Išskirtinė galimybė vasarojantiems Vilniuje – eksursija su muziejaus gidu

Ketvirtadienį, liepos 21 d. 18.00 val., parodoje „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“ rengiama ekskursija su Valdovų rūmų muziejaus gidu.

1939 m. iš Lietuvos laikinosios sostinės Kauno išvežtos Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys buvo netikėtai surastos Kanadoje ir 2021 m. grįžo jau į Lietuvos amžinąją sostinę Vilnių. 

Restauruotos gražiausios ar svarbiausios, įdomiausios sutartys šiandien eksponuojamos atkurtuose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Tai simbolinė gija, susiejanti moderniosios ir istorinės Lietuvos valstybingumą, pabrėžianti šimtametes šio valstybingumo tradicijas.

Išgirsite pasakojimą apie tarpukario Lietuvos diplomatų pastangas įsitvirtinti pasaulyje. Prieškario vaizdo medžiagoje išvysite svarbiausius anuometės Lietuvos politikus, o parašai ant sutarčių atgaivins prisiminimus apie istorines asmenybes, nulėmusias pasaulio likimą.  

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (IV maršrutas)

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 25 asmenų grupei

Būtina išankstiinė registracija.

Daugiau apie parodą čia. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kultūros ministerijos inicijuota diskusija: didžiausią vertę mecenatystė kuria tarp lygiaverčių partnerių

20241108

Kultūros ministerija Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose inicijavo diskusiją „Tarp eilučių: kokį pokytį kuria mecenatai?“. Renginys, vykęs mecenato dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje, subūrė kultūros ir verslo atstovus bendram pokalbiui apie mecenatystės svarbą, iššūkius ir galimybes Lietuvoje.

Plačiau

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Praskleidus pasaulio meistrų tapybos parodos uždangą – kelios akimirkos iš pasirengimo naujajai parodai

20241108

2024 m. lapkričio 13 d. Valdovų rūmų muziejuje bus atidaroma paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, kurioje pristatysime penkis įspūdingiausius, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių (Lenkija) kolekcijoje turimus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
 
Lankytojams paroda bus atverta nuo lapkričio 14 dienos.

Plačiau

Publikuota: 2022-07-20 11:30 Atnaujinta: 2022-07-20 11:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika