Valdovų rūmuose žinomo italų profesoriaus paskaita

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2013 m. lapkričio 9 d., šeštadienį, visus pakvietė į žinomo italų profesoriaus Džovanio Ričio (Giovanni Ricci) viešą paskaitą „Valdovo mirtis ir laidotuvės Europos dvaruose Renesanso epochoje“.
 
„Džiaugiamės galėdami visus pakviesti į susitikimą su ilgamečiu Feraros universiteto profesoriumi Džovaniu Ričiu ir tikimės, kad jis bus naudingas ne tik istorijos tyrinėtojams, bet ir tiems, kurie ja mėgaujasi ir ją studijuoja laisvalaikiu. Ši paskaita verta dėmesio tiek dėl pasauliniu mastu žinomo mokslininko, tiek dėl labai netikėtos, todėl dar labiau intriguojančios – Europos valdovų mirties ir laidotuvių – temos“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.
 
Paskaitoje „Valdovo mirtis ir laidotuvės Europos dvaruose Renesanso epochoje“ Dž. Ričis analizavo monarcho mirties problematiką kaip sociopolitinį reiškinį ir kultūros fenomeną, aptarė valdovo mirties etapus nuo agonijos iki palaidojimo, taip pat gedulo formas, pateikė pavyzdžių apie įvairius Renesanso epochos dvarus, pristatė savo ir kitų mokslininkų apibendrintas naujas įžvalgas, nagrinėjant valdovų mirties procesus.
 
Pasak dr. J. Karpavičienės, šie tyrinėjimai bei įžvalgos reikšmingi ir Lietuvai. Mūsų šalyje taip pat plėtojami mirties bei atminimo istorinės kultūros tyrinėjimai, tačiau neabejotina, kad platesnis žvilgsnis į šiuose Europos istorijos fenomenus padės adekvačiau suprasti ir daugelį Lietuvos istorinių faktų. „Daugelis tikrai žino, kad Vilniaus katedroje yra palaidota Lietuvos ir Lenkijos valdovo Vladislovo Vazos širdis, ir apie tai gali papasakoti daugybę legendų. Tačiau kodėl būtent valdovo širdis sulaukia tokio pagerbimo? Kaip ji atskiriama nuo kūno ir tampa laidotuvių proceso dalimi? Ir ką tai simbolizuoja? Visi atsakymai į šiuos klausimus ir buvo pateikti žinomo profesoriaus paskaitoje“, – sako ji.
 
Profesorius Dž. Ričis savo karjerą pradėjo Bolonijos universitete, yra ilgametis Feraros universiteto profesorius. Jo tyrinėjimų sritys labai įvairios, tačiau istoriją jis analizuoja atsižvelgdamas į socialinius ypatumus ir žmonių mentalitetą, susikoncentruodamas į valstybinės reikšmės laidotuvių ceremonialus, miestų istoriją, žemuosius visuomenės sluoksnius bei socialinį mobilumą ir pan. Profesorius nuolat kviečiamas skaityti paskaitų universitetuose bei kultūros institucijose Lilėje (Belgija), Prahoje (Čekija), Atėnuose (Graikija), Barselonoje, Malagoje (Ispanija), Krokuvoje (Lenkija), Amsterdame (Olandija), Paryžiuje, Strasbūre (Prancūzija), San Marine, Stambule (Turkija), Getingene, Kylyje (Vokietija), Čikagoje (JAV) ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 15–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 15 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Publikuota: 2013-11-05 07:52 Atnaujinta: 2013-11-11 09:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika