Valdovų rūmų muziejus vykdo tarptautinės diplomatijos misiją

Su išskirtine Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų raida, unikaliais radiniais ir muziejinėmis vertybėmis, lituanistine ikonografine medžiaga bei šalies istorija netrukus turės galimybę susipažinti Rusijos Federacijos gyventojai ir svečiai. Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge iniciatyva Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje 2013 m. lapkričio 29 d. atidaroma tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“.
 
„Daugiatautės ir įvairiakonfesės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija bei paveldas Vidurio ir Rytų Europos regiono tautas domina tikrai neatsitiktinai – būtent tai sieja nemažai šiuolaikinių valstybių: Lietuvą, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą ir Lenkiją. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus ir jų atkūrimą pristatanti paroda jau aplankė daugelį šalių, o dabar džiaugiamės galėdami ją atidaryti dar vienoje valstybėje, su kuria per visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvavimo istoriją siejo artimi ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai“, – teigia parodą kuruojantis Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus parodų koordinatorius Marijus Uzorka.
 
Sankt Peterburge esančios Petropavlovsko tvirtovės ekspozicijų erdvėse pristatoma iš viso aštuoniolika gausiai iliustruotų stendų, kuriuose apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raida, apibūdinami reikšmingi istoriniai įvykiai, rodoma svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, pristatomi tyrimai, įdomiausios radinių grupės ir muziejinės kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas ir esamų bei būsimų ekspozicijų koncepcija. Ši paroda puikiai iliustruoja šiuolaikinės Lietuvos muziejininkystės viziją, įgyvendinamus projektus ir ateities strategijas kultūros puoselėjimo, aktualinimo ir išsaugojimo kontekste.
 
„Šis tarptautinis projektas – unikali galimybė Sankt Peterburgo gyventojams bei svečiams susipažinti su vienu ryškiausių pastarųjų metų Lietuvos kultūros projektų. Ir ne tik. Tai įrodymas, kad bendrą istoriją turinčios valstybės dėl glaudžių ir kokybiškų kultūros įstaigų ryšių sugeba gaivinti ir aktualinti savo istoriją bei paveldą“, – sako M. Uzorka.
 
Kasmet atnaujinama tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ po įvairias pasaulio šalis keliauja jau daugelį metų. Susipažinti su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorija ir paveldu jau turėjo galimybę Minsko (Baltarusija), Biskupino, Krokuvos, Ščecino, Varšuvos ir Vroclavo (Lenkija) gyventojai.
 
Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje paroda svečiuosis iki 2013 m. gruodžio 14 d. Neturintieji galimybių jos aplankyti daugiau informacijos apie šią parodą gali rasti Valdovų rūmų muziejaus svetainėje www.valdovurumai.lt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2013-11-25 11:45 Atnaujinta: 2013-11-26 08:15
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika