Ministras Pirmininkas A. Butkevičius Valdovų rūmuose pasveikino geriausius šalies abiturientus

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino šiemet sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Iškilmių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose metu premjeras absolventams įteikė padėkas ir garbės raštus, padėkojo jų mokytojams. 

„Nepaprastai džiugu matyti tokį gausų geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių abiturientų būrį, nors turėčiau sakyti, kad Jūs jau nebe abiturientai, o studentai. Sveikinu sėkmingai įveikus brandos egzaminus, tačiau nepamirškite, jog išbandymų metas tik prasideda. – kalbėjo Ministras Pirmininkas. – Jums atsiveria viso pasaulio galimybės, bet atminkite, kad mūsų tėvynė Lietuva yra sparčiai auganti valstybė, kuriai labai reikia Jūsų protų ir karštų širdžių. Žinios yra Jūsų gyvenimo kelias, tačiau kur benuvestų studijų keliai, prisiminkite, kad čia Jūs visada laukiami“. 

Premjeras teigė, jog kasmet vertindamas brandos egzaminų statistiką, visada atkreipia dėmesį į tai, kokias mokyklas abiturientai baigė. Vyriausybės vadovas nudžiugintas, kad Lietuvoje šimtukininkus ugdo ne tik prestižinės didmiesčių gimnazijos, bet ir mažesnių miestų mokyklos. Be to, net dešimt geriausių moksleivių šiemet baigė profesines mokyklas, tuo parodydami pavyzdį, kad stipri motyvacija ir atkaklus darbas, o ne mokyklos statusas lemia žinių įvertinimą. 

Ministras Pirmininkas akcentavo, jog be nuoširdaus ir atsidavusio mokytojų darbo tokie rezultatai būtų nepasiekiami. „Nuoširdžiai dėkoju ir Jums, gerbiami mokytojai. Jūsų meilė darbui ir šiems vaikams labai daug prisidėjo, kad abiturientų žinios būtų įvertintos aukščiausiais balais.  Kiekvienas šimtukas – tai Jūsų sunkaus ir atsakingo darbo įvertinimas“, – pabrėžė premjeras A. Butkevičius. 

Šiemet vadinamuosius šimtukus gavo 1684 moksleiviai. Tai net 661 daugiau nei praėjusiais metais. Septyni abiturientai brandos egzaminus išlaikė penkiais šimtukais, po keturis šimto balų įvertinimus surinko 27, o po tris – 76 abiturientai. Bent vieną šimto balų įvertinimą už valstybinį brandos egzaminą ir dešimties arba devynių balų įvertinimą už kvalifikacinį egzaminą gavo 10 profesinių mokyklų absolventų. 

Vyriausybės spaudos tarnybos inf.

Adomo Mickevičiaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-07-30 14:50 Atnaujinta: 2015-07-30 15:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika