Valdovų rūmai Muziejų naktį pradės nauja paroda ir atskleis valdovų gyvenimo užkulisius

Įsijungdamas į visą Europą apimančią Muziejų naktį, 2019 m. gegužės 18 d., šeštadienį, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia lankytojus į savo erdves. Apsilankiusieji turės galimybę pirmieji pamatyti naują Raimundo Paknio fotografijų parodą „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“, o tai pat žvilgterėti į valdovų, jų sutuoktinių, vaikų ir dvariškių nematomą gyvenimo pusę.

Šių metų Muziejų nakties Lietuvoje tema – muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis, o ją plėtos daugybė šalies muziejinių institucijų.

„Šių metų Muziejų naktį kviesime nemokamai aplankyti ir atidžiau apžiūrėti tas ekspozicijas ir kitas erdves, kurios lankytojams buvo atvertos praėjusiais metais, kai buvo iki galo užbaigtas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių atkūrimas. Ir šį kartą siūlysime pažinti valdovų gyvenimą ne per reprezentacinę pusę, o per kasdienį ritmą – sužinoti, kaip jie rengėsi, kur miegojo, ką valgė, kaip rūpinosi asmenine higiena“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė, pridurdama, kad Muziejų naktis Valdovų rūmuose simboliškai bus atidaryta kartu su nauja paroda – tęstiniu leidėjo ir fotografo R. Paknio parodų ciklo „Išlikęs laikas“ projektu.

Tad nors tradiciškai Muziejų naktis Valdovų rūmuose prasidės nuo 18.00 val. ir tęsis iki vidurnakčio, kaip ir visuose kituose šalies muziejuose, norintieji dalyvauti naujos parodos „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“ atidarymo iškilmėse, turės atvykti valanda anksčiau – 17.00 val. Parodos atidaryme dalyvaus fotografijų autorius, taip pat – poetas, eseistas, literatūros tyrinėtojas prof. Tomas Venclova, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis. Muziejų naktį pradėsiantis parodos atidarymas, kaip ir visi kiti Muziejų nakties renginiai, nemokamas, tačiau į jį būtina registracija.

Muziejų naktį keliaudami po Valdovų rūmų erdves, lankytojai galės susidaryti savo ekskursijos maršrutą pagal teminę programą „Valdovų gyvenimo užkulisiai“. Specialiame žemėlapyje bus pažymėtos muziejaus erdvės, kuriose bus galima sužinoti įvairiausių paslapčių ir įdomybių apie valdovų gyvenimą ir kurios bus atitinkamai pavadintos: „Kur karaliai pėsti vaikšto“, „Valdovo laisvalaikis“ „Už uždarų durų“, „Muzikuojantys dvariškiai“, „Išminties kolekcijos“, „NE nuogas karalius“ ir „Prašom prie puodų“.

Iki pat vidurnakčio Valdovų rūmų muziejaus lankytojai galės lankyti naujai atidarytą parodą, žiūrėti Lankytojų vestibiulio auditorijoje periodiškai kartojamą filmą „Praeitis atsivėrė ateičiai“, gyvai kurti barokinę muziką su interaktyviuoju stalu muzikinėje ekspozicijoje, stebėti trumpametražius filmus Renginių salėje arba pasinerti į virtualią kelionę laiku. Pastarosios paslaugos kaina simbolinė – vienas euras.

Tarptautinės muziejų bendruomenės akcija – Europos muziejų naktis – rengiama jau keturioliktą kartą. Ją pirmą kartą 2005 m. inicijavo Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija. Lietuvoje šia akcija rūpinasi Lietuvos muziejų asociacija ir ICOM Lietuva, kurios kasmet kviečia muziejus nustebinti savo lankytojus specialių renginių programa.

Daugiau informacijos apie Muziejų naktį visoje Lietuvoje yra čia

Muziejų nakties Valdovų rūmuose renginių programa yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2019-05-20 09:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika