Įvyko vėliavų akcija už Lietuvos valstybės atgimimą

2014 m. vasario 16 d., sekmadienį, organizacijos „Mūsų vėliavos“ nariai, vykdydami vėliavų pakeitimo akciją, simboliškai paminėjo naują Lietuvos valstybės pradžią. Šįkart istorinė vėliava atlydėta iš Lukiškių aikštės ir padovanota Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams.

Akcijos pradžioje Lukiškių aikštėje nuo praėjusių metų Vėlinių plazdėjęs įspūdingų matmenų (15 m²) istorinis valstybės simbolis buvo pakeistas tokio paties dydžio tautine Lietuvos valstybės vėliava. Po iškilmingos vėliavų pakeitimo ceremonijos akcijos dalyviai su Vyčio vėliava pajudėjo Gedimino prospektu ir, atvykę į Valdovų rūmų kiemą, dalyvavo vėliavų kaitos ceremonijoje.

 „Lukiškių aikštėje įkūnydami Vyčio vėliavos virsmą Trispalve, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktu iš Viduramžių Lietuvos valstybė atgimė su Vyčio vėliava. Lietuvos Taryba „Trispalvę“ patvirtino 1918 m. balandžio 19 d., o galutinai kaip Lietuvos valstybės vėliava ji buvo įteisinta 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucijoje. Piliečių noras atminti, saugoti ir puoselėti Lietuvos žmonių istorinę atmintį visada gyvas mūsų širdyse, tad kviečiame prisidėti prie mūsų ir kartu švęsti per amžius mūsų tautos išsaugotos Lietuvos valstybės naują pradžią“, – sako šio patriotinio projekto organizatoriai Deivydas Rimkevičius ir Mindaugas Siaurys.

Valdovų rūmų muziejaus komunikacijos koordinatorės Ramunės Hazir teigimu, priimta vėliava muziejuje tikrai atras savo vietą. „Be jokios abejonės, ji, kaip vertinga dovana, bus įtraukta į muziejaus rinkinius. O ateityje greičiausiai bus eksponuojama antrojoje Valdovų rūmų dalyje – ten įrengtoje Rūmų atkūrimo ekspozicijoje“, – teigia ji.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2014-02-17 12:18 Atnaujinta: 2014-02-17 12:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika