Valdovų rūmų muziejus kviečia atidaryti medžioklės sezoną

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia prisiminti istorinės medžioklės, kaip ekonominę naudą teikusios pramogos ir laisvalaikio užsiėmimo, tradicijas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje ir smagiai paminėti su Šv. Hubertu siejamą Medžiotojų dieną. Iškart po Vėlinių, sekmadienį, 2019 m. lapkričio 3 d., Valdovų rūmų lankytojai galės pasiklausyti nemokamų viešų paskaitų ir dalyvauti pažintiniame žaidime – „sekti“ gyvūnų pėdsakais muziejaus ekspozicijose.

„Kadaise medžioklė buvo vienas iš išgyvenimo būdų, o Viduramžiais ir Naujaisiais laikais – greta dvaro poreikių aprūpinimo – ji tapo ir valdovų laisvalaikio praleidimo forma. Ši veikla virto pagrindiniu valdovų ir kunigaikščių laisvalaikio užsiėmimu, kovos pratybomis ir karinių strategijų išbandymu, taip pat tai buvo puiki galimybė lavintis fiziškai, gerai pažinti gamtinę aplinką. Medžioklė leido demonstruoti valdovo galią bei tapo smagia pramoga į valdovo dvarą atvykstantiems garbingiems svečiams. Siekdami priminti medžioklės fenomeną valdovo ir jo dvaro aplinkoje, kasmet minime šią dieną tuomet, kai ir medžiotojai skelbia medžioklės sezono pradžią“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėja Arnita Petrulytė.

Medžioklės diena Valdovų rūmuose bus minima visą dieną. Įsigijusieji muziejaus lankytojo bilietą į pirmuosius du maršrutus nuo 10.00 val. iki muziejaus darbo pabaigos galės dalyvauti pažintiniame žaidime „Medžioklinių gyvūnų pėdsakais“. Pasak A. Petrulytės, tai bus ypač smagi pramoga norintiems ne tik vaikštinėti po muziejaus ekspozicijas, bet ir lavinti orientavimosi įgūdžius, taip pat gilinti žinias – susipažinti su mitiniais ir istoriniais gyvūnais bei medžioklės tematiką atspindinčiais Valdovų rūmų muziejaus eksponatais.

Pasyvių pramogų mėgėjams šią dieną paruoštos dvi įstabios nemokamos viešos paskaitos. Jose iš anksto užsiregistravę klausytojai sužinos daug naujų dalykų apie gyvūnus ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje. 12.00 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje Valdovų rūmų muziejaus darbuotoja dr. Toma Zarankaitė-Margienė skaitys paskaitą „Ursus arctos: ar buvo lokių Vilniaus Žemutinėje pilyje?“, o 13.30 val. Renginių salėje vyks Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ dovanojama prof. dr. Eugenijaus Skerstono paskaita „Karališkoji medžioklė Prancūzijoje – paslaptinga kilmingųjų pramoga“.

Kasmet rengti Medžioklės dieną Valdovų rūmuose jau tapo muziejaus tradicija, kuriai didelį impulsą suteikė ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų tyrinėjimai. Vienas tokių reikšmingiausių pastarojo meto darbų – T. Zarankaitės-Margienės apginta daktaro disertacija „Medžioklės fenomenas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XV–XVI a. (1572 m.): socioekonominis, sociopolitinis, mentalinis aspektai“. Šis mokslinis darbas suteikė informacijos apie XV–XVI a. laikotarpio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo medžioklės organizavimą ir plėtrą, materialinį aprūpinimą, medžioklės formas bei ceremonialą, taip pat atskleidė visai naują požiūrį į šį reiškinį.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Lenkijos muziejininkai naujausius tyrimus pavertė moderniu pasakojimu – sukūrė interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“

20240423

1863–1864 m. sukilėliai siekė atkurti Abiejų Tautų Respubliką, kaip savarankišką, laisvą valstybę, sugrąžinti turėtą regiono politinę jėgą. Kasmet atskleidžiama vis daugiau naujų ir įdomių faktų apie sukilimą. Lenkijos istorijos muziejus parengė interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“. 

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, kurio Didžiajame kieme ir įrengta paroda, kviečia į parodos atidarymą. Renginys vyks balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Čia bus pristatyta 160-ųjų sukilimo metinių proga parengta paroda po atviru dangumi.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

20240422

2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“. 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2019-10-31 09:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika