Be baimės žengti per muziejaus slenkstį

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu. Pasak muziejaus vadovo dr. Vydo Dolinsko, tai nuoseklaus muziejaus darbo – ryšių su pedagogais palaikymo – rezultatas. Valdovų rūmų muziejus siekia tapti akredituotu pedagogų kvalifikacijos kėlimo centru. O Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos studentai, būsimieji mokytojai, bus kviečiami į muziejų, kad pradėję dirbti mokykloje jau žinotų, kaip gali pasinaudoti turtingomis ekspozicijomis, vaizdžiai pateiktais istoriniais pasakojimais savo pamokose. Potencialas, pasak Valdovų rūmų muziejaus vadovo, yra didžiulis.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis tikisi, kad bendradarbiavimo sutartis atvers ir kitų galimybių, susijusių su mokslo tyrimais, kuriuose dalyvaus ir universiteto, ir muziejaus darbuotojai. Sutartimi numatoma, kad VDU su muziejumi užmegs socialinę partnerystę ir bendradarbiaus siekiant abipusiai naudingų tikslų. Taip pat planuojama rengti bendrus mokslinius, edukacinius, pažintinius, kultūrinius projektus, organizuoti konferencijas, seminarus, parodas ir kitus renginius. Ketinama bendradarbiauti įgyvendinant VDU studentų praktinio mokymo klausimus, savanorystės muziejuje programas ir t. t. Esant galimybei, muziejaus ir universiteto atstovai teiks neatlygintinas konsultacijas ir ekspertines išvadas įvairiais aktualiais klausimais savo kompetencijos ribose.

Tarp sutartyje įvardytų VDU įsipareigojimų – skatinti universiteto studentus atlikti mokomąją praktiką muziejuje, kviesti muziejaus darbuotojus dalyvauti VDU vykdomuose projektuose ir renginiuose bei studijų kokybės užtikrinimo procese ir kt. Muziejus savo ruožtu įsipareigoja sudaryti sąlygas studentams ir dėstytojams neatlygintinai mokslo tikslais naudotis muziejaus rinkiniais ir biblioteka bei susipažinti su muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis ir parodomis, siūlyti studentams temas praktinėms užduotims ar moksliniams darbams ir t. t.

Bet pasak Valdovų rūmų muziejaus vadovo, svarbiausia užduotimi muziejus šiandien mato pagalbą pedagogams, bus ieškoma, kaip būsimiesiems mokytojams suteikti kultūros vartotojų įgūdžių, išmokyti juos be baimės žengti per kultūros įstaigos slenkstį.

Nuotraukos – Vytauto Didžiojo universiteto.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Po LR Seimo rinkimų politikai rezultatus aptarė Valdovų rūmų muziejuje

20241014

Politikai svečiuojasi Valdovų rūmų muziejuje. Baltijos šalių naujienų agentūra „Baltic News Service“ 2024 m. spalio 14 d., po Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų I turo, tradiciškai žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją Valdovų rūmų muziejuje. Po svarbiausių Lietuvoje rinkimų muziejaus mecenato Prano Kiznio galerijos salėje rengiamose spaudos konferencijose visi rinkimų dalyviai ar partijų, politinių sąjungų atstovai aptaria rezultatus, atsako į žurnalistų klausimus.
 

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Publikuota: 2021-11-28 16:27 Atnaujinta: 2021-11-29 08:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika