Išeivių vaikai, iškilūs JAV lietuvių bendruomenės nariai, dalysis įžvalgomis apie tolimą/artimą Lietuvą

Rugsėjo 16 d. 18.00 val. kviečiame į baigiamąjį parodos „VARDAN LAISVOS LIETUVOS: JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“ renginį – diskusiją „Su Lietuva širdyje. Paramos Tėvynei tradicija“. Išeivija keičia ir Lietuvos valstybės veidą pasaulyje, ir Lietuvą. Apie tai kalbės ir įžvalgomis dalysis į Lietuvą sugrįžę iškilūs JAV lietuvių bendruomenės nariai bei istorikai.

JAV lietuvių parama Lietuvai tapo svarbiu ramsčiu sunkiais istoriniais laikotarpiais siekiant atkurti Lietuvos valstybingumą, jį įtvirtinti ir išlaikyti. Kokia būtų Lietuva, jei nebūtų JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicijos? Kaip ši tradicija gimė, kokias formas ji įgavo laikui bėgant? Kas skatino JAV lietuvius po 1990 m. grįžti į tėvynę ir pasišvęsti darbui dėl Lietuvos? Diskusijoje bus nagrinėjami šie ir kitokio pobūdžio klausimai. Joje dalyvaus į Lietuvą sugrįžę iškilūs JAV lietuvių bendruomenės nariai: Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, dr. Ramūnas Kondratas, Edmundas Kulikauskas, dr. Dalia Cidzikaitė. Įžvalgomis apie užsienyje gyvenančių lietuvių paramos Lietuvai tradiciją dalysis istorikai dr. Alfonsas Eidintas ir prof. dr. Juozas Skirius. Renginį veda dr. Živilė Mikailienė.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

REGISTRUOTIS

Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ – https://www.facebook.com/valdovurumai


Po koncerto maloniai kviečiame aplankyti parodą.
Daugiau informacijos apie parodą

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2021-09-16 09:02 Atnaujinta: 2021-09-16 09:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika