Be baimės žengti per muziejaus slenkstį

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu. Pasak muziejaus vadovo dr. Vydo Dolinsko, tai nuoseklaus muziejaus darbo – ryšių su pedagogais palaikymo – rezultatas. Valdovų rūmų muziejus siekia tapti akredituotu pedagogų kvalifikacijos kėlimo centru. O Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos studentai, būsimieji mokytojai, bus kviečiami į muziejų, kad pradėję dirbti mokykloje jau žinotų, kaip gali pasinaudoti turtingomis ekspozicijomis, vaizdžiai pateiktais istoriniais pasakojimais savo pamokose. Potencialas, pasak Valdovų rūmų muziejaus vadovo, yra didžiulis.

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis tikisi, kad bendradarbiavimo sutartis atvers ir kitų galimybių, susijusių su mokslo tyrimais, kuriuose dalyvaus ir universiteto, ir muziejaus darbuotojai. Sutartimi numatoma, kad VDU su muziejumi užmegs socialinę partnerystę ir bendradarbiaus siekiant abipusiai naudingų tikslų. Taip pat planuojama rengti bendrus mokslinius, edukacinius, pažintinius, kultūrinius projektus, organizuoti konferencijas, seminarus, parodas ir kitus renginius. Ketinama bendradarbiauti įgyvendinant VDU studentų praktinio mokymo klausimus, savanorystės muziejuje programas ir t. t. Esant galimybei, muziejaus ir universiteto atstovai teiks neatlygintinas konsultacijas ir ekspertines išvadas įvairiais aktualiais klausimais savo kompetencijos ribose.

Tarp sutartyje įvardytų VDU įsipareigojimų – skatinti universiteto studentus atlikti mokomąją praktiką muziejuje, kviesti muziejaus darbuotojus dalyvauti VDU vykdomuose projektuose ir renginiuose bei studijų kokybės užtikrinimo procese ir kt. Muziejus savo ruožtu įsipareigoja sudaryti sąlygas studentams ir dėstytojams neatlygintinai mokslo tikslais naudotis muziejaus rinkiniais ir biblioteka bei susipažinti su muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis ir parodomis, siūlyti studentams temas praktinėms užduotims ar moksliniams darbams ir t. t.

Bet pasak Valdovų rūmų muziejaus vadovo, svarbiausia užduotimi muziejus šiandien mato pagalbą pedagogams, bus ieškoma, kaip būsimiesiems mokytojams suteikti kultūros vartotojų įgūdžių, išmokyti juos be baimės žengti per kultūros įstaigos slenkstį.

Nuotraukos – Vytauto Didžiojo universiteto.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2021-11-28 16:27 Atnaujinta: 2021-11-29 08:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika