Valdovų rūmų muziejuje edukacijos specialistai kalbėjo apie legendas

2016 m. rugsėjo 14–16 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko muziejų edukatoriams skirtas tarptautinis seminaras „Legendos muziejinėje edukacijoje“. Dvi dienas kelios dešimtys edukacijos specialistų iš Lietuvos ir Lenkijos dalijosi edukacine patirtimi, pristatė įvairias mokymo metodikas ir priemones, rengė ir dalyvavo įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose. Trečią renginio dieną svečiai iš Lenkijos muziejų vedė užsiėmimus Vilniaus miesto ir rajono moksleiviams.

„Nuo pat Valdovų rūmų muziejaus veiklos pradžios plėtojamas glaudus bendradarbiavimas su edukacijos specialistais iš muziejų, įkurtų istorinėse Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos rezidencijose, kasmet įgyjančių vis didesnį mastelį ir siekiančių platesnių perspektyvų. Akivaizdu, kad teminis bei metodinis bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi jau suformavo puikias kvalifikacijos kėlimo ir profesinių kompetencijų ugdymo tradicijas“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Pasak jos, šių metų seminaro dalyviams programos idėja buvo paprasta: trys renginio organizatoriai – Valdovų rūmų muziejus, Varšuvos karališkoji pilis – Muziejus (Lenkija) ir Krokuvos Vavelio karališkoji pilis – Valstybiniai meno rinkiniai (Lenkija) – nutarė pasidalyti patirtimi rengiant ir vedant edukacinius užsiėmimus, kurių tematika glaudžiai susijusi su istorinės sostinės legendomis. Per kelias renginio dienas daugiau kaip 40 edukacijos specialistų aiškinosi, kuo skiriasi mitai, pasakos, legendos ir pasakėčios, prisiminė Gediminaičių kilmės, Vilniaus pilių ir kitas legendas. Taip pat mokėsi atpažinti ir atkurti legendas, susijusias su archeologiniais radiniais, kurti edukacinį užsiėmimą legendos pagrindu ir kt.

L. Steponavičienės teigimu, šių metų seminaras buvo šiek tiek specifinis – į jį kviesti ne visų Lietuvos muziejų atstovai, o tik kolegos iš kunigaikščių ar didikų rezidencijose įsikūrusių muziejų, tokių kaip Trakų istorijos muziejus, Biržų muziejus „Sėla“, Lietuvos nacionalinis muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, kurio padalinys yra Klaipėdos pilis ir Kauno pilies muziejaus.

Šis jau tradicija tampantis edukacijos specialistų renginys – tai dar viena Valdovų rūmų muziejaus ilgalaikio bendradarbiavimo bei glaudžios partnerystės su įvairiais Lietuvos be užsienio muziejais forma. Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos istorinėse rezidencijose įsikūrę muziejai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis ir jau daugelį metų rengia bendras parodas, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja tarptautines konferencijas, seminarus, kultūros vakarus, edukacinius ir leidybos projektus, keičiasi specialistais ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Publikuota: 2016-09-16 09:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika