Kviečiame palaikyti mecenatą dr. Praną Kiznį LRT metų apdovanojimuose!

LRT metų apdovanojimai kviečia įvertinti, kokie darbai ir iniciatyvos mus labiausiai telkė, stiprino Lietuvą, ir kokios asmenybės, organizacijos įkvėpė tobulėti. Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai džiaugiasi, kad nominacijoje „Metų verslo lyderystė“ yra pramonininkas, mokslininkas ir mecenatas dr. Pranas Kiznis. Jo indėlis Lietuvos kultūrai ir paveldui – milžiniškas.

Dr. Pranas Kiznis Valdovų rūmų muziejui dovanojo arba neatlygintinai perdavė saugoti ir eksponuoti itin vertingą 23 paveikslų kolekciją. Ją sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų kūriniai, kuriais galėtų didžiuotis bet kuris Europos muziejus, o šiuo metu nuolat gali grožėtis visi Vilniaus muziejaus lankytojai. Šį mecenato gestą galima prilyginti nebent Mykolo Žilinsko dovanai, skirtai Kaunui. Pats pramonininkas teigė, kad šiuo žingsniu jis siekia ne tik praturtinti išgrobstytus nacionalinius Lietuvos paveldo rinkinius, bet ir paskatinti kitus turtingus Lietuvos žmones remti kultūrą ir meną. Dr. P. Kiznis ir kitomis progomis taip pat dosniai yra rėmęs ne tik Valdovų rūmų muziejų, bet ir savo gimtąjį Pasvalį, Panevėžio vyskupiją ir jos bažnyčias, ženkliai prisidėjo prie Laisvės kario paminklo sukūrimo Kaune ir kt.

Kviečiame palaikyti dr. Praną Kiznį LRT rengiamuose metų apdovanojimuose ir prisidėti savo balsu. 

Balsuoti galima iki gruodžio 3 dienos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2021-11-30 Atnaujinta: 2021-12-01 11:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika