Žalgirio mūšio jubiliejui – istorinio fechtavimo vakaras

Minėdamas 610-ąjį Žalgirio mūšio pergalės jubiliejų, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2020 m. liepos 15 d., trečiadienį, kviečia visus į šiai progai skirtą istorinio fechtavimo vakarą.

„Norėdami prisiminti vieną didingiausių karo pergalių Lietuvos istorijoje, kuri anuomet atvėrė kelią taikiai šalies ateičiai bei ūkiniam, socialiniam, kultūriniam stiprėjimui, šiais metais rengiame draugišką riterių turnyrą. Vilniečiai ir miesto svečiai galės tiesiogiai jame dalyvauti: susipažinti su gausybe įvairių ginklų, juos išbandyti ir išmokti valdyti“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus renginių koordinatorė Iveta Jaugaitė.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus bilietą įsigiję žmonės galės aplankyti nuolatines ekspozicijas, pasakojančias apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos paveldą, riterystės kultūrą ir pergales įvairiuose mūšiuose.

Pasivaikščioję po ekspozicijas, lankytojai 17.00, 18.00, 19.00, 20.00 ir 21.00 val. bus kviečiami į muziejaus Didįjį kiemą, kuriame vyks ilgojo kalavijo bei kalavijo ir skydo pamokos. Jas ves istorinių Europos kovos menų klubai – Kalavijo meistrystės mokykla (Vilnius), „Plieno taktas“ (Vilnius), Renesanso kalavijo mokykla (Kaunas) ir „Husaras“ (Vilnius). Šios pamokos bus nemokamos, tačiau į jas būtina iš anksto registruotis.

Žalgirio mūšio dienos minėjimas Valdovų rūmų muziejuje jau tapo tęstine tradicija. 2010 m. Valdovų rūmų muziejus kartu su Lietuvos dailės muziejumi ir kitais partneriais surengė Žalgirio pergalės 600 metų jubiliejui skirtą tarptautinę parodą „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, o dabar muziejus kasmet organizuoja įvairius renginius, padedančius aktualinti Žalgirio pergalės atminimo fenomeną.

Šiais metais tai ne paskutinė Valdovų rūmų muziejaus staigmena, susijusi su karyba. Jei situacija šalyje bus palanki, vėlyvą rudenį planuojama lankytojus pakviesti į tarptautinę parodą, kurioje kultūrinei visuomenei, jaunuomenei ir užsienio svečiams bus pristatytas itin reikšmingas lietuvių karinės kultūros paveldas ir karinis elitas, tiesiogiai prisidėjęs prie Lietuvos valstybės kūrimosi ir stiprėjimo.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Publikuota: 2020-07-14 13:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika