Valdovų rūmų atkūrimas domina ir Latvijos kultūros paveldo specialistus bei muziejininkus

Šių metų rugsėjo 18 d. Rundalės rūmuose (Latvija) įsikūręs muziejus surengė tarptautinę mokslinę konferenciją „Kultūros ir istorijos paminklų restauravimas ir išsaugojimas. Teorija ir praktika“, siekdamas europinės patirties kontekste pristatyti beveik penkis dešimtmečius nuosekliai vykdomus šios rezidencijos restauravimo ir jos interjerų bei parko atkūrimo rezultatus.

Šiame forume dalyvavo istorinėse rezidencijose Vokietijoje, Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje veikiančių muziejų vadovai bei atstovai, kaimyninės šalies kultūros paveldo specialistai, restauratoriai, muziejininkai. Buvo diskutuojama istorijos ir kultūros paveldo objektų restauravimo, atstatymo ir atkūrimo bei pritaikymo muziejinėms ir kitoms modernioms reikmėms klausimais.

Kolegoms iš Latvijos bei kitų užsienio šalių Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė pristatė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos raidą ir jos atgimimo istoriją, pabrėžė Vilniaus centre rasto didelės apimties archeologinio paveldo mokslinę vertę, aptarė jo eksponavimo in situ formas bei materialiojo kultūros paveldo adekvataus aktualinimo galimybes, kurias suteikė Valdovų rūmų atkūrimo koncepcijos pasirinkimas.

Pranešime taip pat buvo dalijamasi patirtimi, formuojant atkurtų istorinių interjerų ekspoziciją. Didelio susidomėjimo sulaukė ir Valdovų rūmų muziejaus mokslinės, parodinės, kultūrinės bei edukacinės veiklos, kuria siekiama skleisti žinias apie Lietuvos istoriją lyginamuoju aspektu ir aktualinti nematerialųjį kultūros paveldą, apžvalga.

Pranešime „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai: valstybingumo tradicijos simbolio atkūrimas“ itin akcentuota muziejaus misija bei atsakomybė, puoselėjant visuomenės istorinę atmintį bei kultūrinę tapatybę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2015-09-23 15:27 Atnaujinta: 2015-09-23 15:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika