Valdovų rūmų muziejus vykdo tarptautinės diplomatijos misiją

Su išskirtine Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų raida, unikaliais radiniais ir muziejinėmis vertybėmis, lituanistine ikonografine medžiaga bei šalies istorija netrukus turės galimybę susipažinti Rusijos Federacijos gyventojai ir svečiai. Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge iniciatyva Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje 2013 m. lapkričio 29 d. atidaroma tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“.
 
„Daugiatautės ir įvairiakonfesės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija bei paveldas Vidurio ir Rytų Europos regiono tautas domina tikrai neatsitiktinai – būtent tai sieja nemažai šiuolaikinių valstybių: Lietuvą, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą ir Lenkiją. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus ir jų atkūrimą pristatanti paroda jau aplankė daugelį šalių, o dabar džiaugiamės galėdami ją atidaryti dar vienoje valstybėje, su kuria per visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvavimo istoriją siejo artimi ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai“, – teigia parodą kuruojantis Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus parodų koordinatorius Marijus Uzorka.
 
Sankt Peterburge esančios Petropavlovsko tvirtovės ekspozicijų erdvėse pristatoma iš viso aštuoniolika gausiai iliustruotų stendų, kuriuose apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raida, apibūdinami reikšmingi istoriniai įvykiai, rodoma svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, pristatomi tyrimai, įdomiausios radinių grupės ir muziejinės kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas ir esamų bei būsimų ekspozicijų koncepcija. Ši paroda puikiai iliustruoja šiuolaikinės Lietuvos muziejininkystės viziją, įgyvendinamus projektus ir ateities strategijas kultūros puoselėjimo, aktualinimo ir išsaugojimo kontekste.
 
„Šis tarptautinis projektas – unikali galimybė Sankt Peterburgo gyventojams bei svečiams susipažinti su vienu ryškiausių pastarųjų metų Lietuvos kultūros projektų. Ir ne tik. Tai įrodymas, kad bendrą istoriją turinčios valstybės dėl glaudžių ir kokybiškų kultūros įstaigų ryšių sugeba gaivinti ir aktualinti savo istoriją bei paveldą“, – sako M. Uzorka.
 
Kasmet atnaujinama tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ po įvairias pasaulio šalis keliauja jau daugelį metų. Susipažinti su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorija ir paveldu jau turėjo galimybę Minsko (Baltarusija), Biskupino, Krokuvos, Ščecino, Varšuvos ir Vroclavo (Lenkija) gyventojai.
 
Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje paroda svečiuosis iki 2013 m. gruodžio 14 d. Neturintieji galimybių jos aplankyti daugiau informacijos apie šią parodą gali rasti Valdovų rūmų muziejaus svetainėje www.valdovurumai.lt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Genų nulemtas gyvenimas ir pasaulio valdovų heraldiniai ženklai

20240607

Koks monarcho statusas buvo to meto Europoje, kiek valstybės vadovui buvo svarbi kilmė, jos reprezentacija herbuose ir vėliavose, taip pat kitos su valdovų ir suverenų heraldika bei veksikologija susijusios temos bus pristatomos birželio 8 d., šeštadienį, Valdovų rūmų muziejuje nuo ankstyvo ryto, 8.30 val. Kolokviumą „Valdovai: kilmė, herbai ir vėliavos“ organizuoja Heraldikos akademija, Veksikologijos akademija, Genealogijos akademija, Lietuvos valstybės istorijos archyvas, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Valdovų rūmų muziejus. Renginio kalbos: anglų, prancūzų, vokiečių, italų, ispanų, lenkų, lietuvių (be vertimo).

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2013-11-25 11:45 Atnaujinta: 2013-11-26 08:15
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika