Valdovų rūmų muziejaus planuose – tarptautinė arena

Valdovų rūmų muziejus, pristatantis istorijos ir kultūros europietiškąją dimensiją ir Europos valstybių valdovų bei didikų istorinių rezidencijų tradiciją Lietuvoje, siekia tapti visoje Europoje žinomu muziejumi.

2013 m. liepos 6 d. oficialiai atidarius rūmus Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai toliau plėtos bendradarbiavimą su jau esamais užsienio partneriais – istorinėse rezidencijose įsikūrusiais muziejais, lituanistinį paveldą saugančiomis institucijomis, istorinėje Gediminaičių-Jogailaičių ir Vazų dinastijų erdvėje esančiomis kultūros institucijomis, Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis užsienyje bei užsienio šalių diplomatinėmis atstovybėmis Lietuvoje. Rengiant tarptautines ir kilnojamąsias stendines parodas, sprendžiant lituanistinio paveldo išsaugojimo ir populiarinimo klausimus, bus konsultuojamasi įvairiais muziejinės veiklos klausimais ir bus aptariami galimi būsimi tarptautiniai projektai, užsakomos lituanistinių meno vertybių skaitmeninės nuotraukos. Valdovų rūmų muziejus toliau vykdys partnerystės ryšių su kitomis muziejinėmis institucijomis užsienyje paiešką, bus siekiama pristatyti rūmų leidinius užsienyje, ekskursijas muziejuje gidai ves įvairiomis užsienio kalbomis.

Muziejus siekia Lietuvoje rengti tarptautinius projektus, aktualinančius užsienyje saugomą lituanistinį paveldą, informuojančius apie Europos valstybių valdovų rezidencijas, jų šiandienę veiklą, rinkinius, taip pat siekia kuo platesnei auditorijai užsienyje paskleisti informaciją apie Valdovų rūmus, supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, kultūra ir pristatyti muziejų kaip patikimą partnerį.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, nuo pat savo įsikūrimo 2009 m. muziejus vykdo plačią tarptautinių ryšių plėtojimo veiklą: su partneriais Lietuvoje ir užsienyje rengia bendras parodas, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja tarptautines konferencijas, seminarus, kultūros vakarus, edukacinius ir leidybos projektus, keičiasi specialistais. Valdovų rūmų muziejus yra pasirašęs 8 ilgalaikio tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Lenkijos, Vokietijos, Italijos ir Baltarusijos muziejais, įsikūrusiais istorinėse rezidencijose. Ryšiai palaikomi su daugiau negu 100 kultūros paveldo institucijų (muziejais, bibliotekomis, archyvais, fondais ir kt.) iš maždaug 30 pasaulio valstybių. Muziejus yra sukaupęs po pasaulį pasklidusios lituanistinės medžiagos duomenų bazę, kurioje yra per 1 000 vertybių ir daugiau negu 3 000 fotografijų. Šis po pasaulį pasklidęs Lietuvos paveldas per parodas, leidinius grąžinamas į Lietuvos kultūrinę atmintį.

Bendradarbiaudamas su valstybės institucijomis, Valdovų rūmų muziejus vykdo ir atkuriamai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijai įstatymiškai deleguotas valstybės reprezentacijos funkcijas, kurias kūrybiškai derina pristatydamas mūsų šalies istorijos ir kultūros paveldą diplomatams ir užsienio svečiams.

Valdovų rūmų muziejus yra institucinis tarptautinių organizacijų – Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) ir Baltijos jūros regiono pilių ir muziejų asociacijos – narys. Muziejus prisistato Lietuvos informaciniuose centruose užsienyje, tarptautinėse turizmo ir verslo mugėse, bendradarbiauja su užsienio turizmo, tarptautines konferencijas ir tarptautinius renginius organizuojančiomis agentūromis ir institucijomis užsienyje.

Tarptautiniai parodiniai projektai iki Valdovų rūmų atidarymo buvo įgyvendinami kartu su Lietuvos dailės muziejumi jo padaliniuose – Taikomosios dailės muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje ir Radvilų rūmuose. Liepos mėnesį atvėrus baigtą įrengti rūmų dalį, atsivers sąlygos tarptautinius parodinius projektus realizuoti pačiuose Valdovų rūmuose. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-06-21 13:58 Atnaujinta: 2013-06-21 14:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika