Atsisveikinti su paroda iš taikaus drakono šalies užsuko ir garbingi svečiai iš Užsienio reikalų ministerijos

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojamai karališkųjų tekstilės dirbinių iš Butano Karalystės parodai skaičiuojant paskutines dienas Vilniuje, čia apsilankė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, lydimas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kanclerio Laimono Talat-Kelpšos ir patarėjo Berto Venckaičio.

Vienas pagrindinių apsilankymo tikslų – kultūrinė diplomatija: taip simboliškai atsisveikinta su minėta tarptautine paroda, taip pat prisiminta šią savaitę švenčiama Butano Karalystės nacionalinė šventė.

Svečius lydėjo Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojai dr. Jolanta Karpavičienė ir Eduardas Kauklys, taip pat tarptautinės parodos „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ kuratorė Dovilė Čypaitė.

Ministras L. Linkevičius teigė nesitikėjęs, kad tekstilės kūriniai labai sudomins lietuvių visuomenę, ir džiaugėsi didele parodos, prisidėjusios prie diplomatinių santykių plėtojimo, sėkme.

Po trumpos ekskursijos po tarptautinę parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ svečiai aplankė ir kitas šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikiančias parodas: vieno šedevro tarptautinę parodą „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ bei vieną garsiausių pastarojo meto tarptautinių parodų „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“.

Aplankyti šių metų spalio 25 d. antrajame muziejaus ekspozicijų maršrute atidarytą tarptautinę parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ dar gali spėti ir visi norintieji – tai galima padaryti iki gruodžio 22 dienos. Per beveik du mėnesius šią parodą ir ją supančias antrojo maršruto ekspozicijas aplankė apie 19 tūkst. lankytojų.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Publikuota: 2019-12-19 17:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika