Kunigaikščių Radvilų legenda atgimsta ne tik parodoje, bet ir interaktyviuose edukaciniuose užsiėmimuose

Kalėdinių renginių sezoną Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukatoriai pasitinka su itin naujais edukaciniais užsiėmimais, rengiamais tarptautinės parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ aplinkoje. Lankytojai kviečiami žaisti interaktyvų žaidimą „Radvilos išmaniai“, taip pat naudojant 3D spausdintuvais sukurtus modelius gaminti tikslias miniatiūrines koklių su Radvilų heraldika kopijas arba išbandyti signetinį žiedą su pasirinktu istoriniu heraldiniu ženklu. Ir tai tik dalis siūlomų veiklų.

„Sukurti plačią edukacinių veiklų programą paskatino stebimas didelis lankytojų susidomėjimas tarptautine paroda apie kunigaikščius Radvilas. Dalis užsiėmimų, žinoma, skirti vaikams, tačiau kai kurie tikrai orientuoti ir į šeimas, kartu puikiai tiks ir suaugusiems lankytojams. Juk didžiausias pažinimo džiaugsmas aplanko per edukacinius žaidimus, o juos kurdami atsižvelgiame į šiuolaikinių žmonių poreikius ir įpročius, vis dažniau stengiamės edukacinę veiklą derinti su išmaniosiomis technologijomis“, – sako Valdovų rūmų muziejaus edukatorė Ieva Luckutė.

Šiuo metu specialiai tarptautinei parodai „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ sukurti šeši skirtingi edukaciniai užsiėmimai. Naujausias yra ką tik prasidėjęs interaktyvus žaidimas „Radvilos išmaniai“ – kviečiama tyrinėti parodą prisijungus prie visame pasaulyje žinomos išmaniosios programėlės „Action Bound“. Siūlomos dvi šio žaidimo versijos – registruotoms grupėms su žaidimą moderuojančiu edukacijos specialistu ir pavieniams lankytojams, norintiems žaisti savarankiškai. Šio edukacinio užsiėmimo dalyviams tereikia atsisiųsti programėlę į savo išmanųjį telefoną, rasti reikiamus QR kodus ir leistis į virtualią kelionę po parodą. Prisijungusiems žaidėjams ne tik bus teikiama papildoma informacija apie parodos eksponatus, siūlomos užduotys, bet ir užduodami smagūs klausimai, į kuriuos atsakymus bus galima rasti parodos erdvėje ir eksponatų vitrinose.

„Svarbiausia, kad išmaniųjų telefonų baterijos būtų pakankamai įkrautos ir užtektų atminties pačiai programėlei“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus edukatorė, pridurdama, kad šį žaidimą galės žaisti iki 5 tūkst. lankytojų, o aktyviausieji pelnys prizą.

Ne mažiau interaktyvūs ir kiti specialiai tarptautinei parodai apie kunigaikščius Radvilas sukurti edukaciniai užsiėmimai. Viename jų – „Erelio vaikai: Radvilų heraldika“ – bus supažindinama su šios garsios giminės heraldiniais ženklais ir jų simbolika, taip pat gaminamos tikslios miniatiūrinės koklio plokštelės su Radvilų heraldika kopijos. Tai leidžia padaryti specialūs šių koklių formų modeliai, kuriuos Valdovų rūmų muziejaus edukatorė I. Luckutė sukūrė pasitelkusi „3D Creative“ komandos pajėgas.

Ruošiantis šiam edukaciniam užsiėmimui, muziejuje saugomi XVII a. kokliai su Radvilų herbu buvo padengti specialia medžiaga, skenuojami 3D būdu, o gautos tikslios skaitmeninės šių koklių kopijos, atspausdintos 3D spausdintuvu, leido sukurti minėtus miniatiūrinius modelius. Tad nuo šiol kiekvienas edukacinio užsiėmimo „Erelio vaikai: Radvilų heraldika“ dalyvis išeina su nuostabiu suvenyru.

Dar viename edukaciniame užsiėmime „Meilė po vaško antspaudu: Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto istorija“ bus galima susipažinti su nuostabia meilės istorija susirašinėjant laiškais ir pasigaminti bei išbandyti signetinį žiedą su pasirinktu istoriniu heraldiniu ženklu. Mėgstantieji gilinti istorijos žinias taip pat gali apsilankyti ir specialios tematikos edukaciniuose užsiėmimuose „Valdžia ir galia: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdantieji XV–XVI a.“, „Radvila Bastūnas ir neišžvalgyti kraštai“ arba „Auksinė Radvilų karta“.

Visi edukaciniai užsiėmimai vyks iki kitų metų sausio 12 dienos, kol tęsis tarptautinė paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“. Juos parengė muziejaus edukacijos specialistai I. Luckutė, dr. Nelija Kostinienė ir Daiva Tuinylienė. Edukaciniai užsiėmimai rengiami ir pavieniams lankytojams, ir organizuotoms įvairaus amžiaus asmenų grupėms, o norintieji juose dalyvauti turi iš anksto užsiregistruoti, nes edukacinių užsiėmimų skaičius yra ribotas.

Įprasta muziejaus edukacinio užsiėmimo lankytojo bilieto kaina – 3 Eur, mokiniams, studentams ir senjorams – 1 Eur, 5–7 m. vaikui – 0,50 Eur. Su nuolaidomis galima įsigyti bilietus šeimoms, o vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, socialiai remtinų šeimų vaikai, neįgalieji bei grupes lydintys mokytojai gali lankytis nemokamai.

Visi edukaciniai užsiėmimai yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2019-11-29 10:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika