Tarptautinę šeimos dieną Valdovų rūmų muziejus pasitiko su unikalia knyga apie karališką vaikystę

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai tęsia pradėtas vaikiškų knygų leidybos tradicijas ir, pasitikdamas gegužės 15-ąją minimą Tarptautinės šeimos dieną, suteikė galimybę susiburti visai šeimai ir leistis į nuotykius kartu su nauja spalvinimo ir užduočių knyga „Karališka vaikystė: viena 1529 metų rudens diena“. Ją parašė Valdovų rūmų muziejaus darbuotojos dr. Nelė Kostinienė ir dr. Živilė Mikailienė, o nupiešė – dailininkė Lina Itagaki.

„Džiaugiamės turėdami galimybę savo lankytojams pasiūlyti dar vieną vaikišką Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų leidinį, iš tiesų turintį du adresatus, – juk gera knyga vaikams privalo būti lygiai tokia pat gera ir suaugusiesiems, kurių viduje vis tiek slypi mažas vaikas. Ji leis ir pramogauti, ir mokytis ne tik vaikams, bet visiems šeimos nariams, kurie galbūt net atpažins save, nes knygoje „gyvena“ karališka šeima“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos vyr. koordinatorė, viena knygos autorių dr. Ž. Mikailienė.

Kita knygos idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja, Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus edukacijos metodininkė dr. N. Kostinienė teigia, kad ši spalvinimo ir užduočių knygelė yra logiškas vienos gražiausių 2019 m. knygų „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ bei pagal ją sukurto virtualaus žaidimo „Valdovo pasiuntinys“ tęsinys. „Esame įpratę, kad realybė persikelia į virtualią erdvę, o šiuo atveju įvyko atvirkščiai – virtualus žaidimas įgijo apčiuopiamą knygos pavidalą. Knygelė skirta 5–7 metų vaikams, bet, tikimės, kad ji suburs vaikus ir tėvelius bendram kūrybiniam darbui ir atneš daug džiaugsmo į kiekvienus namus“, – pabrėžia ji, pasidžiaugdama, kad pusę metų kurtam leidiniui idėjas dovanojo didelis būrys knygos draugų, ir nuoširdžiai jiems dėkoja. Net 1000 egzempliorių tiražu išleistai knygai finansavimą skyrė Adomo Mickevičiaus institutas bei Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija.

Spalvinimo ir užduočių knyga „Karališka vaikystė: viena 1529 metų rudens diena“, kaip ir kiti šios serijos produktai, išsiskiria tuo, kad visi jos piešiniai yra tarsi tikslios istorinės rekonstrukcijos, atliktos remiantis autentiškais duomenimis. Leidinio siužetas pasakoja apie vieną labai svarbią Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto vaikystės dieną. Sekant knygos siužetą, galima patekti į Renesansinį valdovės miegamąjį, virtuvę, Gotikinę sargybinę, Barokinę valdovo biblioteką, Renesansinę sosto menę, dalyvauti iškilmėse Vilniaus katedroje ar susitikti su miestiečiais Valdovų rūmų didžiajame kieme. Išsiaiškinę, kas gi vyko 1529 metų vieną rudens dieną, skaitytojai ras daugiau kaip šimtą spalvotų lipdukų, kuriuos naudodami grafinėmis linijomis pažymėtuose puslapiuose galės kurti savo sugalvotą istoriją, ją taip pat bus galima piešti ir spalvinti.

Šiuo nauju leidiniu Valdovų rūmų muziejus pasitinka dvi progas: gegužės 15-ąją minimą Tarptautinę šeimos dieną ir gegužės 18-ąją švenčiamą Muziejų dieną. Tačiau įsigyti leidinį galima jau dabar. Jis, kaip ir kiti Valdovų rūmų muziejaus leidiniai, platinamas už savikainą, be prekybos antkainio naujame muziejus elektroniniame knygyne.

„Pavartyti“ knygą galite čia -->
Virtualus žaidimas „Valdovo pasiuntinys“ yra čia -->

Daugiau informacijos apie spalvinimo ir užduočių knygą rasite čia --> 
Apsilankyti Valdovų rūmų muziejaus elektroniniame knygyne galima čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2021-05-14 12:16 Atnaujinta: 2021-05-17 13:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika