Valdovų rūmų muziejuje gidai veda ekskursijas ir pavieniams lankytojams

Nuo 2014 m. balandžio 1 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai gido paslaugas siūlo ne tik organizuotoms grupėms, bet ir pavieniams lankytojams. Užsiregistravę į grupę ir įsigiję bilietus šia paslauga norintys pasinaudoti lankytojai turi galimybę išsamiai susipažinti su eksponuojamais unikaliais radiniais ir įspūdingomis interjero vertybėmis.

„Nors iki šiol turime didelę organizuotų grupių ekskursijų paklausą ir jas registruojame keletą mėnesių į priekį, privalėjome ieškoti galimybių sudaryti sąlygas lankyti muziejų ir pavieniams lankytojams. Nuo šiol jiems nebereikės burtis į grupes, norint apsilankyti Valdovų rūmuose ir susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro direktorius Gediminas Gendrėnas.

Gido paslaugą pavieniams lankytojams jau galima užsisakyti užsiregistruojant muziejaus interneto svetainėje arba telefonu. Vienam užsiregistravusiam lankytojui (be bilieto į muziejų) ši paslauga kainuoja 5 Lt. Ekskursijos vedamos kiekvieną šeštadienį 12.00 val., jeigu į jas užsiregistruoja bent 10 asmenų, tačiau ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms.

G. Gendrėno teigimu, ekskursijų metu gidai pavienius lankytojus supažindins su dviem nuolatinėmis ekspozicijomis – Rūmų istorinės ir archeologinės raidos bei Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų, taip pat nuves į rūmų bokštelį, nuo kurio atsiveria labai netikėta Vilniaus miesto panorama. „Tikiuosi, kad kiekvienas muziejaus lankytojas čia pasijus laukiamas, pasisems žinių ir naujos patirties, gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių“, – sako jis.

Praėjusių metų liepos 6 d. vartus atvėręs Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien, išskyrus pirmadienius ir valstybinių švenčių dienas. Darbo dienomis muziejus atviras nuo 11 iki 18 val., šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo 11 iki 16 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos. Bilieto kaina suaugusiesiems – 10 litų, moksleiviams, studentams ir senjorams – 5 litai, neįgalieji ir vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai, taip pat taikomos įvairios nuolaidos pavieniams asmenims ir šeimoms.

Nuo oficialios atidarymo dienos Valdovų rūmų muziejų jau aplankė daugiau nei 200 tūkst. lankytojų.

Registruotis į ekskursijas pavieniams lankytojams galima telefonu (8 5) 262 0007 arba užpildžius anketą čia

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Publikuota: 2014-03-27 10:39 Atnaujinta: 2014-04-14 10:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika