Genealogijos ir heraldikos seminare atskleistos paslaptys, kaip susikurti savo šeimos medį

Kodėl žmonėms svarbūs jų protėviai? Kokie yra herbų skiriamieji ženklai? Kaip susikurti savo šeimos medį ir nuo ko reikia pradėti? Apie visa tai buvo išsamiai kalbama rugsėjo 19 d. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos (LGHD) organizuotame „Genealogijos ir heraldikos seminare ir forume“.

Seminare dalyvavo genealogijos ir heraldikos specialistai, mokslininkai, istorikai, archyvarai, muziejininkai, kraštotyrininkai, kurie su gausia auditorija pasidalino savo sukauptomis žiniomis ir patirti.

„Džiaugiamės, kad tiek daug žmonių domisi savo šaknimis, į renginį susirinko apie 100 genealogijos ir heraldikos entuziastų. Šie žmonės atėjo vedini smalsumo sužinoti kaip susidaryti giminės medį, nuo ko pradėti genealoginius tyrimus, kaip surasti savo protėvių herbus ar kaip susikurti savo šeimos herbą. Neabejojame, kad seminare buvo atsakyta į daug klausimų, o artimiausiu metu planuojame ir daugiau visuomenei aktualių renginių“, – sako Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovas Remigijus Bimba.

Seminarą sudarė dvi dalys: pirmojoje buvo pristatomi genealogijos pagrindai, o antrojoje – gilinamasi į heraldikos subtilybes. Paskaitą apie tai, kaip skaityti senovines bažnytines metrikas skaitė LGHD garbės narys ir buvęs pirmininkas, istorikas, mokslinių straipsnių autorius, daugiau nei 30 metų dirbantis genealogijos srityje, sudaręs daugiau nei 100 genealoginių schemų Vilius Botyrius. Taip pat paskaitą apie genealogijos teoriją ir praktiką skaitė Šiaulių universiteto profesorė dr. Rita Regina Trimonienė. Autorė savo paskaitos metu pasidalino sukaupta ilgamete patirtimi tyrinėjant Šiaurės Lietuvos istoriją, LDK ir Vidurio Europos istoriją XV–XVI a. I pusėje.

Forumo metu į susirinkusiųjų klausimus atsakė Vilius Botyrius, prof. dr. Rita Regina Trimonienė, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius, žurnalistas, biografistas Tautvydas Kontrimavičius, LGHD valdybos narys Vytenis Bagdonas, leidėjas, žurnalistas ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkas Valentinas Juraitis bei Anykščių krašto genealogijos entuziastas Alvydas Žarskus.

Antrojoje seminaro dalyje su senąja ir šiuolaikine heraldika susirinkusius supažindino Tarptautinės heraldikos akademijos asocijuotoji narė, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė bei Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėjos pavaduotoja mokslo reikalams, LGHD generalinė sekretorė ir DPPH komisijos kanclerė dr.  Gabrielė Jasiūnienė.

Heraldikos forume dalyvavo dr. Agnė Railaitė-Bardė, dr. Gabrielė Jasiūnienė, Lietuvos heraldikos komisijos narys Vytautas Aleksiejūnas, grafikas, Lietuvos miestų ir miestelių herbų kūrėjas, ilgametis Lietuvos heraldikos komisijos narys, LGHD garbės narys, prof. Juozas Galkus, dailininkas grafikas, ženklų, monogramų, herbinių antspaudų, vėliavų, herbų miestams ir miesteliams, savivaldybėms ir organizacijoms kūrėjas prof. Rolandas Rimkūnas bei dailininkas, dizaineris, herbų kūrėjas Žydrūnas Strumila.

LGHD vadovas Remigijus Bimba seminaro  lektorius: Vilių Botyrių ir prof. dr. Ritą Reginą Trimonienę apdovanojo pirmininko vardiniu, auksiniu ženklu „Už nuoširdų darbą Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos veikloje“.

Seminaro partneriai: Šiaulių universitetas, Lietuvos heraldikos komisija, Šiaulių „Aušros“ muziejus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Visi kas nespėjo sudalyvauti seminare ar nori gilinti savo žinias genealogijos bei heraldikos srityje bus kviečiami dalyvauti dar viename svarbiame LGHD organizuojamame renginyje. 2020 m. lapkričio 26 d. Nacionaliniame muziejuje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose“ vyks Alberto Kojalavičiaus-Vijūko II mokslinė konferencija. Konferencijoje metu bus išsamiai kalbama apie grafų Tiškevičių genealogiją, o taip pat apie genealogiją bei heraldiką.

Nuorodos į vaizdo įrašus:

Apie genealogiją >>>

Apie heraldiką >>>

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2020-09-22 16:14 Atnaujinta: 2020-09-22 16:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika