Birželio 4–7 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai Pamario krašte pristatė edukacinę programą „Lietuvos didžiojo kunigaikščio viešė istorinėje tėvonijoje“. Šia programa siekiama supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, literatūra, muzika, asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų buitimi, kartu išskiriant regiono senąją istoriją ir jos reikšmę senojoje valstybėje.
Prieš dvi savaites Aukštaitijos rajone šią edukacinę programą pristatę specialistai džiaugėsi sulaukę itin didelio vietinių gyventojų dėmesio.
Šį kartą edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir popietės su vietos bendruomenėmis vyko Viešvilės vaikų globos namuose, Piktupėnų pagrindinėje mokykloje (Pagėgių sav.), Martyno Jankaus muziejuje (Bitėnų k.), Salos etnokultūros ir informacijos centre (Rusnė), Kintų Vydūno ir Pagėgių kultūros centruose.
Per edukacinius užsiėmimus suteikiama galimybė apžiūrėti muziejinių vertybių kopijas, vaizdines priemones, kurti arba kopijuoti rankdarbius ir taip pasimokyti senųjų amatų, pasiklausyti gyvai atliekamos senosios muzikos ir skaitomos poezijos. Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos grupės darbuotojai pasakoja apie paveldą ir pastangas jį išsaugoti. Edukatoriai dirbdami naudoja į XV–XVII a. arba to laikotarpio Vilniaus Žemutinės pilies paveldo replikas panašius įrankius, baldus ir indus. Pagal galimybes ir pageidavimus gali būti pristatyta kilnojamoji stendinė ir paveldo replikų paroda, demonstruojami vaizdai, filmuota medžiaga.
„Smagu, kad tiesiogiai bendraudami su regionų gyventojais jau galime juos pakviesti aplankyti netrukus pradėsiančias veikti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, informuoti apie naują muziejų. Didžiausias edukacijos specialistų noras vykdyti švietėjišką misiją, siekiant priminti mus vienijančią senosios Lietuvos istoriją, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų – mūsų valstybingumo simbolio – svarbą, paskatinti didžiuotis mūsų visų sostine“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės administratorė-vyresnioji muziejininkė Vida Kaunienė.