Kviečiame palaikyti mecenatą dr. Praną Kiznį LRT metų apdovanojimuose!

LRT metų apdovanojimai kviečia įvertinti, kokie darbai ir iniciatyvos mus labiausiai telkė, stiprino Lietuvą, ir kokios asmenybės, organizacijos įkvėpė tobulėti. Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai džiaugiasi, kad nominacijoje „Metų verslo lyderystė“ yra pramonininkas, mokslininkas ir mecenatas dr. Pranas Kiznis. Jo indėlis Lietuvos kultūrai ir paveldui – milžiniškas.

Dr. Pranas Kiznis Valdovų rūmų muziejui dovanojo arba neatlygintinai perdavė saugoti ir eksponuoti itin vertingą 23 paveikslų kolekciją. Ją sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų kūriniai, kuriais galėtų didžiuotis bet kuris Europos muziejus, o šiuo metu nuolat gali grožėtis visi Vilniaus muziejaus lankytojai. Šį mecenato gestą galima prilyginti nebent Mykolo Žilinsko dovanai, skirtai Kaunui. Pats pramonininkas teigė, kad šiuo žingsniu jis siekia ne tik praturtinti išgrobstytus nacionalinius Lietuvos paveldo rinkinius, bet ir paskatinti kitus turtingus Lietuvos žmones remti kultūrą ir meną. Dr. P. Kiznis ir kitomis progomis taip pat dosniai yra rėmęs ne tik Valdovų rūmų muziejų, bet ir savo gimtąjį Pasvalį, Panevėžio vyskupiją ir jos bažnyčias, ženkliai prisidėjo prie Laisvės kario paminklo sukūrimo Kaune ir kt.

Kviečiame palaikyti dr. Praną Kiznį LRT rengiamuose metų apdovanojimuose ir prisidėti savo balsu. 

Balsuoti galima iki gruodžio 3 dienos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2021-11-30 Atnaujinta: 2021-12-01 11:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika