Valdovų rūmų muziejaus kilnojamoji paroda – Oršos mūšiui skirtos parodos Kaune dalis

2014 m. rugsėjo 3 d. Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma paroda „Oršos mūšiui 500“, į kurią integruota ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“. Apsilankę muziejuje, kauniečiai turės galimybę susipažinti su vienomis reikšmingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kautynių, taip pat su valdovų rezidencijos raida, išlikusiais unikaliais radiniais, muziejinėmis vertybėmis, lituanistine ikonografine medžiaga bei šalies istorija.

„Džiugu, kad ši Valdovų rūmų muziejaus kilnojamoji paroda praturtino ir vieną iš Oršos mūšio jubiliejui skirtų renginių Lietuvoje. Į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaromą parodą integruota Valdovų rūmų muziejaus paroda ją svariai papildo: muziejuje apsilankę lankytojai turės galimybę susipažinti ne tik su karine Oršos mūšio reikšme, bet ir su platesniu to meto kontekstu“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresnioji muziejininkė Gintarė Skujutė.

Per parodos „Oršos mūšiui 500“ atidarymą bus pristatoma iš viso 16 gausiai iliustruotų kilnojamosios parodos „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ stendų, kuriuose apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raida, apibūdinami reikšmingi istoriniai įvykiai, rodoma svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, įdomiausios radinių grupės ir muziejinės kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas ir esamų bei būsimų ekspozicijų koncepcija.

Atidarymo renginyje karines dainas ir įvairias muzikines improvizacijas atliks grupė „Thundertale“, apie Oršos kautynių reikšmę pasakos Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir kitų muziejų specialistai, šio mūšio stratego Konstantino Ostragiškio, Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Senojo ir Lietuvos valstybės garbei bus šaudoma iš patrankos, taip pat bus galima dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus edukacinėse programose.

Oršos mūšiui paminėti skirtos parodos akcentu tapusi Valdovų rūmų muziejaus kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ šiuo apsilankymu Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje tęsia savo kelionę po Lietuvą ir įvairias pasaulio šalis. Susipažinti su ja jau turėjo galimybę Biržų, Ignalinos, Klaipėdos, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio ir kt. Lietuvos miestų gyventojai. Paroda taip pat lankėsi Minsko (Baltarusija), Talino, Pernu (Estija), Biskupino, Krokuvos, Ščecino, Varšuvos ir Vroclavo (Lenkija), Sankt Peterburgo (Rusija) ir daugelio kitų šalių miestuose, kuriuose buvo pristatyta lenkų, rusų ir anglų kalbomis. Kaune atidaryta paroda veiks iki šių metų spalio 2 d.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2014-09-02 15:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika