Šeštadienį Valdovų rūmuose mamos su nepilnamečiais vaikais lankysis nemokamai

Sveikindamas visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2017 m. gegužės 6 d., šeštadienį, kviečia jas su nepilnamečiais vaikais apsilankyti nemokamai.

„Dovana mamai – tai priminimas apie mūsų tarpusavio ryšius, šiltus jausmus. Ir tikriausiai kiekvienai mamai svarbiausia ne dovanos vertė, o dėmesys ir laikas, kurį jai skiria patys mylimiausi žmonės. Tad sveikindami visas mamas siekiame sudaryti sąlygas parodyti asmeninį dėmesį, rūpestį, drauge įdomiai ir turiningai praleisti laiką“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje mamos ir drauge atėję nepilnamečiai vaikai galės aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, bei dvi tarptautines parodas, supažindinančias su XVIII a. austais šilkiniais Lietuvos etmono Mykolo Kazimiero Oginskio gobelenais bei XVI a. Vilniuje gyvenusio humanisto ir visuomenės veikėjo Pranciškaus Skorinos knygomis.

Pirmąjį gegužės sekmadienį minima Motinos diena yra valstybinė šventė, todėl Valdovų rūmų muziejus šią dieną mini anksčiau – gegužės 6 d., šeštadienį, o gegužės 7 d., sekmadienį, muziejus nedirbs.

Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien, nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją. Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais – nuo 10 iki 20 val., o sekmadieniais – nuo 10 iki 16 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos. Vasaros sezono metu muziejus planuoja prailginti savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams visomis savaitės dienomis.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2017-05-03 17:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika