Valdovų rūmų muziejuje – atsisveikinimo su parodomis savaitė

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šią savaitę atsisveikina su dviem parodomis. Nemažai susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ eksponuotos vertybės iškeliauja į muziejaus rinkinius, o tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ pristatyti dailės šedevrai grįžta į Italiją.

Ši proga sutampa ir su savaitgalį vyksiančia „Kultūros naktimi“, taip pat nemokamo muziejų lankymo akcija sekmadienį – nespėjusiuosius apžiūrėti parodų Valdovų rūmų muziejus kviečia paskubėti apsilankyti ir rengia nemažai ekskursijų bei kitų renginių.

„Dėl neįprastos situacijos, susidariusios šiais metais kilus koronaviruso pandemijai, šių parodų veikimo laikas buvo pratęstas, siekiant sudaryti sąlygas visiems lankytojams pamatyti tiek pristatomus pastaraisiais metais Valdovų rūmų požemiuose vykdytus archeologinius tyrimus, tiek unikalų europinės dailės paveldą, atkeliavusį iš vienos kolekcijos. Tačiau ruduo visada atneša naujovių, tad išlydėdami šias parodas tikrai galime pažadėti, kad netrukus ir vėl stebinsime savo lankytojus“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Su lankytojais atsisveikinančioje parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ pristatomi per naujausius archeologinius tyrimus Valdovų rūmuose aptikti unikalūs radiniai nuo IX tūkst. pr. Kr. iki Lietuvos valstybės pradžios XIII–XIV amžiuje. Tai keramikos, juvelyriniai dirbiniai, unikalių importinės keramikos ir stiklinių taurių šukės, rytietiškos abstrakcijos šachmatų figūros ir zooarcheologinė medžiaga, rodanti Vilniuje gyvenus aukšto socialinio sluoksnio asmenis ir išskirtinę pilies, kaip vienos iš svarbiausių Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijų, reikšmę.

Norintieji pamatyti šią parodą gali joje lankytis individualiai arba dalyvauti muziejaus specialistų vedamose ekskursijose su išankstine registracija. Rugsėjo 24–25 d. 12.00 val. rengiamos trumposios pusvalandžio trukmės ekskursijos norintiesiems turiningai praleisti pietų pertrauką, o rugsėjo 26 d. 11.00 ir 13.00 val. bus galima dalyvauti ekskursijoje su parodos rengėju archeologu Egidijumi Ožalu.                 

Viešnagę Vilniuje baigiančioje tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Barrati dailės kolekcija iš Milano“ pristatomi lituanistiniu požiūriu svarbūs europinio meno lobiai iš Italijos – beveik 100 Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų tapybos bei skulptūros kūrinių, sukurtų tokių garsių dailininkų kaip Donatello, Filarete, Bronzino, Guido Reni, Carracci šeimos atstovai ir kt.

Norintieji susipažinti su šia paroda gali dalyvauti muziejaus gidų vedamose ekskursijose su išankstine registracija. Rugsėjo 22–23 d. 12.00 val. rengiamos trumposios pusvalandžio trukmės ekskursijos norintiesiems turiningai praleisti pietų pertrauką, o rugsėjo 24 d. 18.00 val. bei rugsėjo 26 d. 10.00 ir 15.00 val. bus galima dalyvauti ekskursijoje su parodos kuratore Daiva Mitrulevičiūte.

Lankyti abi šias parodas ir muziejaus ekspozicijų maršrutus taip pat bus galima rudeniškos „Kultūros nakties“ metu – rugsėjo 25 d. nuo 18.00 iki 24.00 val. bei per nemokamo muziejų lankymo akciją rugsėjo 27 d. nuo 10.00 iki 16.00 val.

Tradiciškai „Kultūros nakties“ metu bus galima mėgautis ir ypatingais nemokamai koncertais, į juos būtina iš anksto registruotis.

Muzikinę programą 18.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje pradės Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ koncertas „Kino pasaulio muzikos garsai“. Jo scena patikėta daug vilčių pateisinusiems perspektyviems jauniesiems muzikos ir šokio talentams, pasižymėjusiems daugelyje respublikinių ir tarptautinių konkursų. Koncerto idėja – dar kartą prisiminti ir išgirsti jau kultiniais tapusių bei gausybę apdovanojimų pelniusių tokių kino filmų kaip „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“ ir daugelio kitų garso takelių melodijas.

Vėliau veiksmas persikels į Valdovų rūmų Didįjį kiemą. 19.00 val. klausytojus džiugins Vaidos Genytės ir Tomo Pavilionio duetas, 20.00 val. – Sauliaus Petreikio Trio grupės pasirodymas, 21.00 val. – grupė „Reinless“, o 22.00 val. – atlikėjas Justas Kulikauskas, slapyvardžiu „Future Cello“.

Paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ Valdovų rūmų muziejuje buvo atidaryta kovo 11 dieną, o ją iki šiol aplankė beveik 18 tūkst. lankytojų. Tuo metu Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio bei Kardinolo Sigito Tamkevičiaus globojama tarptautinė paroda „Nuo SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ buvo atidaryta vasario 16 d. ir ją iki šiol aplankė beveik 26 tūkst. lankytojų.

Visa tarptautinės parodos „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ išlydėtuvių savaitės programa yra čia >>>

Visa atsisveikinimo su paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ savaitės programa yra čia >>>

Visa „Kultūros nakties“ programa yra čia >>>

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2020-09-18 14:32 Atnaujinta: 2020-09-21 13:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika