Valdovų rūmuose vėl skleidžiasi Šventosios Cecilijos senosios muzikos festivalis

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai vaikus, jaunimą ir visus muzikos mylėtojus kviečia į edukacinį Šventosios Cecilijos senosios muzikos festivalį, prasidėsiantį 2014 m. lapkričio 22–23 d. ir vyksiantį iki šių metų gruodžio 13 dienos. Jau penktą kartą rengiamas, gražia tradicija tapęs festivalis šiemet itin turiningas: per kelias savaites festivalio lankytojams bus pristatytos net penkios koncertinės-pažintinės programos.

„Europoje jau Viduramžiais lapkričio 22-oji buvo žinoma kaip muzikos globėjos Šventosios Cecilijos diena. Ją minėdami, kasmet skatiname pedagogus, moksleivius bei studentus domėtis Viduramžių, Renesanso ir Baroko epochų muzikos kultūra, repertuaru bei atlikimo stiliaus ypatumais, taip pat – išsamiau susipažinti su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos raida muzikos istorijos aspektu“, – teigia senosios muzikos specialistė ir atlikėja, Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos grupės narė Ieva Baublytė.

Festivalį sudaro kelios dalys. Spalio ir lapkričio mėnesiais muziejaus erdvėse vyko vaikams ir jaunimui skirtos meistriškumo pamokos. Jose išmoktos Renesanso ir Baroko epochų muzikos kompozicijos skambės lapkričio 22–23 d. 14.00 val. Didžiojoje renesansinėje menėje rengiamuose koncertuose „Vaikai ir jaunimas atlieka senąją muziką“. Festivalį tęs gruodžio 3 d. 15.30 val. vyksianti vieša nemokama kviestinio svečio, išilginės fleitos ir cinko virtuozo Rodrigo Kalveiros (Rodrigo Calveyra, Prancūzija / Brazilija) paskaita „Senosios muzikos istorija“ su muzikos pavyzdžiais. Ji rengiama Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorijoje. Paskaitoje anglų kalba su tiesioginiu vertimu į lietuvių kalbą muzikos atlikėjas pristatys senąją muziką ir jos atlikimo subtilybes, kaitą, natų užrašymo būdus, muzikos sąsajas su vizualiaisiais menais, retorika ir semantika.

Šių metų Šv. Cecilijos festivalyje numatyti ir koncertai, kuriuose vaikai ir jaunimas muzikuos kartu su profesionaliais senosios muzikos atlikėjais. Gruodžio 6 d. 14.00 val. vokalinis ansamblis „In Campo Aperto“ ir muziejaus specialistų parengtas išilginių fleitų vaikų ansamblis kvies į Didžiąją renesansinę menę pasiklausyti Viduramžių muzikos koncerto „Gaudens in Domino“, skirto visai šeimai. O gruodžio 13 d. 14.30 val. šioje menėje koncertuos Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos dr. Jolantos Karpavičienės, pasiruošimas šių metų festivaliui rodo, kad susidomėjimas muzikos istorija ir muzikavimo subtilybėmis Lietuvos bei Europos valdovų dvaruose auga, – į profesionalių senosios muzikos atlikėjų Rūtos Vosyliūtės, Vilimo Norkūno ir I. Baublytės vedamas meistriškumo pamokas jaunieji muzikantai bei pedagogai skubėjo su dideliu noru ir užsidegimu. „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje atgimsta ypatinga muzikos atmosfera, kurią kuria Lietuvos ir Europos paveldą sau ir kitiems atveriantys jaunieji atlikėjai. Pastebėjome, kad per repeticijas jie ne tik lavino kūrybiškumą ir saviraišką, dirbo kartu su profesionalais, tačiau ir muzikos garsais papuošė Valdovų rūmų erdves, nustebino ne vieną lankytoją ir, žinoma, kiekvienam jų dovanojo naujų įspūdžių“, – sako ji.

Tradicija tapusį edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį prieš penkerius metus inicijavo Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai. Prisimenant, kad muzika užėmė svarbią vietą Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare, lydėdavo svarbius asmenis viešųjų iškilmių metu, medžioklėje bei privačiose menėse, siekiama atgaivinti ir palaikyti senąsias muzikinio gyvenimo Lietuvoje ir Europoje tradicijas, mūsų šalies žmones supažindinti su vėlyvųjų Viduramžių, Renesanso bei ankstyvojo Baroko epochų muzikos lobynu, paskatinti jaunimą ir šeimas kartu kurti ir tobulėti.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2014-11-18 12:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika