Įvyko vėliavų akcija už Lietuvos valstybės atgimimą

2014 m. vasario 16 d., sekmadienį, organizacijos „Mūsų vėliavos“ nariai, vykdydami vėliavų pakeitimo akciją, simboliškai paminėjo naują Lietuvos valstybės pradžią. Šįkart istorinė vėliava atlydėta iš Lukiškių aikštės ir padovanota Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams.

Akcijos pradžioje Lukiškių aikštėje nuo praėjusių metų Vėlinių plazdėjęs įspūdingų matmenų (15 m²) istorinis valstybės simbolis buvo pakeistas tokio paties dydžio tautine Lietuvos valstybės vėliava. Po iškilmingos vėliavų pakeitimo ceremonijos akcijos dalyviai su Vyčio vėliava pajudėjo Gedimino prospektu ir, atvykę į Valdovų rūmų kiemą, dalyvavo vėliavų kaitos ceremonijoje.

 „Lukiškių aikštėje įkūnydami Vyčio vėliavos virsmą Trispalve, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktu iš Viduramžių Lietuvos valstybė atgimė su Vyčio vėliava. Lietuvos Taryba „Trispalvę“ patvirtino 1918 m. balandžio 19 d., o galutinai kaip Lietuvos valstybės vėliava ji buvo įteisinta 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucijoje. Piliečių noras atminti, saugoti ir puoselėti Lietuvos žmonių istorinę atmintį visada gyvas mūsų širdyse, tad kviečiame prisidėti prie mūsų ir kartu švęsti per amžius mūsų tautos išsaugotos Lietuvos valstybės naują pradžią“, – sako šio patriotinio projekto organizatoriai Deivydas Rimkevičius ir Mindaugas Siaurys.

Valdovų rūmų muziejaus komunikacijos koordinatorės Ramunės Hazir teigimu, priimta vėliava muziejuje tikrai atras savo vietą. „Be jokios abejonės, ji, kaip vertinga dovana, bus įtraukta į muziejaus rinkinius. O ateityje greičiausiai bus eksponuojama antrojoje Valdovų rūmų dalyje – ten įrengtoje Rūmų atkūrimo ekspozicijoje“, – teigia ji.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2014-02-17 12:18 Atnaujinta: 2014-02-17 12:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika