Valdovų rūmų muziejus vykdo tarptautinės diplomatijos misiją

Su išskirtine Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų raida, unikaliais radiniais ir muziejinėmis vertybėmis, lituanistine ikonografine medžiaga bei šalies istorija netrukus turės galimybę susipažinti Rusijos Federacijos gyventojai ir svečiai. Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge iniciatyva Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje 2013 m. lapkričio 29 d. atidaroma tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“.
 
„Daugiatautės ir įvairiakonfesės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija bei paveldas Vidurio ir Rytų Europos regiono tautas domina tikrai neatsitiktinai – būtent tai sieja nemažai šiuolaikinių valstybių: Lietuvą, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą ir Lenkiją. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus ir jų atkūrimą pristatanti paroda jau aplankė daugelį šalių, o dabar džiaugiamės galėdami ją atidaryti dar vienoje valstybėje, su kuria per visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvavimo istoriją siejo artimi ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai“, – teigia parodą kuruojantis Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus parodų koordinatorius Marijus Uzorka.
 
Sankt Peterburge esančios Petropavlovsko tvirtovės ekspozicijų erdvėse pristatoma iš viso aštuoniolika gausiai iliustruotų stendų, kuriuose apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raida, apibūdinami reikšmingi istoriniai įvykiai, rodoma svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, pristatomi tyrimai, įdomiausios radinių grupės ir muziejinės kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas ir esamų bei būsimų ekspozicijų koncepcija. Ši paroda puikiai iliustruoja šiuolaikinės Lietuvos muziejininkystės viziją, įgyvendinamus projektus ir ateities strategijas kultūros puoselėjimo, aktualinimo ir išsaugojimo kontekste.
 
„Šis tarptautinis projektas – unikali galimybė Sankt Peterburgo gyventojams bei svečiams susipažinti su vienu ryškiausių pastarųjų metų Lietuvos kultūros projektų. Ir ne tik. Tai įrodymas, kad bendrą istoriją turinčios valstybės dėl glaudžių ir kokybiškų kultūros įstaigų ryšių sugeba gaivinti ir aktualinti savo istoriją bei paveldą“, – sako M. Uzorka.
 
Kasmet atnaujinama tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ po įvairias pasaulio šalis keliauja jau daugelį metų. Susipažinti su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorija ir paveldu jau turėjo galimybę Minsko (Baltarusija), Biskupino, Krokuvos, Ščecino, Varšuvos ir Vroclavo (Lenkija) gyventojai.
 
Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje paroda svečiuosis iki 2013 m. gruodžio 14 d. Neturintieji galimybių jos aplankyti daugiau informacijos apie šią parodą gali rasti Valdovų rūmų muziejaus svetainėje www.valdovurumai.lt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2013-11-25 11:45 Atnaujinta: 2013-11-26 08:15
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika