Valdovų rūmų salėse gausėja įspūdingų interjero vertybių

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai intensyviai ruošiasi atidarymui. Per artimiausią savaitę muziejaus darbuotojai tikisi baigti rengti II maršrutą (Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją), lankytojus vesiantį į reprezentacines menes su hipotetiškai atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Interjerų ekspozicija bus įrengta antrame ir trečiame rūmų aukštuose. Baldai, gobelenai ir paveikslai, kurie iki šiol buvo rodomi kaip atskiri muziejiniai eksponatai, dabar sukurs tam tikrą stilistinį ir funkcinį kiekvienos salės įvaizdį.

Lankytojai galės pajusti Valdovų rūmų atmosferą, pamatyti valstybės valdymo mechanizmus atspindinčią ekspoziciją.

Visoms ekspozicijoms 4 tūkst. kv. m plote (30 salių) įrengti lieka mažiau kaip mėnuo – liepos mėnesio pirmomis dienomis prasidės pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginiai.

Oficialus iškilmingas rūmų su įrengtomis ekspozicijomis atidarymas numatytas 2013 m. liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Iki tol rūmai turi būti visiškai pasirengę priimti lankytojus – Lietuvos gyventojus, sostinės svečius, Europos Sąjungos renginių dalyvius. Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai tikisi, kad per artimiausius kelerius metus ir antroji rūmų dalis bus užbaigta. Tuomet muziejus ir jo lankytojai turės itin patogią įvairiapusės kultūrinės komunikacijos ir istorinės tradicijos aktualinimo erdvę.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2013-06-11 13:13 Atnaujinta: 2013-06-11 15:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika