Valdovų rūmuose surengti keturiolikti Nacionaliniai maldos pusryčiai

2014 m. lapkričio 20 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje surengti keturiolikti Nacionaliniai maldos pusryčiai. Jų tema pasirinkti popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiai, kuriais, ragindamas nebijoti, išrinkimo dieną jis kreipėsi į viso pasaulio žmones.

„Nebijokite! Atverkite, plačiai atlapokite vartus Kristui. Atverkite jo gelbėjančiai galiai valstybių sienas, ekonomines ir politines sistemas“, – šie žodžiai nebuvo vien deklaratyvus raginimas, tai viso Jono Pauliaus II pontifikato programa.

Nacionaliniuose maldos pusryčiuose dalyvavo Vyriausybės, Seimo nariai, dvasininkai, ambasadoriai, verslininkai, kiti svečiai.

„Kasmet Maldos pusryčiai kviečia maldai, įsiklausyti į Dievą, kalbantį mums, nebijoti ir drąsiai imtis veiksmų. Jonas Paulius II ragino nebijoti, atverti duris Kristui. Atsiminkime jo žodžius, 1993 m. pasakytus čia, Lietuvoje“, – Maldos pusryčiuose kvietė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Vieną iš pagrindinių kalbų sakęs Minsko ir Mogiliovo arkivyskupas metropolitas Tadeušas Kondrusevičius (Tadeusz Kondrusiewicz) grįžo į 1978-ųjų spalio 22 dieną, kai dar besimokydamas Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje sužinojo, kad naujuoju popiežiumi išrinktas Jonas Paulius II.

„Kad sėkmingai atsakytume į šiuolaikinio pasaulio iššūkius, reikia prisiminti didžiojo popiežiaus Jono Pauliaus II kvietimą nebijoti. Sunkiais persekiojimo laikais Lietuva nebijojo. Nepaisant sunkumų, ji nedvejojo atidarydama savo širdis Viešpačiui, nes tik jame tikroji laisvė. Todėl šiandien gavę politinės laisvės dovaną neleiskime sau patekti į dvasinę vergovę“, – sakė T. Kondrusevičius. 

Maldos pusryčių tradicija atsirado XX a. viduryje kaip reakcija į naujus iššūkius. Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas JAV Senato narių pradėjo neformalius susitikimus, siekdami dalytis Kristaus mokymo gyvybingumu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu.

1953 m. JAV įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas.

Lietuvoje pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai surengti 2001 metais.

Ramūno Danisevičiaus (Lrytas.lt) nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-11-21 08:43 Atnaujinta: 2014-11-21 09:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika