Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis pildo svajones ir kurs koncertus su klausytojais

Vilnius iki Kalėdų taps senosios muzikos pažinimo sostine: Valdovų rūmuose prasideda Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis. Pirmą kartą surengtas prieš vienuolika metų, pradėtas muzikantų, poetų globėjos šventosios Cecilijos vardu ir skirtas giliau pažinti senąją muziką festivalis kiekvieną kartą žvarbų rudenį sušildo koncertais, kurių grožį senosios muzikos profesionalai atskleidžia per edukacines veiklas. Su senąja viduramžių muzika supažindinami ir mažiausi klausytojai, ir suaugusieji.

Rugsėjo 25 d. – gruodžio 11 d. vyksiančiame festivalyje Valdovų rūmų muziejus pristatys įsigytą istorinį muzikos instrumentą – organetą. Šis instrumentas buvo populiarus Viduramžiais. Istoriniuose šaltiniuose minima, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto Didžiojo sutuoktinei Onai Vytautienei organetą dovanojo Vokiečių ordino magistras, todėl Valdovų rūmų muziejus šiemet įsigydamas instrumentą grąžina ir prieš šešis šimtus metų Lietuvoje skambėjusią muziką. Tiesa, organeto teko ilgokai laukti, kol jį pagal specialų užsakymą pagamino italų meistras Walter’is Chinaglia.

Edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio muzikos kursuose, skirtuose pažinti viduramžių muziką, mokytoja ir atlikėja Cristina Alís Raurich (Ispanija, Šveicarija) supažindins su organeto istorija ir vaikams leis patiems išbandyti, kaip skamba šis instrumentas, o muzikos kursų pabaigoje, visus kursų dalyvius suburs bendram viduramžių muzikos koncertui.

Du mėnesius Valdovų rūmų muziejuje vyks senosios muzikos studija 4-6 metų vaikams. Užsiėmimuose mažieji studijos dalyviai rengsis dideliam koncertui – edukaciniam renginiui vaikams ir šeimai apie Šv. Jackų, kurį publika išgirs lapkričio 20 dieną. Vaikai pasirodys scenoje kartu su muzikos studijos mokytojais ir profesionaliais senosios muzikos atlikėjais – GŠ ansambliu.

Lapkritį prasidės kita festivalio renginių dalis: edukaciniai koncertai, viduramžių muzikos meistriškumo kursai muzikos ir meno mokyklų mokiniams, jauniems profesionalams ir visiems, besidomintiesiems senąja muzika. Šiais metais į festivalį sugrįžta prieš kelerius metus senosios muzikos mėgėjų simpatijas pelnęs mokytojas, vienas žymiausių šių dienų senosios muzikos specialistų, ansamblio „Gilles Binchois“ meno vadovas Dominique’as Vellard’as (Prancūzija). Jis ves viduramžių vokalinės polifoninės muzikos meistriškumo pamokas jauniems profesionalams. Prieš keletą metų į D. Vellard’o užsiėmimus buvo atvykę ir Lietuvos, ir kaimyninių šalių studentai.

Festivalyje debiutuos prestižinio senosios muzikos instituto „Schola Cantorum Basiliensis“ (Šveicarija) absolventė Emilė Ribokaitė.

Daugiau informacijos ir registracija į renginius

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projekto partneriai: Kaimų bendruomenė „Viltija“, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, Biržų V. Jakubėno muzikos mokykla, Senosios muzikos ansamblis „Gilles Binchois“.

 

Primename lankytojams, kad Valdovų rūmų muziejuje vyresni nei 6 metų lankytojai ar renginių dalyviai privalo dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2021-09-24 12:59 Atnaujinta: 2021-10-01 13:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika