Lietuvos valdovų rezidencijoje skambėjusius muzikos kūrinius atliks jaunimas

2011 m. lapkričio 26 d., šeštadienį, 14 val. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje (Arsenalo g. 3A) bus atliekami senosios muzikos kūriniai, prieš keletą šimtmečių skambėję Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose. Tik šį kartą juos atliks jaunieji mūsų šalies muzikinio paveldo puoselėtojai. Valdovų rūmų muziejus jau antrus metus rengia senosios muzikos festivalį, kuris skiriamas Šventosios Cecilijos (muzikos ir muzikantų globėjos) dienai paminėti.

Senosios muzikos šventėje kviečiami dalyvauti Lietuvos vaikų, jaunimo ir šeimų kameriniai ansambliai bei solistai, taip pat tie, kurie groja su akompaniatoriumi. Šių metų spalio mėnesį atkuriamuose Valdovų rūmuose jau vyko senosios muzikos seminarai, kuriuos vedė kornetininkas Gustavo Gabriel Gargiulo (Argentina, Šveicarija, Prancūzija). Meistriškumo pamokose su renesanso bei ankstyvojo baroko muzikos subtilybėmis susipažino gausus būrys muzikos mokyklų moksleivių, mokytojų, muzikos studentų, dėstytojų. 2011 m. lapkričio 26 d. Taikomosios dailės muziejuje vyksiančiuose koncertuose seminaro dalyviai ir pademonstruos, ko išmoko, semdamiesi žinių ir įgūdžių iš Europos ir Lietuvos muzikos paveldo lobyno.

Norintieji muzikuoti Šventosios Cecilijos dienai skirtuose koncertuose iki šių metų lapkričio 10 d. dar gali teikti festivalio dalyvių registracijos paraiškas Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centrui laišku (adresu: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Katedros a. 3, LT-01143 Vilnius) arba elektroniniu paštu: i.baublyte@valdovurumai.lt. Daugiau informacijos galite sužinoti tel. + 370 671  44 581.

Koncertas nemokamas.

Festivalio nuostatai
Dalyvio anketa
Plakatas

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Publikuota: 2011-11-08 Atnaujinta: 2012-02-08 15:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika