Valdovų rūmai sužavėjo svečią iš Florencijos

Šiandien, rugsėjo 20 d., Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Lietuvos Respublikos garbės konsulas Florencijoje (Italija) Enrikas Palascianas (Enrico Palasciano) bei Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams dr. Šarūnas Adomavičius. 
 
Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičiene bei Užsienio ryšių ir parodų skyriaus darbuotoja Birute Verbiejūte svečiai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, aptarė paveldo išsaugojimo, vertybių eksponavimo, kultūrinio bendradarbiavimo bei kitus muziejinės veiklos klausimus.
 
„Tai, kas padaryta, galiu apibūdinti tik vienu žodžiu: fantastika. Stebėtinai kokybiškai atkurta rezidencija, įrengtos puikios ekspozicijos, pristatančios įkvepiantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą“, – per susitikimą sakė Lietuvos Respublikos garbės konsulas Florencijoje E. Palascianas. 
 
Jo įsitikinimu, Valdovų rūmai ne tik ateityje, kai turės tarptautinių parodų centrą, bet jau ir dabar gali plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą su daugeliu Florencijos kultūros institucijų. Sutarta ateityje intensyviau keistis informacija, rengti bendras lituanistinį paveldą pristatančias parodas, taip pat telkti intelektines ir menines pajėgas kitais metais Vilniuje vyksiančiai tarptautinei konferencijai, kuri bus skirta Lietuvos ir Italijos istoriniams ryšiams pristatyti, bei su ja susijusiems renginiams ir koncertams.
 
Dr. J. Karpavičienė pabrėžė, jog siekiant aktualinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Italijos paveldą, gaivinti istorinius lietuvių ir italų saitus, kaupti ir aktualinti duomenis apie italų kultūros sklaidą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, puoselėti valstybingumo ir kultūros bendrystės istorinę atmintį už Lietuvos ribų, diplomatinė parama visuomet yra labai svarbi. „Tai užtikrina dar glaudesnius ir kokybiškesnius tarpvalstybinius kultūros įstaigų ryšius bei bendrą istorinę atmintį, kurios nevalia pamiršti“, – teigia ji.
 
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai palaiko pakankamai glaudžius ryšius su įvairiais Italijoje esančiais istorinės rezidencijos pobūdžio muziejais ir daugeliu kultūros institucijų. Feraros Esčių pilies muziejus ir Sicilijos regiono asamblėja, įsikūrusi Normanų rūmuose Palerme, buvo vienos pirmųjų muziejinių institucijų, su kuriomis pasirašytos ilgalaikio bendradarbiavimo sutartys. Šiuo metu jos yra Valdovų rūmų muziejaus vienos iš užsienio partnerių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2013-09-20 18:28 Atnaujinta: 2013-09-24 09:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika