Valdovų rūmų muziejaus planuose – tarptautinė arena

Valdovų rūmų muziejus, pristatantis istorijos ir kultūros europietiškąją dimensiją ir Europos valstybių valdovų bei didikų istorinių rezidencijų tradiciją Lietuvoje, siekia tapti visoje Europoje žinomu muziejumi.

2013 m. liepos 6 d. oficialiai atidarius rūmus Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai toliau plėtos bendradarbiavimą su jau esamais užsienio partneriais – istorinėse rezidencijose įsikūrusiais muziejais, lituanistinį paveldą saugančiomis institucijomis, istorinėje Gediminaičių-Jogailaičių ir Vazų dinastijų erdvėje esančiomis kultūros institucijomis, Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis užsienyje bei užsienio šalių diplomatinėmis atstovybėmis Lietuvoje. Rengiant tarptautines ir kilnojamąsias stendines parodas, sprendžiant lituanistinio paveldo išsaugojimo ir populiarinimo klausimus, bus konsultuojamasi įvairiais muziejinės veiklos klausimais ir bus aptariami galimi būsimi tarptautiniai projektai, užsakomos lituanistinių meno vertybių skaitmeninės nuotraukos. Valdovų rūmų muziejus toliau vykdys partnerystės ryšių su kitomis muziejinėmis institucijomis užsienyje paiešką, bus siekiama pristatyti rūmų leidinius užsienyje, ekskursijas muziejuje gidai ves įvairiomis užsienio kalbomis.

Muziejus siekia Lietuvoje rengti tarptautinius projektus, aktualinančius užsienyje saugomą lituanistinį paveldą, informuojančius apie Europos valstybių valdovų rezidencijas, jų šiandienę veiklą, rinkinius, taip pat siekia kuo platesnei auditorijai užsienyje paskleisti informaciją apie Valdovų rūmus, supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, kultūra ir pristatyti muziejų kaip patikimą partnerį.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, nuo pat savo įsikūrimo 2009 m. muziejus vykdo plačią tarptautinių ryšių plėtojimo veiklą: su partneriais Lietuvoje ir užsienyje rengia bendras parodas, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja tarptautines konferencijas, seminarus, kultūros vakarus, edukacinius ir leidybos projektus, keičiasi specialistais. Valdovų rūmų muziejus yra pasirašęs 8 ilgalaikio tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Lenkijos, Vokietijos, Italijos ir Baltarusijos muziejais, įsikūrusiais istorinėse rezidencijose. Ryšiai palaikomi su daugiau negu 100 kultūros paveldo institucijų (muziejais, bibliotekomis, archyvais, fondais ir kt.) iš maždaug 30 pasaulio valstybių. Muziejus yra sukaupęs po pasaulį pasklidusios lituanistinės medžiagos duomenų bazę, kurioje yra per 1 000 vertybių ir daugiau negu 3 000 fotografijų. Šis po pasaulį pasklidęs Lietuvos paveldas per parodas, leidinius grąžinamas į Lietuvos kultūrinę atmintį.

Bendradarbiaudamas su valstybės institucijomis, Valdovų rūmų muziejus vykdo ir atkuriamai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijai įstatymiškai deleguotas valstybės reprezentacijos funkcijas, kurias kūrybiškai derina pristatydamas mūsų šalies istorijos ir kultūros paveldą diplomatams ir užsienio svečiams.

Valdovų rūmų muziejus yra institucinis tarptautinių organizacijų – Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) ir Baltijos jūros regiono pilių ir muziejų asociacijos – narys. Muziejus prisistato Lietuvos informaciniuose centruose užsienyje, tarptautinėse turizmo ir verslo mugėse, bendradarbiauja su užsienio turizmo, tarptautines konferencijas ir tarptautinius renginius organizuojančiomis agentūromis ir institucijomis užsienyje.

Tarptautiniai parodiniai projektai iki Valdovų rūmų atidarymo buvo įgyvendinami kartu su Lietuvos dailės muziejumi jo padaliniuose – Taikomosios dailės muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje ir Radvilų rūmuose. Liepos mėnesį atvėrus baigtą įrengti rūmų dalį, atsivers sąlygos tarptautinius parodinius projektus realizuoti pačiuose Valdovų rūmuose. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Publikuota: 2013-06-21 13:58 Atnaujinta: 2013-06-21 14:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika