Mečislovo Jučo knyga „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Istorijos bruožai“ – geriausiųjų dešimtuke

Portalo lrytas.lt autorė Elė Pranaitytė sudarė knygų dešimtuką, kuris, jos nuomone, geriausiai paaiškina, kodėl Lietuva turi drąsos penkis kartus daugiau, nei teritorijos. Tarp rekomenduojamų 10-ties knygų – ir Valdovų rūmų muziejaus išleista Mečislovo Jučo studija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Istorijos bruožai“. 
 

Autorė šią knygą vadina istoriografijos klasika: „Turbūt geriausia, kas mūsų laikais buvo išleista apie Lietuvos istoriją. Autorius labai aiškiai eina Lietuvos istorijos paraštėmis nuo šalies užuomazgų istorijos miglose iki ciniško bendros valstybės sunaikinimo. Knygos puslapiuose preciziškai atskleidžiamas Lietuvos valstybingumo kūrimas, sienų plėtra, vidaus reformos ir iššūkiai, dinastiniai pokyčiai, ekonomika ir užsienio politika. Labai tinka ruošiantis Lietuvos istorijos pamokoms mokykloje – arba jeigu Lietuvos istorijos vadovėlį paskutinį kartą rankose ir laikėte dar mokykloje.“

Pasak E. Pranaitytės, kuri yra ir profesionali gidė, keliautoja bei knygos „Vilniaus senamiestis per 3 valandas“ autorė, „Neseniai žiniasklaidoje pasklido informacija, kad Ukrainoje okupantai degina bažnytines knygas, iš karo veiksmus per stebuklą atlaikiusių bibliotekų ir švietimo įstaigų išima ukrainiečių rašytojų darbus. Tarp sunaikintų knygų – ne viena, deja, amžiams prarasta bibliografinė retenybė. O mes patys dar nepamiršome žemėlapių skandalo, kur buvome priskirti „Rusijos zonai“. Todėl šiandien labai aktualu pasižiūrėti – kas mes esame ir iš kur ateiname. Kur mūsų šaknys? Koks yra tas lietuviškasis genas? Kodėl Lietuva turi drąsos penkis kartus daugiau, nei teritorijos?“

Visą lrytas.lt portale siūlomą knygų dešimtuką skaitykite čia.

M. Jučo knygą „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Istorijos bruožai“ galima įsigyti internetu.

 

 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Ten, kur skamba rūmai ir švyti Vilnius – susitinkam Kultūros naktį!

20250528

Valdovų rūmai birželio 13-osios vakarą atvers duris ne tik istorijai, bet ir muzikai. Čia susitiks klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika ir eksperimentai – visa tai kvies patirti unikalų vakarą skambesyje ir šviesoje. Muziejaus lankymas nemokamas nuo 18:00 iki 00:00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)
 

Plačiau

Publikuota: 2022-07-07 18:37 Atnaujinta: 2022-07-07 18:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika