Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas Lenkijos Respublikos valstybinis apdovanojimas

2015 m. lapkričio 12 d., per iškilmingą tarptautinės mokslinės parodos „Kunigaikščiai Radvilos. Garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė“ atidarymo ceremoniją, Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Jaroslavas Čubinskis (Jarosław Czubiński) Lenkijos Respublikos prezidento vardu valstybiniais ordinais apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus direktorių dr. Vydą Dolinską ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorių dr. Sigitą Narbutą.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriui dr. V. Dolinskui įteiktas keturioliktas pagal svarbą Lenkijos valstybės apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Kavalieriaus kryžius. Taip įvertinti jo nuopelnai plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, ženklus indėlis prisidedant prie žinių apie bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją bei kultūros paveldą sklaidos.

Minint Lenkijos Respublikos nepriklausomybės dieną, iš viso apdovanota daugiau kaip pusšimtis asmenų, iš kurių – šešiolika lietuvių. Ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžiumi apdovanotas dirigentas Donatas Katkus ir Nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Gintautas Kėvišas, ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Kavalieriaus kryžiumi įvertintas ne tik Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas, bet ir ilgametis Vilniaus Adomo Mickevičiaus muziejaus vadovas Rimantas Šalna bei Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis. Auksinis kryžius už nuopelnus Lenkijos Respublikai skirtas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktoriui dr. S. Narbutui, „Scanoramos“ direktorei Gražinai Arlickaitei, prozininkei, publicistei ir poetei Birutei Jonuškaitei-Augustinienei, kino kritikėms Izoldai Keidošiūtei ir Živilei Pipinytei bei festivalio „Kino pavasaris“ vadovei Vidai Ramaškienei. Sidabrinis kryžius už nuopelnus įteiktas žurnalistui Vaidui Jauniškiui ir kultūros darbuotojai Gražinai Zabarauskaitei.

Užsieniečiams ir užsienyje gyvenantiems Lenkijos Respublikos piliečiams šie apdovanojimai dažniausiai skiriami už išskirtinę veiklą, kuria jie prisideda prie glaudesnio Lenkijos Respublikos ir kitų šalių, tautų bendradarbiavimo. Kandidatus apdovanojimams per Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministrą teikia Ministrų kabinetas, o apdovanojimus – prezidentas. Ordinų „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ šventė yra Lapkričio 11-oji – Lenkijos nepriklausomybės diena.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-11-13 12:14 Atnaujinta: 2015-11-19 10:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika