Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai lankėsi Pamario krašte

Birželio 4–7 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai Pamario krašte pristatė edukacinę programą „Lietuvos didžiojo kunigaikščio viešė istorinėje tėvonijoje“. Šia programa siekiama supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, literatūra, muzika, asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų buitimi, kartu išskiriant regiono senąją istoriją ir jos reikšmę senojoje valstybėje.

Prieš dvi savaites Aukštaitijos rajone šią edukacinę programą pristatę specialistai džiaugėsi sulaukę itin didelio vietinių gyventojų dėmesio.

Šį kartą edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir popietės su vietos bendruomenėmis vyko Viešvilės vaikų globos namuose, Piktupėnų pagrindinėje mokykloje (Pagėgių sav.), Martyno Jankaus muziejuje (Bitėnų k.), Salos etnokultūros ir informacijos centre (Rusnė), Kintų Vydūno ir Pagėgių kultūros centruose.

Per edukacinius užsiėmimus suteikiama galimybė apžiūrėti muziejinių vertybių kopijas, vaizdines priemones, kurti arba kopijuoti rankdarbius ir taip pasimokyti senųjų amatų, pasiklausyti gyvai atliekamos senosios muzikos ir skaitomos poezijos. Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos grupės darbuotojai pasakoja apie paveldą ir pastangas jį išsaugoti. Edukatoriai dirbdami naudoja į XV–XVII a. arba to laikotarpio Vilniaus Žemutinės pilies paveldo replikas panašius įrankius, baldus ir indus. Pagal galimybes ir pageidavimus gali būti pristatyta kilnojamoji stendinė ir paveldo replikų paroda, demonstruojami vaizdai, filmuota medžiaga.

„Smagu, kad tiesiogiai bendraudami su regionų gyventojais jau galime juos pakviesti aplankyti netrukus pradėsiančias veikti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, informuoti apie naują muziejų. Didžiausias edukacijos specialistų noras vykdyti švietėjišką misiją, siekiant priminti mus vienijančią senosios Lietuvos istoriją, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų – mūsų valstybingumo simbolio – svarbą, paskatinti didžiuotis mūsų visų sostine“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės administratorė-vyresnioji muziejininkė Vida Kaunienė. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2013-06-04 07:30 Atnaujinta: 2013-06-10 11:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika