Valdovų rūmų muziejuje edukacijos specialistai kalbėjo apie legendas

2016 m. rugsėjo 14–16 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko muziejų edukatoriams skirtas tarptautinis seminaras „Legendos muziejinėje edukacijoje“. Dvi dienas kelios dešimtys edukacijos specialistų iš Lietuvos ir Lenkijos dalijosi edukacine patirtimi, pristatė įvairias mokymo metodikas ir priemones, rengė ir dalyvavo įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose. Trečią renginio dieną svečiai iš Lenkijos muziejų vedė užsiėmimus Vilniaus miesto ir rajono moksleiviams.

„Nuo pat Valdovų rūmų muziejaus veiklos pradžios plėtojamas glaudus bendradarbiavimas su edukacijos specialistais iš muziejų, įkurtų istorinėse Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos rezidencijose, kasmet įgyjančių vis didesnį mastelį ir siekiančių platesnių perspektyvų. Akivaizdu, kad teminis bei metodinis bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi jau suformavo puikias kvalifikacijos kėlimo ir profesinių kompetencijų ugdymo tradicijas“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Pasak jos, šių metų seminaro dalyviams programos idėja buvo paprasta: trys renginio organizatoriai – Valdovų rūmų muziejus, Varšuvos karališkoji pilis – Muziejus (Lenkija) ir Krokuvos Vavelio karališkoji pilis – Valstybiniai meno rinkiniai (Lenkija) – nutarė pasidalyti patirtimi rengiant ir vedant edukacinius užsiėmimus, kurių tematika glaudžiai susijusi su istorinės sostinės legendomis. Per kelias renginio dienas daugiau kaip 40 edukacijos specialistų aiškinosi, kuo skiriasi mitai, pasakos, legendos ir pasakėčios, prisiminė Gediminaičių kilmės, Vilniaus pilių ir kitas legendas. Taip pat mokėsi atpažinti ir atkurti legendas, susijusias su archeologiniais radiniais, kurti edukacinį užsiėmimą legendos pagrindu ir kt.

L. Steponavičienės teigimu, šių metų seminaras buvo šiek tiek specifinis – į jį kviesti ne visų Lietuvos muziejų atstovai, o tik kolegos iš kunigaikščių ar didikų rezidencijose įsikūrusių muziejų, tokių kaip Trakų istorijos muziejus, Biržų muziejus „Sėla“, Lietuvos nacionalinis muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, kurio padalinys yra Klaipėdos pilis ir Kauno pilies muziejaus.

Šis jau tradicija tampantis edukacijos specialistų renginys – tai dar viena Valdovų rūmų muziejaus ilgalaikio bendradarbiavimo bei glaudžios partnerystės su įvairiais Lietuvos be užsienio muziejais forma. Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos istorinėse rezidencijose įsikūrę muziejai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis ir jau daugelį metų rengia bendras parodas, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja tarptautines konferencijas, seminarus, kultūros vakarus, edukacinius ir leidybos projektus, keičiasi specialistais ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskutinė parodos „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ savaitė. Paroda nebus pratęsta! Bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, Pacų parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Publikuota: 2016-09-16 09:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika