Būsimieji valdovai taip pat švęsdavo mokslo metų pradžią

Valdovų rūmų muziejus Rugsėjo 1-ąją kviečia šeimas su mokyklinio amžiaus vaikais į specialiai mokslo metų pradžiai rengiamus nemokamus užsiėmimus.

„Šią dieną visada rengiame staigmenas mokiniams ir jų tėveliams. Pernai šeimos, matyt, buvo pavargusios nuo karantino, todėl teko pasiūlyti papildomų užsiėmimų, ir vis tiek ne visi norintieji sutilpo. Šiemet rengiame dvi pažintines ekskursijas, per kurias šeimos sužinos, kaip mokėsi būsimieji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai. Beje, jie irgi turėjo savą Rugsėjo 1-osios šventę. Tikimės, kad mūsų muziejuje mokslo metai prasidės pakiliai ir bus prasminga pirmoji mokslo diena“, – sako muziejaus edukacijos metodininkė dr. Nelija Kostinienė.

Vidurdienį, nuo 12.00 iki 15.00 val., šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais kviečiamos dalyvauti nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk skirtuką knygai“. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) rūmuose Vilniuje sukaupta didelė biblioteka saugojo ano meto išmintį. Šiandien greta knygų tam naudojamos įvairios laikmenos, tačiau vaikai bus kviečiami įsivaizduoti save Baroko epochoje, su anų laikų knyga rankose. Vėliau knygų skirtukus mokiniai galės naudoti mokydamiesi ar skaitydami mėgstamą knygą.

Rugsėjo 1-ąją Valdovų rūmų muziejus kviečia ir į nemokamus pasivaikščiojimus ekspozicijoje „Kalavijas ar knyga? Ko mokėsi valdovų vaikai“, vyksiančius 14.00 ir 15.00 val. Klausydamiesi edukacinio pasakojimo, į naujus mokslo metus įžengę vaikai ir jų tėveliai išgirs, kuris iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų pirmas išmoko skaityti, o kuris – rašyti, kokių žinių ir gebėjimų reikėjo valdovui prieš 600 metų. Kalbėdamiesi apie tai, kaip buvo ugdomi Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio (1440/1447–1492) sūnūs, lankytojai sužinos, kokie sūnų pasiekimai džiugino valdovą ir kodėl jo anūką Žygimantą Augustą laikome labiausiai išsilavinusiu Jogailaičių dinastijos atstovu. Valdovų rūmų muziejaus erdvėse bus prisimenami čia gyvenę būsimieji valdovai, taip pat lankytojai sužinos ir tai, ką veikdavo valdovų sūnūs, keliaudami su palydovais po svečias šalis. Į šiuos pasivaikščiojimus būtina registracija. Nuorodą į registraciją rasite čia.

Apie rūmuose gyvenusio „mokinio“ kasdienybę galima išgirsti tik vieną kartą per metus – Rugsėjo 1-ąją!

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2022-08-24 11:50 Atnaujinta: 2022-09-01 10:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika