Valdovų rūmų muziejuje edukacijos specialistai kalbėjo apie legendas

2016 m. rugsėjo 14–16 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko muziejų edukatoriams skirtas tarptautinis seminaras „Legendos muziejinėje edukacijoje“. Dvi dienas kelios dešimtys edukacijos specialistų iš Lietuvos ir Lenkijos dalijosi edukacine patirtimi, pristatė įvairias mokymo metodikas ir priemones, rengė ir dalyvavo įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose. Trečią renginio dieną svečiai iš Lenkijos muziejų vedė užsiėmimus Vilniaus miesto ir rajono moksleiviams.

„Nuo pat Valdovų rūmų muziejaus veiklos pradžios plėtojamas glaudus bendradarbiavimas su edukacijos specialistais iš muziejų, įkurtų istorinėse Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos rezidencijose, kasmet įgyjančių vis didesnį mastelį ir siekiančių platesnių perspektyvų. Akivaizdu, kad teminis bei metodinis bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi jau suformavo puikias kvalifikacijos kėlimo ir profesinių kompetencijų ugdymo tradicijas“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Pasak jos, šių metų seminaro dalyviams programos idėja buvo paprasta: trys renginio organizatoriai – Valdovų rūmų muziejus, Varšuvos karališkoji pilis – Muziejus (Lenkija) ir Krokuvos Vavelio karališkoji pilis – Valstybiniai meno rinkiniai (Lenkija) – nutarė pasidalyti patirtimi rengiant ir vedant edukacinius užsiėmimus, kurių tematika glaudžiai susijusi su istorinės sostinės legendomis. Per kelias renginio dienas daugiau kaip 40 edukacijos specialistų aiškinosi, kuo skiriasi mitai, pasakos, legendos ir pasakėčios, prisiminė Gediminaičių kilmės, Vilniaus pilių ir kitas legendas. Taip pat mokėsi atpažinti ir atkurti legendas, susijusias su archeologiniais radiniais, kurti edukacinį užsiėmimą legendos pagrindu ir kt.

L. Steponavičienės teigimu, šių metų seminaras buvo šiek tiek specifinis – į jį kviesti ne visų Lietuvos muziejų atstovai, o tik kolegos iš kunigaikščių ar didikų rezidencijose įsikūrusių muziejų, tokių kaip Trakų istorijos muziejus, Biržų muziejus „Sėla“, Lietuvos nacionalinis muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, kurio padalinys yra Klaipėdos pilis ir Kauno pilies muziejaus.

Šis jau tradicija tampantis edukacijos specialistų renginys – tai dar viena Valdovų rūmų muziejaus ilgalaikio bendradarbiavimo bei glaudžios partnerystės su įvairiais Lietuvos be užsienio muziejais forma. Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos istorinėse rezidencijose įsikūrę muziejai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis ir jau daugelį metų rengia bendras parodas, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja tarptautines konferencijas, seminarus, kultūros vakarus, edukacinius ir leidybos projektus, keičiasi specialistais ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2016-09-16 09:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika