Valdovų rūmų muziejaus ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bičiulystę vainikavo sutartis

2013 m. spalio 24 d., ketvirtadienį, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyti abiejų šalių įsipareigojimai ir partnerystė, siekiant vykdyti kultūrinių įstaigų misiją ir pristatyti Lietuvos bei Europos kultūros paveldą.
 
„XVII a. iš Valdovų rūmų viena geriausių to meto Europoje muzikinių kapelų vyko koncertuoti į atlaidus netgi Veliuonoje. Nuo pat Viduramžių iš šios vietos sklido europinės profesionaliosios muzikos, teatro, meno ir kultūros dvasia. Tad labai malonu, kad šiandien esame liudininkai priešingos krypties proceso – į atkurtus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus sugrįžta profesionalūs muzikai ir teatralai, kurie, tikimės, šias erdves pripildys klasikinės muzikos garsų ir teatro vaizdų“, – teigė Valdovų rūmų muziejaus direktorius V. Dolinskas.
 
Pasirašant bendradarbiavimo sutartį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius Z. Ibelgauptas pabrėžė, kad Lietuvoje profesionalių muzikų rengimas neatsiejamas nuo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų. Iš pradžių jie buvo rengiami tam, kad muzika skambėtų valdovų rezidencijoje, vėliau – didikų dvaruose ir salonuose, koncertų, teatrų salėse, aikštėse, gatvėse ir stadionuose. „Šiandien mes grįžtame prie savo ištakų – į rūmus. Prasideda naujas bendradarbiavimo etapas, kuris, neabejoju, įkvėps daug naujų gražių projektų“, – sakė jis.
 
Remiantis pasirašyta Valdovų rūmų muziejaus ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendradarbiavimo sutartimi, ketinama vykdyti kultūrinę ir švietėjišką misiją, organizuojant ir įgyvendinant įvairius meninius bei kultūrinius projektus, skatinančius puoselėti ir aktualinti šalies klasikinės kultūros tradiciją šiuolaikiniame pasaulyje, šviesti visuomenę, ugdyti jos pilietiškumą ir istorinę savimonę, pristatyti Lietuvos ir Europos muzikinį bei kitą kultūrinį paveldą. Tai bus daroma dalijantis gerąja darbo patirtimi, organizuojant bendrus renginius, vykdant aktualios informacijos sklaidą ir pan.
 
Bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ceremoniją vainikavo vienas iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-ajam jubiliejui skirtų koncertų „Vivat, Verdi!“, kuriuo paminėtos ir šio garsaus kompozitoriaus 200-osios gimimo metinės.
 
Koncerto metu gražiausias arijas, duetus, ansamblius ir chorus iš Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) operų „Traviata“, „Falstafas“, „Don Karlas“, „Kaukių balius“, „Trubadūras“, „Otelas“, „Simonas Bokanegra“, „Rigoletas“, „Likimo galia“ ir „Nabukas“ atliko solistai Lina Dambrauskaitė, Kasparas Damulis, Elzita Girčytė, Karolina Glinskaitė, Justas Kirstukas, Erikas Klincevičius, Nelė Kovalenkaitė, Simona Liamo, Aistė Pilibavičiūtė, Ilona Pliavgo, Gintarė Ramanauskaitė, Joana Stanelytė, Rokas Šveisteris, Antanas Zakarauskas ir doc. Dainiaus Puišio, doc. Gintauto Venislovo bei prof. Jurijaus Kalco vadovaujamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choras. Grojo Martyno Staškaus vadovaujamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras.
 
Tai ne pirma Valdovų rūmų muziejaus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Tokias pat sutartis muziejus yra pasirašęs ir su Lietuvos kariuomene, Lietuvos istorijos institutu, Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga, Valdovų rūmų paramos fondu bei kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Po LR Seimo rinkimų politikai rezultatus aptarė Valdovų rūmų muziejuje

20241014

Politikai svečiuojasi Valdovų rūmų muziejuje. Baltijos šalių naujienų agentūra „Baltic News Service“ 2024 m. spalio 14 d., po Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų I turo, tradiciškai žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją Valdovų rūmų muziejuje. Po svarbiausių Lietuvoje rinkimų muziejaus mecenato Prano Kiznio galerijos salėje rengiamose spaudos konferencijose visi rinkimų dalyviai ar partijų, politinių sąjungų atstovai aptaria rezultatus, atsako į žurnalistų klausimus.
 

Plačiau

Publikuota: 2013-10-25 17:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika