Mokyklų bibliotekų lentynose „apsigyveno“ ir Valdovų rūmų muziejaus leidiniai

Praėjusią savaitę Vilniaus rajono mokyklas pasiekė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir paveldą atskleidžiančios Valdovų rūmų muziejaus knygos ir genealoginės schemos. Prieš Kalėdas prisijungęs prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“, Valdovų rūmų muziejus išpildė mokyklų lūkesčius papildyti bibliotekas istorinėmis knygomis.

„Džiaugiamės galėdami prisijungti prie šios gražios akcijos ir Vilniaus regiono mokykloms padovanoti leidinių, kurie solidžiai papuoš bibliotekas, taip pat suteiks išsamių žinių apie mūsų šalies istoriją, kultūros paveldą, valdovus, bus naudingi istorijos pamokose“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus rinkodaros koordinatorius Mindaugas Puidokas.

Iš viso Vilniaus rajono mokykloms dovanota 140 Valdovų rūmų muziejaus leidinių ir kelios dešimtys genealoginių schemų. Dovanas praėjusią savaitę mokykloms pristatė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus darbuotojai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2017-01-19 16:09 Atnaujinta: 2020-05-13 08:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika