Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 55 šalies savivaldybių bibliotekoms skyrė 800 leidinių už 27 tūkst. litų. Visi šie leidiniai – muziejaus išleistos ir didžiausio populiarumo sulaukusios knygos, pristatančios Lietuvos bei jos valdovų rezidencijos istoriją ir kultūros paveldą. Tai pirmoji parama krašto bibliotekoms – anksčiau Valdovų rūmų muziejus savo leidinių dovanodavo universitetams, institutams, ambasadoms, ministerijoms ir kitoms Lietuvos bei užsienio institucijoms.
„Viena iš Valdovų rūmų muziejaus veiklos sričių – mokslinės ir pažintinės literatūros leidyba, – teigia institucijos direktorius dr. Vydas Dolinskas. – Muziejaus specialistai bei kolegos iš kitų institucijų – istorikai, archeologai, restauratoriai, dailės istorikai, architektai, taip pat parodų koordinatoriai – nuolat dirba su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros paveldo šaltiniais, materialiaisiais ir nematerialiaisiais reliktais, esančiais šalyje ir užsienyje. Visa sukaupta informacija sugula į solidžius leidinius – mokslines studijas, parodų katalogus, kitas knygas, turinčias išliekamąją vertę tiek dabartinei visuomenei, tiek ateities kartoms.“
Pasak V. Dolinsko, tokio pobūdžio leidiniai turėtų būti prieinami visiems savo krašto istorija bei paveldu besidomintiems žmonėms. Biblioteka šalies miestuose ir miesteliuose yra erdvė, kur vyksta informacijos mainai – knygos, internetas, čia vykstantys renginiai lankytojams padeda įgyti naujų žinių, ugdyti gebėjimus, plėsti akiratį. Tačiau daugelis savivaldybių bibliotekų dėl nepakankamo finansavimo negali įsigyti nemažai kainuojančių leidinių. Todėl Valdovų rūmų muziejus didžiuojasi galėdamas atsiliepti į Lietuvos savivaldybių asociacijos bei atskirų savivaldybių prašymus ir paremti regionų bibliotekas knygomis – tokiu būdu padėti šviesti visuomenę, ugdyti istorinę atmintį bei skatinti pilietinę savimonę.
Savivaldybių bibliotekų lentynas papildys šios Valdovų rūmų muziejaus išleistos knygos: profesorių Jūratės Trilupaitienės, Eugenijos Ulčinaitės, Mečislovo Jučo parengti leidiniai „Opera Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose“, „Kalbų varžybos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų sveikinimai“, „Žalgirio mūšis“, tarptautinių parodų katalogai „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“, „Liublino unija ir jos epocha Jano Mateikos kūryboje“, „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, Valdovų rūmų istoriją, atkūrimo projektą, muziejaus rinkinius pristatantys leidiniai „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir jų atkūrimas europinės patirties kontekste“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“ ir kitos.
Valdovų rūmų muziejaus knygų leidybą remia Kultūros rėmimo fondas, kiti mecenatai. Nuo savo veiklos pradžios 2009 m. Valdovų rūmų muziejus jau išleido 33 knygas, o Lietuvos ir užsienio institucijoms perduota per 3,5 tūkst. vienetų leidinių. Jų vertė – daugiau kaip 180 tūkst. litų. „Bendradarbiavimas su savivaldybių bibliotekomis išplėtė mūsų leidinių sklaidos lauką, – teigia dr. V. Dolinskas. – Ir nors įprasta bei natūraliai suprantama proginė parama, mūsų manymu, knygas dovanoti nereikia progos – užtenka noro, iniciatyvos ir tikėjimo švietimo nauda. Todėl tikimės ir ateityje tokiu būdu remti Lietuvos regionų bibliotekas, plačiai skleisti istorijos ir kultūros paveldo žinias.“