Būsimieji valdovai taip pat švęsdavo mokslo metų pradžią

Valdovų rūmų muziejus Rugsėjo 1-ąją kviečia šeimas su mokyklinio amžiaus vaikais į specialiai mokslo metų pradžiai rengiamus nemokamus užsiėmimus.

„Šią dieną visada rengiame staigmenas mokiniams ir jų tėveliams. Pernai šeimos, matyt, buvo pavargusios nuo karantino, todėl teko pasiūlyti papildomų užsiėmimų, ir vis tiek ne visi norintieji sutilpo. Šiemet rengiame dvi pažintines ekskursijas, per kurias šeimos sužinos, kaip mokėsi būsimieji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai. Beje, jie irgi turėjo savą Rugsėjo 1-osios šventę. Tikimės, kad mūsų muziejuje mokslo metai prasidės pakiliai ir bus prasminga pirmoji mokslo diena“, – sako muziejaus edukacijos metodininkė dr. Nelija Kostinienė.

Vidurdienį, nuo 12.00 iki 15.00 val., šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais kviečiamos dalyvauti nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk skirtuką knygai“. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) rūmuose Vilniuje sukaupta didelė biblioteka saugojo ano meto išmintį. Šiandien greta knygų tam naudojamos įvairios laikmenos, tačiau vaikai bus kviečiami įsivaizduoti save Baroko epochoje, su anų laikų knyga rankose. Vėliau knygų skirtukus mokiniai galės naudoti mokydamiesi ar skaitydami mėgstamą knygą.

Rugsėjo 1-ąją Valdovų rūmų muziejus kviečia ir į nemokamus pasivaikščiojimus ekspozicijoje „Kalavijas ar knyga? Ko mokėsi valdovų vaikai“, vyksiančius 14.00 ir 15.00 val. Klausydamiesi edukacinio pasakojimo, į naujus mokslo metus įžengę vaikai ir jų tėveliai išgirs, kuris iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų pirmas išmoko skaityti, o kuris – rašyti, kokių žinių ir gebėjimų reikėjo valdovui prieš 600 metų. Kalbėdamiesi apie tai, kaip buvo ugdomi Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio (1440/1447–1492) sūnūs, lankytojai sužinos, kokie sūnų pasiekimai džiugino valdovą ir kodėl jo anūką Žygimantą Augustą laikome labiausiai išsilavinusiu Jogailaičių dinastijos atstovu. Valdovų rūmų muziejaus erdvėse bus prisimenami čia gyvenę būsimieji valdovai, taip pat lankytojai sužinos ir tai, ką veikdavo valdovų sūnūs, keliaudami su palydovais po svečias šalis. Į šiuos pasivaikščiojimus būtina registracija. Nuorodą į registraciją rasite čia.

Apie rūmuose gyvenusio „mokinio“ kasdienybę galima išgirsti tik vieną kartą per metus – Rugsėjo 1-ąją!

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-08-24 11:50 Atnaujinta: 2022-09-01 10:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika