Valdovų rūmuose surengti keturiolikti Nacionaliniai maldos pusryčiai

2014 m. lapkričio 20 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje surengti keturiolikti Nacionaliniai maldos pusryčiai. Jų tema pasirinkti popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiai, kuriais, ragindamas nebijoti, išrinkimo dieną jis kreipėsi į viso pasaulio žmones.

„Nebijokite! Atverkite, plačiai atlapokite vartus Kristui. Atverkite jo gelbėjančiai galiai valstybių sienas, ekonomines ir politines sistemas“, – šie žodžiai nebuvo vien deklaratyvus raginimas, tai viso Jono Pauliaus II pontifikato programa.

Nacionaliniuose maldos pusryčiuose dalyvavo Vyriausybės, Seimo nariai, dvasininkai, ambasadoriai, verslininkai, kiti svečiai.

„Kasmet Maldos pusryčiai kviečia maldai, įsiklausyti į Dievą, kalbantį mums, nebijoti ir drąsiai imtis veiksmų. Jonas Paulius II ragino nebijoti, atverti duris Kristui. Atsiminkime jo žodžius, 1993 m. pasakytus čia, Lietuvoje“, – Maldos pusryčiuose kvietė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Vieną iš pagrindinių kalbų sakęs Minsko ir Mogiliovo arkivyskupas metropolitas Tadeušas Kondrusevičius (Tadeusz Kondrusiewicz) grįžo į 1978-ųjų spalio 22 dieną, kai dar besimokydamas Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje sužinojo, kad naujuoju popiežiumi išrinktas Jonas Paulius II.

„Kad sėkmingai atsakytume į šiuolaikinio pasaulio iššūkius, reikia prisiminti didžiojo popiežiaus Jono Pauliaus II kvietimą nebijoti. Sunkiais persekiojimo laikais Lietuva nebijojo. Nepaisant sunkumų, ji nedvejojo atidarydama savo širdis Viešpačiui, nes tik jame tikroji laisvė. Todėl šiandien gavę politinės laisvės dovaną neleiskime sau patekti į dvasinę vergovę“, – sakė T. Kondrusevičius. 

Maldos pusryčių tradicija atsirado XX a. viduryje kaip reakcija į naujus iššūkius. Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas JAV Senato narių pradėjo neformalius susitikimus, siekdami dalytis Kristaus mokymo gyvybingumu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu.

1953 m. JAV įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas.

Lietuvoje pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai surengti 2001 metais.

Ramūno Danisevičiaus (Lrytas.lt) nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2014-11-21 08:43 Atnaujinta: 2014-11-21 09:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika