Valdovų rūmų muziejaus kilnojamoji paroda – Oršos mūšiui skirtos parodos Kaune dalis

2014 m. rugsėjo 3 d. Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma paroda „Oršos mūšiui 500“, į kurią integruota ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“. Apsilankę muziejuje, kauniečiai turės galimybę susipažinti su vienomis reikšmingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kautynių, taip pat su valdovų rezidencijos raida, išlikusiais unikaliais radiniais, muziejinėmis vertybėmis, lituanistine ikonografine medžiaga bei šalies istorija.

„Džiugu, kad ši Valdovų rūmų muziejaus kilnojamoji paroda praturtino ir vieną iš Oršos mūšio jubiliejui skirtų renginių Lietuvoje. Į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaromą parodą integruota Valdovų rūmų muziejaus paroda ją svariai papildo: muziejuje apsilankę lankytojai turės galimybę susipažinti ne tik su karine Oršos mūšio reikšme, bet ir su platesniu to meto kontekstu“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresnioji muziejininkė Gintarė Skujutė.

Per parodos „Oršos mūšiui 500“ atidarymą bus pristatoma iš viso 16 gausiai iliustruotų kilnojamosios parodos „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ stendų, kuriuose apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raida, apibūdinami reikšmingi istoriniai įvykiai, rodoma svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, įdomiausios radinių grupės ir muziejinės kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas ir esamų bei būsimų ekspozicijų koncepcija.

Atidarymo renginyje karines dainas ir įvairias muzikines improvizacijas atliks grupė „Thundertale“, apie Oršos kautynių reikšmę pasakos Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir kitų muziejų specialistai, šio mūšio stratego Konstantino Ostragiškio, Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Senojo ir Lietuvos valstybės garbei bus šaudoma iš patrankos, taip pat bus galima dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus edukacinėse programose.

Oršos mūšiui paminėti skirtos parodos akcentu tapusi Valdovų rūmų muziejaus kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ šiuo apsilankymu Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje tęsia savo kelionę po Lietuvą ir įvairias pasaulio šalis. Susipažinti su ja jau turėjo galimybę Biržų, Ignalinos, Klaipėdos, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio ir kt. Lietuvos miestų gyventojai. Paroda taip pat lankėsi Minsko (Baltarusija), Talino, Pernu (Estija), Biskupino, Krokuvos, Ščecino, Varšuvos ir Vroclavo (Lenkija), Sankt Peterburgo (Rusija) ir daugelio kitų šalių miestuose, kuriuose buvo pristatyta lenkų, rusų ir anglų kalbomis. Kaune atidaryta paroda veiks iki šių metų spalio 2 d.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2014-09-02 15:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika