Lietuvos valdovų rezidencijoje skambėjusius muzikos kūrinius atliks jaunimas

2011 m. lapkričio 26 d., šeštadienį, 14 val. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje (Arsenalo g. 3A) bus atliekami senosios muzikos kūriniai, prieš keletą šimtmečių skambėję Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose. Tik šį kartą juos atliks jaunieji mūsų šalies muzikinio paveldo puoselėtojai. Valdovų rūmų muziejus jau antrus metus rengia senosios muzikos festivalį, kuris skiriamas Šventosios Cecilijos (muzikos ir muzikantų globėjos) dienai paminėti.

Senosios muzikos šventėje kviečiami dalyvauti Lietuvos vaikų, jaunimo ir šeimų kameriniai ansambliai bei solistai, taip pat tie, kurie groja su akompaniatoriumi. Šių metų spalio mėnesį atkuriamuose Valdovų rūmuose jau vyko senosios muzikos seminarai, kuriuos vedė kornetininkas Gustavo Gabriel Gargiulo (Argentina, Šveicarija, Prancūzija). Meistriškumo pamokose su renesanso bei ankstyvojo baroko muzikos subtilybėmis susipažino gausus būrys muzikos mokyklų moksleivių, mokytojų, muzikos studentų, dėstytojų. 2011 m. lapkričio 26 d. Taikomosios dailės muziejuje vyksiančiuose koncertuose seminaro dalyviai ir pademonstruos, ko išmoko, semdamiesi žinių ir įgūdžių iš Europos ir Lietuvos muzikos paveldo lobyno.

Norintieji muzikuoti Šventosios Cecilijos dienai skirtuose koncertuose iki šių metų lapkričio 10 d. dar gali teikti festivalio dalyvių registracijos paraiškas Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centrui laišku (adresu: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Katedros a. 3, LT-01143 Vilnius) arba elektroniniu paštu: i.baublyte@valdovurumai.lt. Daugiau informacijos galite sužinoti tel. + 370 671  44 581.

Koncertas nemokamas.

Festivalio nuostatai
Dalyvio anketa
Plakatas

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2011-11-08 Atnaujinta: 2012-02-08 15:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika