Nacionalinio Gailestingumo kongreso dalyviams – nuolaidos Valdovų rūmuose

2016 m. gegužės 6–8 d. sostinėje vyksiančio didžiausio Gailestingumo jubiliejaus renginio – Nacionalinio Gailestingumo kongreso – dalyviams Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai paruošė staigmeną: apsilankiusieji Valdovų rūmuose su skiriamuoju kongreso dalyvio atributu (apyranke) turės galimybę vienkartinį lankytojo bilietą įsigyti už 1 eurą.

Nacionalinio Gailestingumo kongreso dalyviai Valdovų rūmuose galės apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, ir aplankyti su Vilniaus katedros globėju šv. Stanislovu susijusią tarptautinę parodą „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“.

Tris dienas truksiančiame kongrese Lietuvos žmonės ir mūsų krašto svečiai bus kviečiami kartu melstis, pažinti Gailestingumo slėpinį ir patirti jį per Susitaikinimo sakramentą, taip pat plėtoti meilės mainus: priimti ir daryti gailestingumo darbus.

Be pagrindinių renginių sostinės širdyje – Katedroje, kongreso dalyvių lauks ir įvairūs kultūriniai-evangelizaciniai renginiai įvairiose Vilniaus bažnyčiose ir senamiesčio erdvėse, užsiėmimai apie gailestingumą kasdienybėje ir jos išbandymuose, vaišės prie bendrystės stalo, koncertas ir visus renginius vainikuosiantis džiugus liudijimas miestui ir šaliai – tikinčiųjų procesija nuo Lietuvos Respublikos Seimo į Katedros aikštę, kur bus aukojamos šv. Mišios.

Jau dabar visi tikintieji kviečiami ruoštis šiam įvykiui ir renginio organizatorius palaikyti popiežiaus Pranciškaus pasiūlyta malda. Ypatingasis Gailestingumo jubiliejus, popiežiaus Pranciškaus paskelbtas bule „Misericordiae Vultus“, prasidėjo 2015-ųjų gruodį, o baigsis 2016-ųjų lapkritį. Popiežius kviečia, kad ypač šie metai „būtų persmelkti gailestingumo mums artinantis prie kiekvieno žmogaus ir nešant jam Dievo gerumą ir švelnumą!“ (MV 5)

Visą Nacionalinio Gailestingumo kongreso programą rasite čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2016-05-02 10:31 Atnaujinta: 2016-05-02 10:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika