaitė

Tarptautinė vieno šedevro paroda „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“

Krokuvos meistro Stanislovo Samostšelniko (lot. Stanislaus Claratumbensis, lenk. Stanisław Samostrzelnik, apie 1480–1541) 1528 m. sukurto maldyno užsakovas buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių visų laikų Lietuvos valstybininkų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės savarankiškumo gynėjas, Lietuvos kancleris ir Vilniaus vaivada grafas Albertas Goštautas (apie 1480–1539).

Paskutinė ekskursija su muziejaus gidu „Vienintelis tikras tėvynės saugotojas ir gynėjas... Lietuvos kancleris Albertas Goštautas ir jo maldynas iš Miuncheno“.

Registruotis į ekskursiją rugsėjo 15 d. 18.00 val.: http://registracija.valdovurumai.lt/smaj2vvf

Paroda veiks iki rugsėjo 16 d.

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (II maršrutas)

 

Paroda „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“

Šiandien svarbiausios restauruotos 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, kaip ir Taikos sutarties su Sovietų Rusija priedas, sienų žemėlapis, eksponuojami Valdovų rūmų muziejuje.

Rugsėjo 15 d. 18.00 val. Lietuvos centrinio valstybės archyvo vadovas Vytautas Žalys paskaitoje „Lietuvos tarptautinių sutarčių odisėja: 1939 m. rugpjūtis – 2021 m. birželis“ pasakos, sutarčių išvežimo iš šalies ir gražinimo į Lietuvą aplinkybes. Registruotis: http://registracija.valdovurumai.lt/s2f96h28

Paroda čia veiks iki rugsėjo 18 d., vėliau svarbūs valstybės dokumentai bus grąžinti saugoti į Lietuvos centrinį valstybės archyvą.

 

Atsisveikinimo su parodomis renginiai:

Rugsėjo 15 d. 18.00 val. ekskursija su muziejaus gidu „Vienintelis tikras tėvynės saugotojas ir gynėjas... Lietuvos kancleris Albertas Goštautas ir jo maldynas iš Miuncheno“. Registracija: http://registracija.valdovurumai.lt/smaj2vvf

Rugsėjo 15 d. 18.00 val. Lietuvos centrinio valstybės archyvo vadovas Vytautas Žalys paskaitoje „Lietuvos tarptautinių sutarčių odisėja: 1939 m. rugpjūtis – 2021 m. birželis“ pasakos, sutarčių išvežimo iš šalies ir gražinimo į Lietuvą aplinkybes. Registruotis: http://registracija.valdovurumai.lt/s2f96h28

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2022-09-14 18:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika