Valdovų rūmų salėse gausėja įspūdingų interjero vertybių

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai intensyviai ruošiasi atidarymui. Per artimiausią savaitę muziejaus darbuotojai tikisi baigti rengti II maršrutą (Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją), lankytojus vesiantį į reprezentacines menes su hipotetiškai atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Interjerų ekspozicija bus įrengta antrame ir trečiame rūmų aukštuose. Baldai, gobelenai ir paveikslai, kurie iki šiol buvo rodomi kaip atskiri muziejiniai eksponatai, dabar sukurs tam tikrą stilistinį ir funkcinį kiekvienos salės įvaizdį.

Lankytojai galės pajusti Valdovų rūmų atmosferą, pamatyti valstybės valdymo mechanizmus atspindinčią ekspoziciją.

Visoms ekspozicijoms 4 tūkst. kv. m plote (30 salių) įrengti lieka mažiau kaip mėnuo – liepos mėnesio pirmomis dienomis prasidės pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginiai.

Oficialus iškilmingas rūmų su įrengtomis ekspozicijomis atidarymas numatytas 2013 m. liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Iki tol rūmai turi būti visiškai pasirengę priimti lankytojus – Lietuvos gyventojus, sostinės svečius, Europos Sąjungos renginių dalyvius. Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai tikisi, kad per artimiausius kelerius metus ir antroji rūmų dalis bus užbaigta. Tuomet muziejus ir jo lankytojai turės itin patogią įvairiapusės kultūrinės komunikacijos ir istorinės tradicijos aktualinimo erdvę.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2013-06-11 13:13 Atnaujinta: 2013-06-11 15:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika