Valdovų rūmai apie Abiejų Tautų Respublikos nykstantį paveldą pasakos paskutinę savaitę

Jeigu dar nespėjote susipažinti su Abiejų Tautų Respublikos nykstančiu paveldu, užfiksuotu leidėjo ir fotografo Raimondo Paknio fotografijose, tai padaryti galite šią, paskutinę, parodos veikimo savaitę Valdovų rūmuose. Didžiulio lankytojų dėmesio sulaukusi paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“ atsisveikins rugsėjo 1-ąją.

„Parodoje eksponuojami meniški, istorinės romantikos kupini vaizdai, kurie skatina atkreipti dėmesį į nykstantį paveldą – bažnyčias, koplyčias, vienuolynus, dvarus ir kt. Tai buvo tęstinis leidėjo ir fotografo R. Paknio parodų ciklo projektas, kuris dideliu Lietuvos visuomenės noru domėtis Abiejų Tautų Respublikos istorija ir puoselėti jos istorinę atmintį dar kartą paliudijo iki šiol šį projektą lydėjusią sėkmę“, – teigia parodos koordinatorė Dovilė Čypaitė.

Valdovų rūmų muziejaus Parodų centre įrengtoje parodoje eksponuojamas buvusioje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės, vadinamosios Abiejų Tautų Respublikos, teritorijoje (Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje) per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas, atskleidžiama šiandieninė nykstančių bažnyčių, pilių, dvarų sodybų situacija. Čia pristatomos analoginės fotografijos, padidintos naudojant chrominės spaudos technologijas, lemiančias nuotraukų techninę kokybę, – jos išlaiko ryškumą ir tikrovės vaizdui artimą piešinį.

Paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“ išsiskiria ne tik didelio formato fotografijomis, kurių eksponavimas Lietuvoje yra vis dar retas reiškinys, bet ir lankytojų susidomėjimu. Pasak Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėjos Lirijos Steponavičienės, ši paroda, startavusi gegužės 18-ąją, per Muziejų naktį, buvo itin gausiai lankoma: iki šiol ją aplankė beveik 43 tūkst. lankytojų. „Tai – itin didelis skaičius, įvertinant, kad fotografija nėra pats mėgstamiausias lietuvių žanras“, – teigia ji.

Valdovų rūmai – ne pirma R. Paknio parodų ciklo projekto „Išlikęs laikas“ stotelė. Anksčiau fotografijos eksponuotos Taikomosios dailės muziejuje, Žemaičių dailės muziejuje, Vilniaus galerijoje ir kt. Prieš keletą metų tokiu pačiu pavadinimu išleistas šių fotografijų albumas.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2019-08-26 11:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika