Valdovų rūmų muziejui padovanotas šv. Kazimiero bareljefas

Minint Lietuvos globėjo šv. Kazimiero 555–ąsias gimimo metines, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sulaukė dovanų – Šv. Kazimiero ordinas perdavė saugoti skulptoriaus Petro Henriko Garškos padarytą šv. Kazimiero bareljefą.
 
„Šv. Kazimieras – tai doros, pasišventimo, teisingumo simbolis. Šios vertybės aktualios ir šiandien“, – perduodamas šią dovaną Valdovų rūmų muziejaus direktoriui dr. Vydui Dolinskui, pabrėžė Šv. Kazimiero ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas.
 
Įteikti tokią dovaną Valdovų rūmų muziejui nuspręsta neatsitiktinai – yra žinoma, kad Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio (1427–1492) ir Austrijos kunigaikštytės Elžbietos Habsburgaitės sūnus šv. Kazimieras gyveno Vilniaus Žemutinėje pilyje. 
 
Čia jis rūpinosi vargšais, buvo dosnus bažnyčioms ir vienuolynams, mėgo tylią maldą vienatvėje. Ikonografiniuose šaltiniuose yra išlikusių pasakojimų, kaip šv. Kazimieras iš valdovų rezidencijos eidavo naktį melstis prie uždarų katedros durų ir besimelsdamas prie jų užmigdavo.
 
„Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose, ypač patalpoje, kuri veda į Šv. Kazimiero koplyčią, šis šventasis yra įamžintas ir atspindėtas. Esu įsitikinęs, kad šiandien mums įteikta dovana – šv. Kazimiero bareljefas – čia tikrai atras deramą vietą“, – teigė dr. V. Dolinskas.
 
Kasmet minėdamas šv. Kazimiero gimimo metines, Lietuvoje veikiantis Šv. Kazimiero ordinas jau kelerius metus iš eilės vykdo orginalią programą. Tai skulptoriaus P. H. Garškos sukurto šv. Kazimiero marmurinio bareljefo kelionė. Bareljefas padovanotas su šv. Kazimiero vardu susijusiam Venesuelos Šv. Kazimiero miestui, Lenkijos Seinų lietuvių bendruomenei, Italijos sostinėje Romoje veikiančios Šv. Kazimiero kolegijos, taip pat Vienos, Gardino kultūros ir mokslo bendrijoms bei kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Publikuota: 2013-10-05 19:09 Atnaujinta: 2013-10-07 10:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika