Išskirtinė galimybė vasarojantiems Vilniuje – eksursija su muziejaus gidu

Ketvirtadienį, liepos 21 d. 18.00 val., parodoje „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“ rengiama ekskursija su Valdovų rūmų muziejaus gidu.

1939 m. iš Lietuvos laikinosios sostinės Kauno išvežtos Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys buvo netikėtai surastos Kanadoje ir 2021 m. grįžo jau į Lietuvos amžinąją sostinę Vilnių. 

Restauruotos gražiausios ar svarbiausios, įdomiausios sutartys šiandien eksponuojamos atkurtuose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Tai simbolinė gija, susiejanti moderniosios ir istorinės Lietuvos valstybingumą, pabrėžianti šimtametes šio valstybingumo tradicijas.

Išgirsite pasakojimą apie tarpukario Lietuvos diplomatų pastangas įsitvirtinti pasaulyje. Prieškario vaizdo medžiagoje išvysite svarbiausius anuometės Lietuvos politikus, o parašai ant sutarčių atgaivins prisiminimus apie istorines asmenybes, nulėmusias pasaulio likimą.  

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (IV maršrutas)

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 25 asmenų grupei

Būtina išankstiinė registracija.

Daugiau apie parodą čia. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Publikuota: 2022-07-20 11:30 Atnaujinta: 2022-07-20 11:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika