Valdovų rūmuose šurmuliuoja mažieji stovyklautojai

2014 m. birželio 16 d., pirmadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda penkias dienas truksianti tradicinė „Legendinio vilko“ dienos stovykla, kurioje 7–12 metų moksleiviai turiningai leisdami laisvalaikį susipažins su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu.

„Džiugu, kad moksleiviai vasarą noriai renkasi aktyvų poilsį ir siekia žinias apie Lietuvą kaupti ne tik per mokslo metus. Neabejoju, kad tradicija tapusios Valdovų rūmų muziejaus „Legendinio vilko“ stovyklos vaikams dovanos daug įsimintinų akimirkų“, – sako vasaros stovyklos vadovė, Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės specialistė Daiva Tuinylienė.

Didelio populiarumo pernai sulaukusi „Legendinio vilko“ dienos stovykla šią vasarą bus rengiama du kartus: pirmoji moksleivių pamaina stovyklaus birželio 16–20 d., antroji į stovyklą rinksis birželio 30 d. ir ją lankys iki liepos 4-osios.

Penkias dienas truksiančiose dienos stovyklose moksleiviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauruotojais, muziejaus rinkinių saugotojais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, dalyvaus įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose ir atvirose dirbtuvėse.

Pasak D. Tuinylienės, šiais metais Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai parengė labai įdomias užsiėmimų programas: moksleiviai ne tik gamins keramikos dirbinius, susipažins su heraldika, klausysis muzikos ir mokysis šokių, bet ir pasiners į nuotykių kupiną kelionę Valdovų rūmų muziejuje su užduočių žemėlapiu, dalyvaus istorinio žaidimo – kvirkato – turnyre ir rašys viešą stovyklautojų dienoraštį.

Trečius metus iš eilės rengiama „Legendinio vilko“ dienos stovykla jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Muziejaus Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais neretai kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2014-06-16 Atnaujinta: 2014-06-16 11:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika