Valdovų rūmų muziejuje – atsisveikinimo su parodomis savaitė

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šią savaitę atsisveikina su dviem parodomis. Nemažai susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ eksponuotos vertybės iškeliauja į muziejaus rinkinius, o tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ pristatyti dailės šedevrai grįžta į Italiją.

Ši proga sutampa ir su savaitgalį vyksiančia „Kultūros naktimi“, taip pat nemokamo muziejų lankymo akcija sekmadienį – nespėjusiuosius apžiūrėti parodų Valdovų rūmų muziejus kviečia paskubėti apsilankyti ir rengia nemažai ekskursijų bei kitų renginių.

„Dėl neįprastos situacijos, susidariusios šiais metais kilus koronaviruso pandemijai, šių parodų veikimo laikas buvo pratęstas, siekiant sudaryti sąlygas visiems lankytojams pamatyti tiek pristatomus pastaraisiais metais Valdovų rūmų požemiuose vykdytus archeologinius tyrimus, tiek unikalų europinės dailės paveldą, atkeliavusį iš vienos kolekcijos. Tačiau ruduo visada atneša naujovių, tad išlydėdami šias parodas tikrai galime pažadėti, kad netrukus ir vėl stebinsime savo lankytojus“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Su lankytojais atsisveikinančioje parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ pristatomi per naujausius archeologinius tyrimus Valdovų rūmuose aptikti unikalūs radiniai nuo IX tūkst. pr. Kr. iki Lietuvos valstybės pradžios XIII–XIV amžiuje. Tai keramikos, juvelyriniai dirbiniai, unikalių importinės keramikos ir stiklinių taurių šukės, rytietiškos abstrakcijos šachmatų figūros ir zooarcheologinė medžiaga, rodanti Vilniuje gyvenus aukšto socialinio sluoksnio asmenis ir išskirtinę pilies, kaip vienos iš svarbiausių Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijų, reikšmę.

Norintieji pamatyti šią parodą gali joje lankytis individualiai arba dalyvauti muziejaus specialistų vedamose ekskursijose su išankstine registracija. Rugsėjo 24–25 d. 12.00 val. rengiamos trumposios pusvalandžio trukmės ekskursijos norintiesiems turiningai praleisti pietų pertrauką, o rugsėjo 26 d. 11.00 ir 13.00 val. bus galima dalyvauti ekskursijoje su parodos rengėju archeologu Egidijumi Ožalu.                 

Viešnagę Vilniuje baigiančioje tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Barrati dailės kolekcija iš Milano“ pristatomi lituanistiniu požiūriu svarbūs europinio meno lobiai iš Italijos – beveik 100 Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų tapybos bei skulptūros kūrinių, sukurtų tokių garsių dailininkų kaip Donatello, Filarete, Bronzino, Guido Reni, Carracci šeimos atstovai ir kt.

Norintieji susipažinti su šia paroda gali dalyvauti muziejaus gidų vedamose ekskursijose su išankstine registracija. Rugsėjo 22–23 d. 12.00 val. rengiamos trumposios pusvalandžio trukmės ekskursijos norintiesiems turiningai praleisti pietų pertrauką, o rugsėjo 24 d. 18.00 val. bei rugsėjo 26 d. 10.00 ir 15.00 val. bus galima dalyvauti ekskursijoje su parodos kuratore Daiva Mitrulevičiūte.

Lankyti abi šias parodas ir muziejaus ekspozicijų maršrutus taip pat bus galima rudeniškos „Kultūros nakties“ metu – rugsėjo 25 d. nuo 18.00 iki 24.00 val. bei per nemokamo muziejų lankymo akciją rugsėjo 27 d. nuo 10.00 iki 16.00 val.

Tradiciškai „Kultūros nakties“ metu bus galima mėgautis ir ypatingais nemokamai koncertais, į juos būtina iš anksto registruotis.

Muzikinę programą 18.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje pradės Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ koncertas „Kino pasaulio muzikos garsai“. Jo scena patikėta daug vilčių pateisinusiems perspektyviems jauniesiems muzikos ir šokio talentams, pasižymėjusiems daugelyje respublikinių ir tarptautinių konkursų. Koncerto idėja – dar kartą prisiminti ir išgirsti jau kultiniais tapusių bei gausybę apdovanojimų pelniusių tokių kino filmų kaip „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“ ir daugelio kitų garso takelių melodijas.

Vėliau veiksmas persikels į Valdovų rūmų Didįjį kiemą. 19.00 val. klausytojus džiugins Vaidos Genytės ir Tomo Pavilionio duetas, 20.00 val. – Sauliaus Petreikio Trio grupės pasirodymas, 21.00 val. – grupė „Reinless“, o 22.00 val. – atlikėjas Justas Kulikauskas, slapyvardžiu „Future Cello“.

Paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ Valdovų rūmų muziejuje buvo atidaryta kovo 11 dieną, o ją iki šiol aplankė beveik 18 tūkst. lankytojų. Tuo metu Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio bei Kardinolo Sigito Tamkevičiaus globojama tarptautinė paroda „Nuo SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ buvo atidaryta vasario 16 d. ir ją iki šiol aplankė beveik 26 tūkst. lankytojų.

Visa tarptautinės parodos „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ išlydėtuvių savaitės programa yra čia >>>

Visa atsisveikinimo su paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ savaitės programa yra čia >>>

Visa „Kultūros nakties“ programa yra čia >>>

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2020-09-18 14:32 Atnaujinta: 2020-09-21 13:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika