Atsisveikinti su paroda iš taikaus drakono šalies užsuko ir garbingi svečiai iš Užsienio reikalų ministerijos

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojamai karališkųjų tekstilės dirbinių iš Butano Karalystės parodai skaičiuojant paskutines dienas Vilniuje, čia apsilankė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, lydimas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kanclerio Laimono Talat-Kelpšos ir patarėjo Berto Venckaičio.

Vienas pagrindinių apsilankymo tikslų – kultūrinė diplomatija: taip simboliškai atsisveikinta su minėta tarptautine paroda, taip pat prisiminta šią savaitę švenčiama Butano Karalystės nacionalinė šventė.

Svečius lydėjo Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojai dr. Jolanta Karpavičienė ir Eduardas Kauklys, taip pat tarptautinės parodos „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ kuratorė Dovilė Čypaitė.

Ministras L. Linkevičius teigė nesitikėjęs, kad tekstilės kūriniai labai sudomins lietuvių visuomenę, ir džiaugėsi didele parodos, prisidėjusios prie diplomatinių santykių plėtojimo, sėkme.

Po trumpos ekskursijos po tarptautinę parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ svečiai aplankė ir kitas šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikiančias parodas: vieno šedevro tarptautinę parodą „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ bei vieną garsiausių pastarojo meto tarptautinių parodų „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“.

Aplankyti šių metų spalio 25 d. antrajame muziejaus ekspozicijų maršrute atidarytą tarptautinę parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ dar gali spėti ir visi norintieji – tai galima padaryti iki gruodžio 22 dienos. Per beveik du mėnesius šią parodą ir ją supančias antrojo maršruto ekspozicijas aplankė apie 19 tūkst. lankytojų.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2019-12-19 17:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika