Valdovų rūmuose žinomo italų profesoriaus paskaita

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2013 m. lapkričio 9 d., šeštadienį, visus pakvietė į žinomo italų profesoriaus Džovanio Ričio (Giovanni Ricci) viešą paskaitą „Valdovo mirtis ir laidotuvės Europos dvaruose Renesanso epochoje“.
 
„Džiaugiamės galėdami visus pakviesti į susitikimą su ilgamečiu Feraros universiteto profesoriumi Džovaniu Ričiu ir tikimės, kad jis bus naudingas ne tik istorijos tyrinėtojams, bet ir tiems, kurie ja mėgaujasi ir ją studijuoja laisvalaikiu. Ši paskaita verta dėmesio tiek dėl pasauliniu mastu žinomo mokslininko, tiek dėl labai netikėtos, todėl dar labiau intriguojančios – Europos valdovų mirties ir laidotuvių – temos“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.
 
Paskaitoje „Valdovo mirtis ir laidotuvės Europos dvaruose Renesanso epochoje“ Dž. Ričis analizavo monarcho mirties problematiką kaip sociopolitinį reiškinį ir kultūros fenomeną, aptarė valdovo mirties etapus nuo agonijos iki palaidojimo, taip pat gedulo formas, pateikė pavyzdžių apie įvairius Renesanso epochos dvarus, pristatė savo ir kitų mokslininkų apibendrintas naujas įžvalgas, nagrinėjant valdovų mirties procesus.
 
Pasak dr. J. Karpavičienės, šie tyrinėjimai bei įžvalgos reikšmingi ir Lietuvai. Mūsų šalyje taip pat plėtojami mirties bei atminimo istorinės kultūros tyrinėjimai, tačiau neabejotina, kad platesnis žvilgsnis į šiuose Europos istorijos fenomenus padės adekvačiau suprasti ir daugelį Lietuvos istorinių faktų. „Daugelis tikrai žino, kad Vilniaus katedroje yra palaidota Lietuvos ir Lenkijos valdovo Vladislovo Vazos širdis, ir apie tai gali papasakoti daugybę legendų. Tačiau kodėl būtent valdovo širdis sulaukia tokio pagerbimo? Kaip ji atskiriama nuo kūno ir tampa laidotuvių proceso dalimi? Ir ką tai simbolizuoja? Visi atsakymai į šiuos klausimus ir buvo pateikti žinomo profesoriaus paskaitoje“, – sako ji.
 
Profesorius Dž. Ričis savo karjerą pradėjo Bolonijos universitete, yra ilgametis Feraros universiteto profesorius. Jo tyrinėjimų sritys labai įvairios, tačiau istoriją jis analizuoja atsižvelgdamas į socialinius ypatumus ir žmonių mentalitetą, susikoncentruodamas į valstybinės reikšmės laidotuvių ceremonialus, miestų istoriją, žemuosius visuomenės sluoksnius bei socialinį mobilumą ir pan. Profesorius nuolat kviečiamas skaityti paskaitų universitetuose bei kultūros institucijose Lilėje (Belgija), Prahoje (Čekija), Atėnuose (Graikija), Barselonoje, Malagoje (Ispanija), Krokuvoje (Lenkija), Amsterdame (Olandija), Paryžiuje, Strasbūre (Prancūzija), San Marine, Stambule (Turkija), Getingene, Kylyje (Vokietija), Čikagoje (JAV) ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2013-11-05 07:52 Atnaujinta: 2013-11-11 09:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika