Šį savaitgalį – paskutinė galimybė pamatyti, kas bus būsimose Valdovų rūmų ekspozicijose

Dar nespėjusieji susipažinti su Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojama paroda „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ turėtų paskubėti tai padaryti 2017 m. balandžio 22–23 dienomis. Atsisveikinant su šia paroda, Valdovų rūmų lankytojų laukia gausybė renginių, taip pat galimybė aplankyti muziejų ir apžiūrėti čia veikiančias parodas už simbolinę – 1 euro – kainą.

„Ši paroda – tai savitas atsiskaitymas visuomenei už rinkinių kaupimo muziejinę veiklą. Nuo 2009 m. pradžios formuojamame Valdovų rūmų muziejaus rinkinyje yra per 600 vertingų eksponatų, kurių įspūdingiausi bei vertingiausi ir eksponuojami šioje parodoje, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyriaus vedėjas, parodos kuratorius Dalius Avižinis. – Paskutinį parodos eksponavimo savaitgalį muziejaus lankytojai galės sužinoti, kokie mūsų rinkinyje naujai sukaupti eksponatai bus svarbūs antros nuolatinės ekspozicijos (Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų) akcentai, taip pat dalyvauti įvairiuose renginiuose.“

Parodoje „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ rodoma daugiau nei 100 eksponatų, tai yra šeštadalis visų per septynerius metus muziejaus sukauptų vertybių. Tai XVI ir XVII a. gobelenai, tapybos darbai, vaizduojantys žymias XV–XVIII a. Lietuvos asmenybes bei religinės tematikos scenas, grafikos darbai, kurių didžiausią dalį sudaro Lenkijos ir Lietuvos valdovų bei didikų portretai, senieji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapiai, XVII a. Augsburge sukurtas stalinis laikrodis, stiklinis bokalas su Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Vazos bei Abiejų Tautų Respublikos heraldiniais ženklais, kunigaikščių Sapiegų bibliotekai priklausiusios senosios knygos, įspūdingi ir reikšmingi Renesanso ir Baroko epochų mokslo, meno leidiniai bei daug kitų įdomių ir anksčiau nerodytų vertybių, kurių didelę dalį padovanojo dosnūs muziejaus bičiuliai ir rėmėjai.

Paskutinį parodos eksponavimo savaitgalį Valdovų rūmų muziejaus lankytojai turės galimybę aplankyti muziejų ir apžiūrėti čia veikiančias parodas už simbolinę – 1 euro – kainą. Abi savaitgalio dienas 12 ir 14 val. lankytojams rengiamos ekskursijos po parodą „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ su jos rengėjais ir kuratoriais. Balandžio 22 d., šeštadienį, lankytojus visą dieną pasitiks atgiję istoriniai personažai, papasakosiantys apie senosios muzikos, karybos bei bibliofilijos tradicijas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Taip pat 13 val. bus rengiama edukacinė ekskursija „Kalbantys portretai“, supažindinsianti ne tik su paroda, bet ir su portretuose vaizduojamomis asmenybėmis. Balandžio 23 d., sekmadienį, 12 val. rengiama ir papildoma speciali ekskursija apie madą, skirta pavieniams lankytojams.

Paroda „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ Valdovų rūmuose buvo atidaryta šių metų sausio 18 dieną. Per beveik tris mėnesius ją ir specialias edukacines programas bei Valdovų rūmus aplankė apie 30 tūkst. žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2017-04-19 09:53 Atnaujinta: 2017-04-21 11:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika