Pasitinkant Naujuosius – Karališkoji opera „Didonė ir Enėjas“ Valdovų rūmuose

2011 m. gruodžio 31 d., šeštadienį, 18.30 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje skambės Henry Purcell operos  „Didonė ir Enėjas“ koncertinis atlikimas.

Naujųjų Metų išvakarėse jungtinis atlikėjų kolektyvas dovanoja neeilinę progą išgirsti žymiausio anglų baroko kompozitoriaus Henry Purcello operą „Didonė ir Enėjas“. Kiekvienas vakaro klausytojas galės pasinerti į mitinius laikus, kai Kartaginos karalienės Didonės ir Trojos karo didvyrio Enėjo meilės liepsna buvo negailestingai užpūsta magiškų piktųjų dvasių intrigų. Šią dramą užbaigia vienas gražiausių ne tik H. Purcello, bet ir baroko muzikos apskritai perlų – Didonės rauda.

Atlikėjai:

NORA PETROČENKO – Didonė (mecosopranas)
SAULĖ ŠERYTĖ – Belinda, ragana (sopranas)
NERIJUS MASEVIČIUS – Enėjas (baritonas)
Kamerinis choras AIDIJA
KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS
DAIVA STULGYTĖ (klavesinas)
IEVA BAUBLYTĖ (fleita, renesansinė arfa)
UGNIUS DIČIŪNAS (obojus)

Dirigentas
ROMUALDAS GRAŽINIS

Renginio vedėja
VYTAUTĖ MARKELIŪNIENĖ

Bilietus galima įsigyti   www.aidija.com,  www.bilietai.lt ir Bilietai LT kasose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Publikuota: 2011-12-13 16:10 Atnaujinta: 2012-02-02 15:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika