Vilniuje Europos Centrinio Banko kilnojamąją Euro parodą papildė eurų monetos su Vyčiu

Ketvirtadienį, spalio 23 d., Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, duris atvėrė Europos Centrinio Banko (ECB) ir Lietuvos banko organizuojama Euro paroda. Ši paroda yra euro įvedimui Lietuvoje 2015 m. sausio 1 d. skirtos euro informacinės kampanijos dalis.

Per Europą keliaujanti paroda nuolat atnaujinama – joje demonstruojamos euro zonos šalių monetos, kurių viena pusė – nacionalinė, ir valiutos, buvusios iki euro įvedimo. Valdovų rūmų muziejuje atidarytą parodą pirmą kartą papildė lietuviškos eurų monetos su Lietuvos herbo simboliu Vyčiu bei litų banknotai ir monetos.

„Prieš ateidamas čia susitikti su Jumis dar kartą pasitikrinau Lietuvos banko darbo kalendorių. Ir galiu užtikrinti – euro įvedimui esame beveik pasirengę. Didžioji dalis lietuviškų eurų monetų su mums visiems brangiu Vyčio ženklu jau nukaldintos ir banko saugyklose laukia savo kelionės į gyvenimą. Eurų banknotai taip pat atkeliauja“, – atidarymo metu sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Parodos atidarymu oficialiai pradėta ECB ir Lietuvos banko organizuojama euro informacinė kampanija Lietuvoje. Buvo pristatyti jai skirti du vaizdo klipai apie mūsų piniginėse netrukus atsirasiančius eurų banknotus.

Filmukus šalies gyventojai matys televizorių ekranuose gruodžio ir sausio mėnesiais, o prekybos centrų, bankų ir kitų prekių bei paslaugų teikėjų ekranuose visoje Lietuvoje – jau nuo šio mėnesio pabaigos. Bus platinami ECB leidiniai apie eurą. Gruodžio mėn. į visas pašto dėžutes bus pristatyta 1,3 mln. informacinių paketų apie eurų banknotus: specialus ECB leidinys bei euro ir lito kurso kortelės.

„Viena esminių žinių, kurią norime pasiųsti per šią informacinę kampaniją, yra parodyti, kad euras kaip valiuta suartina 338 mln. žmonių euro zonoje, kurioje visi naudojasi tokiais pačiais banknotais ir monetomis“, – per atidarymą teigė ECB Banknotų direktorato vadovas Tonas Rosas (Ton Roos).

Šį rugsėjį paskelbto „Eurobarometro“ tyrimo duomenimis, viena iš esminių informacijos sričių, kurios Lietuvos gyventojai pageidauja rengiantis euro įvedimui, yra eurų banknotų ir monetų išvaizda (tai nurodė 36 proc. apklaustųjų).

Valdovų rūmų muziejuje atidarytoje parodoje lankytojai įgis daugiau žinių apie eurų istoriją, banknotų dizainą, gamybą, apsaugos priemones, susidėvėjusių pinigų naikinimą ir išmoks atskirti tikrą banknotą nuo padirbto. Pristatomi naujosios (antrosios) serijos, pavadintos „Europa“, 5 ir 10 eurų banknotai. Čia taip pat bus galima susipažinti su visų euro zonos šalių monetomis, kurios galios ir Lietuvoje.

„Šių rūmų tyrimų rezultatais ir archeologiniais radiniais patvirtinamas istorijos ratas apsisuko, ir šiandien po nacionalinių pinigų funkcionavimo šimtmečių besivienijanti Europa grįžta prie vienos valiutos. Euras tarsi keičia šiame Europos regione aptinkamas Senovės Romos imperijos monetas arba vėliau vyravusius Prahos grašius“, – pažymėjo Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

ECB ir Lietuvos bankas organizavo parodą bendradarbiaudami su Valdovų rūmų muziejumi.

Parodos erdvėje numatyta daug renginių: susitikimai su Lietuvos banko valdybos nariais, vyks filmų peržiūros ir paskaitos, tris sekmadienius vyks Šeimos dienos, vaikų ir jų tėvelių lauks koncertas, įvairios dirbtuvėlės.

Išsami renginių programa skelbiama parodos svetainėje.

Paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Įėjimas nemokamas.

Euro paroda nuo 2008 m. jau apkeliavo 15 dvylikos Europos šalių miestų, tarp jų – Estiją ir Latviją. Ją jau aplankė daugiau kaip 300 tūkst. lankytojų.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Publikuota: 2014-10-24 09:37 Atnaujinta: 2014-10-30 11:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika