Valdovų rūmų muziejuje gidai veda ekskursijas ir pavieniams lankytojams

Nuo 2014 m. balandžio 1 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai gido paslaugas siūlo ne tik organizuotoms grupėms, bet ir pavieniams lankytojams. Užsiregistravę į grupę ir įsigiję bilietus šia paslauga norintys pasinaudoti lankytojai turi galimybę išsamiai susipažinti su eksponuojamais unikaliais radiniais ir įspūdingomis interjero vertybėmis.

„Nors iki šiol turime didelę organizuotų grupių ekskursijų paklausą ir jas registruojame keletą mėnesių į priekį, privalėjome ieškoti galimybių sudaryti sąlygas lankyti muziejų ir pavieniams lankytojams. Nuo šiol jiems nebereikės burtis į grupes, norint apsilankyti Valdovų rūmuose ir susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro direktorius Gediminas Gendrėnas.

Gido paslaugą pavieniams lankytojams jau galima užsisakyti užsiregistruojant muziejaus interneto svetainėje arba telefonu. Vienam užsiregistravusiam lankytojui (be bilieto į muziejų) ši paslauga kainuoja 5 Lt. Ekskursijos vedamos kiekvieną šeštadienį 12.00 val., jeigu į jas užsiregistruoja bent 10 asmenų, tačiau ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms.

G. Gendrėno teigimu, ekskursijų metu gidai pavienius lankytojus supažindins su dviem nuolatinėmis ekspozicijomis – Rūmų istorinės ir archeologinės raidos bei Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų, taip pat nuves į rūmų bokštelį, nuo kurio atsiveria labai netikėta Vilniaus miesto panorama. „Tikiuosi, kad kiekvienas muziejaus lankytojas čia pasijus laukiamas, pasisems žinių ir naujos patirties, gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių“, – sako jis.

Praėjusių metų liepos 6 d. vartus atvėręs Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien, išskyrus pirmadienius ir valstybinių švenčių dienas. Darbo dienomis muziejus atviras nuo 11 iki 18 val., šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo 11 iki 16 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos. Bilieto kaina suaugusiesiems – 10 litų, moksleiviams, studentams ir senjorams – 5 litai, neįgalieji ir vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai, taip pat taikomos įvairios nuolaidos pavieniams asmenims ir šeimoms.

Nuo oficialios atidarymo dienos Valdovų rūmų muziejų jau aplankė daugiau nei 200 tūkst. lankytojų.

Registruotis į ekskursijas pavieniams lankytojams galima telefonu (8 5) 262 0007 arba užpildžius anketą čia

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2014-03-27 10:39 Atnaujinta: 2014-04-14 10:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika