Valdovų rūmuose bus primintos Lietuvos heraldikos istorinės tradicijos ir aktualijos

Lietuvos heraldikos komisija ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į kultūros vakarą „Lietuvos heraldika: iš praeities į ateitį“, kuris vyks 2016 m. kovo 17 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje. Renginys skiriamas Lietuvos heraldikos komisijos 500-ajam posėdžiui paminėti, o norintieji jame dalyvauti turi skubėti registruotis iš anksto, nes vietų skaičius ribotas.

„Džiaugiamės galėdami visus pakviesti į kultūros vakarą, skirtą heraldikai, ir tikimės, kad jis bus naudingas ne tik šios srities profesionalams, bet ir tiems, kurie domisi Lietuvos heraldika ir jos istorija, tradicijomis europiniame kontekste, mėgsta tyrinėti bei siekia suvokti jų simbolius ir reikšmes. Šiuolaikinė heraldika, kurios centre – institucijų, miestų, miestelių, kaimų herbai, atskleidžia vertingų ir įdomių istorijos sluoksnių, įprasmina šiandienos aktualijas, fiksuoja pilietinės savimonės raišką, suteikia daug naujos informacijos ir kontekstų tiems dalykams, kuriuos mes iš esmės gerai žinome“, – sako Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė.

Kultūros vakare „Lietuvos heraldika: iš praeities į ateitį“ bus pasakojama apie Lietuvos heraldikos istorines tradicijas europiniame kontekste ir pristatomos šiuolaikinės Lietuvos heraldikos aktualijos, taip pat dalijamasi prisiminimais bei įžvalgomis apie Lietuvos heraldikos komisijos veiklą ir rezultatus. Apie tai kalbės garsiausi Lietuvos heraldikos specialistai: Lietuvos heraldikos komisijos kūrėjas ir ilgametis pirmininkas dr. Edmundas Rimša, komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė, komisijos nariai. Kultūros vakarą moderuos Komisijos narė, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė. Renginį muzikos garsais papuoš trijų kartų garsi pianistų dinastija – profesorės Veronika Vitaitė ir Aleksandra Žvirblytė bei Paulius Anderssonas.

Jubiliejinį, 500-ąjį, posėdį rengianti Lietuvos heraldikos komisija skaičiuoja ilgą istoriją. Jos ištakomis laikytina 1966 m. įkurta Respublikinė heraldikos komisija prie Kultūros ministerijos, ji veikė iki 1970 m., kai tuometė partinė valdžia uždraudė ne tik komisijos veiklą, bet ir atkurtus miestų herbus. Komisijos veikla vėl buvo atgaivinta 1987 m., o 1990-aisiais ji buvo pervadinta Lietuvos heraldikos komisija. Nuo 1995 m. ji veikia prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos.

Šiuo metu komisiją sudaro septyni nariai, skiriami penkerių metų kadencijai (komisijos pirmininkas ir pavaduotojas – šešerių metų kadencijai), jų skaičius neribojamas. Pagrindinės komisijos funkcijos: formuoti darnią Lietuvos Respublikos heraldikos sistemą, ugdyti pagarbą heraldikos simbolikai ir aktualinti heraldikos žinias.

Informacija apie renginį ir registracija į jį yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ nebus pratęsta, bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Nemokamą sekmadienį atsisveikinsime su paroda apie Pacų giminę

20250123

Sekmadienį, sausio 26 d., – paskutinė galimybė pamatyti tarptautinę Pacų giminei skirtą parodą!
Nuo 10.00 iki 18.00 val. Jūsų lauks:
Tarptautinė paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“, skirta grafų Pacų giminei ir jos istorijai.
Paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, pristatanti penkis įspūdingus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija, kurioje eksponuojami XV–XVII a. Europos dailininkų darbai.

Plačiau

Prezidentas Gitanas Nausėda parodoje užtruko ilgiau nei kiti lankytojai

20250125

Tarptautinę parodą „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ aplankė jos globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana. Kultūros pasaulyje pažįstamas kaip istorinių lituanistinių knygų kolekcininkas Gitanas Nausėdas parodos Valdovų rūmų muziejuje apžiūrai skyrė daugiau laiko nei įprastai joje užtrunka lankytojai – dvi valandas.

Plačiau

Publikuota: 2016-03-14 09:37 Atnaujinta: 2016-03-16 14:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika