Valdovų rūmuose šurmuliuoja mažieji stovyklautojai

2014 m. birželio 16 d., pirmadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda penkias dienas truksianti tradicinė „Legendinio vilko“ dienos stovykla, kurioje 7–12 metų moksleiviai turiningai leisdami laisvalaikį susipažins su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu.

„Džiugu, kad moksleiviai vasarą noriai renkasi aktyvų poilsį ir siekia žinias apie Lietuvą kaupti ne tik per mokslo metus. Neabejoju, kad tradicija tapusios Valdovų rūmų muziejaus „Legendinio vilko“ stovyklos vaikams dovanos daug įsimintinų akimirkų“, – sako vasaros stovyklos vadovė, Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės specialistė Daiva Tuinylienė.

Didelio populiarumo pernai sulaukusi „Legendinio vilko“ dienos stovykla šią vasarą bus rengiama du kartus: pirmoji moksleivių pamaina stovyklaus birželio 16–20 d., antroji į stovyklą rinksis birželio 30 d. ir ją lankys iki liepos 4-osios.

Penkias dienas truksiančiose dienos stovyklose moksleiviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauruotojais, muziejaus rinkinių saugotojais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, dalyvaus įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose ir atvirose dirbtuvėse.

Pasak D. Tuinylienės, šiais metais Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai parengė labai įdomias užsiėmimų programas: moksleiviai ne tik gamins keramikos dirbinius, susipažins su heraldika, klausysis muzikos ir mokysis šokių, bet ir pasiners į nuotykių kupiną kelionę Valdovų rūmų muziejuje su užduočių žemėlapiu, dalyvaus istorinio žaidimo – kvirkato – turnyre ir rašys viešą stovyklautojų dienoraštį.

Trečius metus iš eilės rengiama „Legendinio vilko“ dienos stovykla jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Muziejaus Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais neretai kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Publikuota: 2014-06-16 Atnaujinta: 2014-06-16 11:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika