Ukrainos Baroko skulptūrų parodoje – kūrybiniai užsiėmimai

Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą kūrybinį užsiėmimą „Jausmų šešėliai“. Mėgstantys laisvalaikiu piešti suaugusieji, meno mokyklų auklėtiniai eskizuoja iš natūros tarptautinės parodos „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“ erdvėse. Užsiėmimo tikslas – sukurti greitą ir ekspresyvų parodoje eksponuojamos skulptūros eskizą. Eskizuojamos figūrinės kompozicijos – pagal Johano Georgo Pinzelio (Johann Georg Pinsel, apie 1720? – 1761?) ir kitų Lvivo meistrų kūrinius. Labiausiai akcentuojama žmogaus emocijų ir judesio dermė.

Muziejaus edukatorė, profesionali menininkė Gretė Ginaitytė visus norinčiuosius pirmiausia kviečia pasivaikščioti parodoje, papildyti žinias apie Baroko epochos meną. Kartu su muziejaus edukatore-dailininke dalyviai atitrūksta nuo skubrios kasdienybės ir neria į jausmingumo, dinamiškumo ir teatrališkų kontrastų, būdingų XVIII a. skulptūrai, menines paieškas. Dalyviai patys išsirenka skulptūras, kurias norėtų piešti. Suteikiamos visos reikalingos priemonės eskizavimui: dviejų formatų popieriaus lakštai – visai figūrai ir detalei, speciali piešimo lenta su pritvirtintu šviestuvu, pastelės, angliukai.

Pasak edukatorės, iki šiol dalyviai dažniausiai rinkosi piešti J. G. Pinzelio ir A. Osinskio skulptūras. Baroko epochoje buvo svarbu pavaizduoti jausmą, sukurti įspūdį, didelė reikšmė teikta šešėlių žaismui. Edukatorė G. Ginaitytė sako: „Šis užsiėmimas ir man labai neįprastas: parodoje skamba Baroko muzika, susikaupę dalyviai ir į amžinybę žvelgiančios skulptūros sukuria magišką atmosferą.“  

Kūrybinis užsiėmimas skirtas meno mokyklų vyresniųjų klasių mokiniams, meno krypties studijų studentams ir visiems, turintiems akademinio piešimo pagrindus. Grupėje – nuo 3 iki 10 asmenų.

Mokiniui bilietas kainuoja 4, suaugusiajam – 8 eurus, nes šis neįprastas užsiėmimas trunka ilgiau nei įprastai – dvi valandas ir ilgiau.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-22 13:59 Atnaujinta: 2022-04-03 14:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika