Be baimės žengti per muziejaus slenkstį

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu. Pasak muziejaus vadovo dr. Vydo Dolinsko, tai nuoseklaus muziejaus darbo – ryšių su pedagogais palaikymo – rezultatas. Valdovų rūmų muziejus siekia tapti akredituotu pedagogų kvalifikacijos kėlimo centru. O Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos studentai, būsimieji mokytojai, bus kviečiami į muziejų, kad pradėję dirbti mokykloje jau žinotų, kaip gali pasinaudoti turtingomis ekspozicijomis, vaizdžiai pateiktais istoriniais pasakojimais savo pamokose. Potencialas, pasak Valdovų rūmų muziejaus vadovo, yra didžiulis.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis tikisi, kad bendradarbiavimo sutartis atvers ir kitų galimybių, susijusių su mokslo tyrimais, kuriuose dalyvaus ir universiteto, ir muziejaus darbuotojai. Sutartimi numatoma, kad VDU su muziejumi užmegs socialinę partnerystę ir bendradarbiaus siekiant abipusiai naudingų tikslų. Taip pat planuojama rengti bendrus mokslinius, edukacinius, pažintinius, kultūrinius projektus, organizuoti konferencijas, seminarus, parodas ir kitus renginius. Ketinama bendradarbiauti įgyvendinant VDU studentų praktinio mokymo klausimus, savanorystės muziejuje programas ir t. t. Esant galimybei, muziejaus ir universiteto atstovai teiks neatlygintinas konsultacijas ir ekspertines išvadas įvairiais aktualiais klausimais savo kompetencijos ribose.

Tarp sutartyje įvardytų VDU įsipareigojimų – skatinti universiteto studentus atlikti mokomąją praktiką muziejuje, kviesti muziejaus darbuotojus dalyvauti VDU vykdomuose projektuose ir renginiuose bei studijų kokybės užtikrinimo procese ir kt. Muziejus savo ruožtu įsipareigoja sudaryti sąlygas studentams ir dėstytojams neatlygintinai mokslo tikslais naudotis muziejaus rinkiniais ir biblioteka bei susipažinti su muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis ir parodomis, siūlyti studentams temas praktinėms užduotims ar moksliniams darbams ir t. t.

Bet pasak Valdovų rūmų muziejaus vadovo, svarbiausia užduotimi muziejus šiandien mato pagalbą pedagogams, bus ieškoma, kaip būsimiesiems mokytojams suteikti kultūros vartotojų įgūdžių, išmokyti juos be baimės žengti per kultūros įstaigos slenkstį.

Nuotraukos – Vytauto Didžiojo universiteto.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2021-11-28 16:27 Atnaujinta: 2021-11-29 08:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika