Sužinokite, kodėl turėtumėte apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje jau šį – nemokamą – sekmadienį

Nors pastarosiomis dienomis bendra pandeminė situacija negerėja, atsivėrę muziejai per kelias savaites įrodė, kad juose lankytis saugu: čia kol kas nebuvo fiksuotas nė vienas užsikrėtimo atvejis. Tad jei planuojate saugiai leisti šį savaitgalį sostinėje, tęsdamas nemokamų sekmadienių tradiciją, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai maloniai kviečia į svečius.

„Šios dvi savaitės išties parodė, kad tiesioginio santykio su paveldu, istorija, kultūra, gyvo bendravimo su menu niekas negali pakeisti: nors lankytojų skaičius ankstesnių laikų nepasiekė, tačiau viršijo mūsų lūkesčius. Įprastai pavasarį kultūros įstaigoms dar tekdavo konkuruoti ir su atšilusiu oru, tačiau šiais metais šioje kovoje kultūra neabejotinai laimi“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, pridurdamas, kad ir šį, nemokamą, sekmadienį tūkstantinių srautų nesitikima, bet Valdovų rūmų muziejus yra pasiruošęs užtikrinti žmonių saugumą: tai leidžia padaryti tiek funkcionali logistika, įdiegtos saugumo priemonės, tiek ir didelės erdvės – vienu metu visose Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose gali lankytis iki 500 žmonių.

Nemokamą sekmadienį lankytojai turės galimybę aplankyti tris atnaujintus muziejaus ekspozicinius maršrutus, pristatančius unikalų archeologinį paveldą, atkurtus istorinius reprezentacinius interjerus, ginkluotę, dvaro kasdienybę ir muzikinę kultūrą, taip pat – net keturias išskirtines parodas bei staigmena tapusią dr. Prano Kiznio paveikslų galeriją.

Ketvirtame maršrute, kuriame veikia Muziejaus parodų centras, esančioje parodoje „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“ bus galima išvysti žinomo dailininko, keliautojo, Rytų Prūsijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros paveldo metraštininko Romano Borisovo tapytas akvareles ir eskizus, kuriuose užfiksuotas nykstantis architektūros palikimas – senosios bažnyčios ir koplyčios, rūmų ir pilių griuvėsiai, skersgatviai ir kiemai. Tuo metu kitoje, tarptautinėje, parodoje „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ bus galima pamatyti itin reikšmingą ir savitą lietuvių karinės kultūros paveldą, pristatantį karinį elitą, esmingai prisidėjusį prie Senosios Lietuvos valstybės kūrimosi ir stiprėjimo. Šioje unikalioje parodoje eksponuojami net 500 niekada nerodytų, itin vertingų, dažnai pasidabruotų ar net paauksuotų archeologinių vertybių, atkeliavusių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusios, Vokietijos, Italijos, Estijos muziejų.

Antrame maršrute „Atkurti istoriniai interjerai“ yra integruotos dvi vieno šedevro parodos. Tarptautinė paroda „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ bei joje eksponuojama Tomaso Dolabellos drobė primins reikšmingą jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų pergalę prieš Maskvą XVII a. pradžioje. Tuo metu tarptautinėje parodoje „Vilniaus pilių išvaduotojas. Boguslavo Radvilos portretas“ pirmą kartą viešai pristatomas neseniai kunigaikščio Motiejaus Radvilos įsigytas Lietuvos arklidininko ir Prūsijos vietininko, kunigaikščio Boguslavo Radvilos portretas, galbūt sukurtas garsaus olandų dailininko Vilemo van Honthorsto (Willem van Honthorst, 1594–1666). Šiame ekspoziciniame maršrute lankytojų laukia ir dr. Prano Kiznio paveikslų galerija – 23 kūriniai, pristatantys įvairias XIV–XVII a. italų tapybos mokyklas. Muziejus atnaujino ir archeologijos maršruto ekspoziciją. Naujienų galima rasti net 14 muziejaus salių, kurioje karantino metu atsirado apie 250 naujų eksponatų.

Duris karantino metu vėl atvėrusį Valdovų rūmų muziejų galima lankyti tiek individualiai, tiek su muziejaus gidu (iš anksto užsisakius ekskursiją ir laikantis reikalavimų, nurodančių, kad grupę sudaro ne daugiau nei 1 šeima ar 2 asmenys iš skirtingų šeimų). Siekdamas sudaryti palankias lankymo sąlygas, Valdovų rūmų muziejus sumažino gido paslaugos kainą iki 2 Eur asmeniui, įsigijusiam lankytojo bilietą. Muziejų taip pat galima lankyti su audiogidu, naudojantis ant vitrinų esančiais optiniais kodais ir kt.

Per maždaug dvi savaites muziejų gyvai jau aplankė beveik 3 tūkst. lankytojų. Tačiau nenorintieji išeiti iš namų Valdovų rūmų muziejų gali ir toliau lankyti virtualioje erdvėje: į ją ir toliau keliasi gidų ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, eksponatų duomenų bazės ir pasivaikščiojimai skaitmeninėse galerijose.

Daugiau informacijos yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2021-03-26 10:57 Atnaujinta: 2021-03-26 12:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika