Minint Lietuvos globėjo šv. Kazimiero 555–ąsias gimimo metines, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sulaukė dovanų – Šv. Kazimiero ordinas perdavė saugoti skulptoriaus Petro Henriko Garškos padarytą šv. Kazimiero bareljefą.
„Šv. Kazimieras – tai doros, pasišventimo, teisingumo simbolis. Šios vertybės aktualios ir šiandien“, – perduodamas šią dovaną Valdovų rūmų muziejaus direktoriui dr. Vydui Dolinskui, pabrėžė Šv. Kazimiero ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas.
Įteikti tokią dovaną Valdovų rūmų muziejui nuspręsta neatsitiktinai – yra žinoma, kad Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio (1427–1492) ir Austrijos kunigaikštytės Elžbietos Habsburgaitės sūnus šv. Kazimieras gyveno Vilniaus Žemutinėje pilyje.
Čia jis rūpinosi vargšais, buvo dosnus bažnyčioms ir vienuolynams, mėgo tylią maldą vienatvėje. Ikonografiniuose šaltiniuose yra išlikusių pasakojimų, kaip šv. Kazimieras iš valdovų rezidencijos eidavo naktį melstis prie uždarų katedros durų ir besimelsdamas prie jų užmigdavo.
„Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose, ypač patalpoje, kuri veda į Šv. Kazimiero koplyčią, šis šventasis yra įamžintas ir atspindėtas. Esu įsitikinęs, kad šiandien mums įteikta dovana – šv. Kazimiero bareljefas – čia tikrai atras deramą vietą“, – teigė dr. V. Dolinskas.
Kasmet minėdamas šv. Kazimiero gimimo metines, Lietuvoje veikiantis Šv. Kazimiero ordinas jau kelerius metus iš eilės vykdo orginalią programą. Tai skulptoriaus P. H. Garškos sukurto šv. Kazimiero marmurinio bareljefo kelionė. Bareljefas padovanotas su šv. Kazimiero vardu susijusiam Venesuelos Šv. Kazimiero miestui, Lenkijos Seinų lietuvių bendruomenei, Italijos sostinėje Romoje veikiančios Šv. Kazimiero kolegijos, taip pat Vienos, Gardino kultūros ir mokslo bendrijoms bei kt.