Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai lankėsi Pamario krašte

Birželio 4–7 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai Pamario krašte pristatė edukacinę programą „Lietuvos didžiojo kunigaikščio viešė istorinėje tėvonijoje“. Šia programa siekiama supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, literatūra, muzika, asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų buitimi, kartu išskiriant regiono senąją istoriją ir jos reikšmę senojoje valstybėje.

Prieš dvi savaites Aukštaitijos rajone šią edukacinę programą pristatę specialistai džiaugėsi sulaukę itin didelio vietinių gyventojų dėmesio.

Šį kartą edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir popietės su vietos bendruomenėmis vyko Viešvilės vaikų globos namuose, Piktupėnų pagrindinėje mokykloje (Pagėgių sav.), Martyno Jankaus muziejuje (Bitėnų k.), Salos etnokultūros ir informacijos centre (Rusnė), Kintų Vydūno ir Pagėgių kultūros centruose.

Per edukacinius užsiėmimus suteikiama galimybė apžiūrėti muziejinių vertybių kopijas, vaizdines priemones, kurti arba kopijuoti rankdarbius ir taip pasimokyti senųjų amatų, pasiklausyti gyvai atliekamos senosios muzikos ir skaitomos poezijos. Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos grupės darbuotojai pasakoja apie paveldą ir pastangas jį išsaugoti. Edukatoriai dirbdami naudoja į XV–XVII a. arba to laikotarpio Vilniaus Žemutinės pilies paveldo replikas panašius įrankius, baldus ir indus. Pagal galimybes ir pageidavimus gali būti pristatyta kilnojamoji stendinė ir paveldo replikų paroda, demonstruojami vaizdai, filmuota medžiaga.

„Smagu, kad tiesiogiai bendraudami su regionų gyventojais jau galime juos pakviesti aplankyti netrukus pradėsiančias veikti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, informuoti apie naują muziejų. Didžiausias edukacijos specialistų noras vykdyti švietėjišką misiją, siekiant priminti mus vienijančią senosios Lietuvos istoriją, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų – mūsų valstybingumo simbolio – svarbą, paskatinti didžiuotis mūsų visų sostine“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės administratorė-vyresnioji muziejininkė Vida Kaunienė. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Publikuota: 2013-06-04 07:30 Atnaujinta: 2013-06-10 11:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika