Valdovų rūmuose – jau devintasis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai vaikus, jaunimą ir visus senosios muzikos mylėtojus kviečia į edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio koncertus, vyksiančius 2019 m. lapkričio 22 ir gruodžio 7 d. Devintą kartą rengiamo festivalio programa yra išskirtinė: lankytojams bus pristatytos jaunųjų muzikos atlikėjų meistriškumo kursuose išmoktos senosios muzikos kūrinių interpretacijos, taip pat ir profesionalų atliekamos koncertinės-pažintinės programos.

„Lapkričio 22-oji žinoma kaip muzikos globėjos Šventosios Cecilijos diena. Ją minėdamas Valdovų rūmų muziejus suformavo tradiciją skatinti vaikus ir jaunimą domėtis Viduramžių, Renesanso ir Baroko epochų muzikos kultūra. Šių metų festivalis išskirtinis tuo, kad jame pirmą kartą atidaryta muzikos studija, kurioje rengiami tęstiniai užsiėmimai 4–6 metų vaikams“, – teigia edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio koordinatorė Beatričė Baltrušaitytė-Urmilevičienė.

Festivalį sudaro kelios dalys. Rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais muziejaus erdvėse vyko vaikams skirtos meistriškumo pamokos, kurias vedė Ieva Baublytė, Viktorija Silenkovaitė ir B. Baltrušaitytė-Urmilevičienė. Jose išmoktos Vidruamžių muzikos kompozicijos skambės lapkričio 22 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyksiančiuose koncertuose: 17.00 val. festivalio dalyviai ir mokytojai pasirodys edukaciniame koncerte „Angelų giesmės šv. Cecilijai“, kuris taip pat bus verčiamas į gestų kalbą, o 19.00 val. koncerte „Chiara e lucente stella“ XVII a. pradžios klavyrinės muzikos kūrinius atliks žinoma atlikėja Alina Rotaru.

Kitoje festivalio dalyje, kuri vyks gruodžio pradžioje, muzikos ir meno mokyklų mokiniai, aukštųjų muzikos mokyklų studentai, pedagogai galės lavinti vokalinius ir instrumentinius įgūdžius. Gruodžio 5–6 d. meistriškumo pamokas ves dr. Rūta Vosyliūtė, A. Rotaru ir I. Baublytė, o išmoktos kompozicijos skambės gruodžio 7 d. 14.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje rengiamame edukaciniame koncerte „Baroko operos personažai“.

Tradicija tapusį edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį prieš devynerius metus inicijavo Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai. Prisimenant, kad muzika užėmė reikšmingą vietą Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare, lydėdavo svarbius asmenis viešųjų iškilmių metu, medžioklėje, privačiose menėse, dabar siekiama atgaivinti ir palaikyti senąsias muzikinio gyvenimo Lietuvoje bei Europoje tradicijas, supažindinti mūsų šalies žmones su vėlyvųjų Viduramžių, Renesanso bei ankstyvojo Baroko epochų muzikos lobynu, paskatinti jaunimą kartu kurti ir tobulėti.

Daugiau informacijos apie festivalį yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Publikuota: 2019-11-18 16:41 Atnaujinta: 2019-11-21 16:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika