Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojai suteiktas Rietavo savivaldybės garbės piliečio vardas

Nuo rugsėjo pradžios Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos kultūrai ir mokslui pareigas einančios žinomos istorikės dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės darbo muziejuje pradžią pažymėjo ir garbingas apdovanojimas – Rietavo savivaldybė jai suteikė garbės piliečio vardą.

Taip pažymėti jos nuopelnai organizuojant iškilios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Oginskio giminės tyrimus, tyrimus, rengiant mokslines konferencijas, skirtas politiko, diplomato, kompozitoriaus, mecenato kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio archyviniam paveldui pažinti, įgyvendinant leidybos projektus ir garsinant Rietavo vardą Lietuvoje ir užsienyje.

„Nuoširdžiai dėkoju už man suteiktą didžią garbę tapti Rietavo piliete. Esu giliai sujaudinta ir – neslėpsiu – pamaloninta. Priėmusi šį apdovanojimą kaip mūsų visų bendro darbo įvertinimą, dalinuosi juo kartu su savo kolegomis: Oginskių kultūros paveldo kelio bendražygiais, istorikais, menotyrininkais, muzikologais, dailėtyrininkais, senosios raštijos specialistais, muziejininkais, be kurių nuoširdžios pagalbos, tyrimų, užsidegimo ir įžvalgų nebūtų nei susiklosčiusios konferencijų tradicijos, nei solidžių mokslo darbų ir išleistų knygų“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. R. Šmigelskytė-Stukienė. Ji pridūrė, kad šis apdovanojimas – tai ir įpareigojimas tęsti prieš daugiau nei 15 metų pradėtus sistemingus kunigaikščių Oginskių paveldo tyrimus.

Tradicinės Mykolinių šventės išvakarėse surengtoje iškilmingoje Rietavo savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijoje buvo pažymėti svarbiausi jos nuopelnai. Tai – 2005 m. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje surengta pirmoji tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinės, politinės veiklos pėdsakais“ ir jos pagrindu išleistas mokslinių straipsnių rinkinys „Kunigaikščiai Oginskiai Lietuvos istorijoje. Veiklos pėdsakais“, monografija „Mykolas Kleopas Oginskis: politikas, diplomatas, ministras ir jo pasų kolekcija“, lietuvių ir baltarusių kalbomis kartu su muziejumi išleisti „M. K. Oginskio tėviški patarimai“, ypatingas indėlis sudarant jubiliejinę M. K. Oginskio metų programą ir kt.

Šiemet Rietavo garbės piliečio vardas po kelerių metų pertraukos suteiktas ir dar trims šiam miestui nusipelniusiems asmenims – Kauno valstybinės filharmonijos direktoriui Justinui Kėpštai, dailininkui scenografui Henrikui Cipariui, verslininkui, buvusiam parlamentarui Jonui Jagminui.

Rietavo garbės piliečio vardas teikiamas nuo 2001 metų. Šiuo metu šį apdovanojimą iš viso yra pelnę 17 asmenų, tarp jų tokie žinomi žmonės kaip dviratininkė Diana Žiliūtė, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, žinomas poetas, daugelio dainų autorius Stasys Žlibinas ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2020-10-02 11:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika