Valdovų rūmuose – gyva istorijos pamoka gimnazistams

Šiandien Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė beveik pusę tūkstančio Vilniaus Antakalnio gimnazijos moksleivių ir mokytojų. Klausydamiesi paskaitų apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos architektūrinę raidą, kasdienio gyvenimo ypatumus ir buitį, lankydami Valdovų rūmų nuolatines ekspozicijas šios gimnazijos bendruomenės nariai paminėjo netradicinio ugdymo dieną, kuri tapo gyva istorijos pamoka.
 
„Netradicinio ugdymo dienos mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija, kurią tęsdami nusprendėme, kad laikas aplankyti vieną jauniausių Lietuvos muziejų, kuriame sukaupta labai daug mūsų praeities, tautos istorijos ir valstybingumo. Juk mūsų, mokytojų, pareiga – mokyti jaunąją kartą pažinti save, žinoti savo valstybės pamatus“, – sako Vilniaus Antakalnio gimnazijos direktorė Vita Kirkilienė.
 
Šios gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjos, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos vadovės Violetos Kriščiūnienės teigimu, pasakoti apie šalies istoriją galima labai daug, bet geriausia, kai moksleiviai patys turi galimybę su ja susipažinti, ją pajusti. „O juk Valdovų rūmai išties yra istorijos gyva vieta“, – teigia ji.
 
Netradicinio ugdymo diena Valdovų rūmuose prasidėjo muziejaus darbuotojo, archeologo Egidijaus Ožalo paskaita apie Vilniaus Žemutinės pilies raidą XIII–XV amžiuje. Beveik dvidešimt metų Valdovų rūmų teritoriją tyrinėjęs specialistas gimnazistus supažindino su ankstyviausios Lietuvos teritorijoje aptvarinės mūro pilies istorine raida – nuo jos pastatymo Gedimino kalno papėdėje iki perstatymo į rezidencinius rūmus. 
 
Apie tyrimų metu aptiktus radinius ir jų išsaugojimo būdus, dvaro gyvenimą, tradicijas, interjerus ir kt. gimnazistai ir jų mokytojai galėjo sužinoti specialiai surengtų edukacinių ekskursijų metu. Jas vedė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos grupės specialistai.
 
Vėliau visi susirinko paklausyti dar vienos paskaitos – apie kasdienį rūmų gyvenimą XIV–XVII amžiuje, švarą ir higieną gimnazistams pasakojo Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro darbuotojai, archeologai dr. Povilas Blaževičius ir Sigita Venckūnienė.
 
„Neabejoju, kad tiek gimnazistams, tiek jų mokytojams ši diena buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga. Rengdami edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas siekiame jas sieti su moksleivių ugdymo planais, taip papildydami mokyklose istorijos pamokų metu sukauptas žinias ir skatindami domėtis savo tautos bei šalies istorija“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.
 
Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai nuolat skirtingo amžiaus moksleivius organizuotomis grupėmis kviečia dalyvauti įvairiuose iš anksto užsakomuose edukaciniuose užsiėmimuose bei ekskursijose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt nuolatinių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu. Dar dvi edukacinių užsiėmimų programos – „Jogailaičių skrynutės kelionės“ bei „800 Jogailaičių perlų“ – pristatomos naujai atidarytos tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ aplinkoje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Publikuota: 2013-09-17 17:05 Atnaujinta: 2013-09-17 22:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika