Valdovų rūmuose šurmuliuoja mažieji stovyklautojai

2014 m. birželio 16 d., pirmadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda penkias dienas truksianti tradicinė „Legendinio vilko“ dienos stovykla, kurioje 7–12 metų moksleiviai turiningai leisdami laisvalaikį susipažins su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu.

„Džiugu, kad moksleiviai vasarą noriai renkasi aktyvų poilsį ir siekia žinias apie Lietuvą kaupti ne tik per mokslo metus. Neabejoju, kad tradicija tapusios Valdovų rūmų muziejaus „Legendinio vilko“ stovyklos vaikams dovanos daug įsimintinų akimirkų“, – sako vasaros stovyklos vadovė, Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės specialistė Daiva Tuinylienė.

Didelio populiarumo pernai sulaukusi „Legendinio vilko“ dienos stovykla šią vasarą bus rengiama du kartus: pirmoji moksleivių pamaina stovyklaus birželio 16–20 d., antroji į stovyklą rinksis birželio 30 d. ir ją lankys iki liepos 4-osios.

Penkias dienas truksiančiose dienos stovyklose moksleiviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauruotojais, muziejaus rinkinių saugotojais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, dalyvaus įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose ir atvirose dirbtuvėse.

Pasak D. Tuinylienės, šiais metais Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai parengė labai įdomias užsiėmimų programas: moksleiviai ne tik gamins keramikos dirbinius, susipažins su heraldika, klausysis muzikos ir mokysis šokių, bet ir pasiners į nuotykių kupiną kelionę Valdovų rūmų muziejuje su užduočių žemėlapiu, dalyvaus istorinio žaidimo – kvirkato – turnyre ir rašys viešą stovyklautojų dienoraštį.

Trečius metus iš eilės rengiama „Legendinio vilko“ dienos stovykla jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Muziejaus Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais neretai kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-06-16 Atnaujinta: 2014-06-16 11:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika