Valdovų rūmuose bus primintos Lietuvos heraldikos istorinės tradicijos ir aktualijos

Lietuvos heraldikos komisija ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į kultūros vakarą „Lietuvos heraldika: iš praeities į ateitį“, kuris vyks 2016 m. kovo 17 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje. Renginys skiriamas Lietuvos heraldikos komisijos 500-ajam posėdžiui paminėti, o norintieji jame dalyvauti turi skubėti registruotis iš anksto, nes vietų skaičius ribotas.

„Džiaugiamės galėdami visus pakviesti į kultūros vakarą, skirtą heraldikai, ir tikimės, kad jis bus naudingas ne tik šios srities profesionalams, bet ir tiems, kurie domisi Lietuvos heraldika ir jos istorija, tradicijomis europiniame kontekste, mėgsta tyrinėti bei siekia suvokti jų simbolius ir reikšmes. Šiuolaikinė heraldika, kurios centre – institucijų, miestų, miestelių, kaimų herbai, atskleidžia vertingų ir įdomių istorijos sluoksnių, įprasmina šiandienos aktualijas, fiksuoja pilietinės savimonės raišką, suteikia daug naujos informacijos ir kontekstų tiems dalykams, kuriuos mes iš esmės gerai žinome“, – sako Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė.

Kultūros vakare „Lietuvos heraldika: iš praeities į ateitį“ bus pasakojama apie Lietuvos heraldikos istorines tradicijas europiniame kontekste ir pristatomos šiuolaikinės Lietuvos heraldikos aktualijos, taip pat dalijamasi prisiminimais bei įžvalgomis apie Lietuvos heraldikos komisijos veiklą ir rezultatus. Apie tai kalbės garsiausi Lietuvos heraldikos specialistai: Lietuvos heraldikos komisijos kūrėjas ir ilgametis pirmininkas dr. Edmundas Rimša, komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė, komisijos nariai. Kultūros vakarą moderuos Komisijos narė, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė. Renginį muzikos garsais papuoš trijų kartų garsi pianistų dinastija – profesorės Veronika Vitaitė ir Aleksandra Žvirblytė bei Paulius Anderssonas.

Jubiliejinį, 500-ąjį, posėdį rengianti Lietuvos heraldikos komisija skaičiuoja ilgą istoriją. Jos ištakomis laikytina 1966 m. įkurta Respublikinė heraldikos komisija prie Kultūros ministerijos, ji veikė iki 1970 m., kai tuometė partinė valdžia uždraudė ne tik komisijos veiklą, bet ir atkurtus miestų herbus. Komisijos veikla vėl buvo atgaivinta 1987 m., o 1990-aisiais ji buvo pervadinta Lietuvos heraldikos komisija. Nuo 1995 m. ji veikia prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos.

Šiuo metu komisiją sudaro septyni nariai, skiriami penkerių metų kadencijai (komisijos pirmininkas ir pavaduotojas – šešerių metų kadencijai), jų skaičius neribojamas. Pagrindinės komisijos funkcijos: formuoti darnią Lietuvos Respublikos heraldikos sistemą, ugdyti pagarbą heraldikos simbolikai ir aktualinti heraldikos žinias.

Informacija apie renginį ir registracija į jį yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2016-03-14 09:37 Atnaujinta: 2016-03-16 14:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika