Valdovų rūmų muziejaus bendradarbiui iš Italijos – garbingas apdovanojimas

Švenčiant Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 2019 m. liepos 6 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvai ir mūsų valstybės vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo 57 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendradarbį iš Italijos, dailės istoriką ir fondo Cassa di Risparmio di Firenze meno kolekcijos kuratorių dr. Emanuele Barletti. Jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

„Esu labai laiminga, kad valstybės vardu galiu įteikti apdovanojimus tiems, kurie to nusipelnė. Tai mūsų šalies žmonės ir užsienio piliečiai – įvairių kartų, profesijų ir likimo. Dėkoju jums už asmeninį ryšį su Lietuva, pagarbą ir darbą mūsų šaliai. Nes visi kartu kuriame Lietuvą – savo valstybę“, – teikdama valstybės ordinus ir medalius sakė šalies vadovė.

Pasak jos, mums reikia kuo daugiau tokių žmonių – tikrų piliečių, tikrų draugų, kuriuos lengva suprasti iš pusės žodžio, kuriais drąsiai galime pasikliauti, drauge dirbti ir kurti, siekiant didelių tikslų.

Valdovų rūmų muziejaus bičiulis dr. E. Barletti įvertintas už aktyvų Lietuvos ir Italijos dvišalio bendradarbiavimo puoselėjimą, kurio rezultatas – pernai metais surengta Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės ir Italijos Respublikos Prezidento Serdžo Matarelos (Sergio Mattarella) globota tarptautinė paroda „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“. Dr. E. Barletti buvo ne tik vienas šios parodos kuratorių, koncepcijos autorių bei katalogo sudarytojų, bet ir itin aktyvus organizatorius – jo pastangomis buvo gauti leidimai į Vilnių atvežti kelis itin vertingus ir retus kūrinius, tokius kaip Rafaelio (Raffaello Sanzio) mokytojo Pjetro Perudžino (Pietro Perugino, tikr. Pietro di Cristoforo Vannucci, apie 1450–1523) freska ar Karlo Dolčio (Carlo Dolci, 1616–1686) kūrinį „Marijos šlovė“, jis taip pat mūsų šalies kultūros visuomenei pristatė viešą paskaitą „Kaip gimsta kolekcijos“.

Pažymėtina, kad dr. E. Barletti ne tik atsisakė jam siūlomo honoraro už visą vykdytą organizacinį darbą, bet ir prisidėjo prie jo asmeninėmis lėšomis – finansavo visas parodos katalogo tekstų vertimo iš italų į anglų kalbą išlaidas.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi šiemet iš viso apdovanoti 11 asmenų, tarp jų ir Florencijos Šv. Lauryno bazilikos lobyno ir Medičių koplyčių muziejaus direktorė Monika Bietti, dailėtyrininkė prof. Giedrė Jankevičiūtė, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos direktorė Laimutė Ona Užkuraitienė ir kt. Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi iš viso apdovanoti 689 asmenys.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius pagal svarbą yra dvidešimt pirmas Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse.

Lrytas.lt (Ramūno Danisevičiaus) nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2019-07-06 10:49 Atnaujinta: 2019-07-06 12:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika